Sulajem v ďalších problémoch, FIA vysvetľuje jeho sexistické komentáre | Magazín F1 - F1online.sk

Vojna medzi FIA a Liberty Media môže začať? Za posledný týždeň sa toho medzi týmito dvoma organizáciami udialo vskutku neúrekom a zrejme nebude náhodné ani načasovanie tejto poslednej kauzy. Prezident Medzinárodnej automobilovej federácie totiž musí vysvetľovať komentáre staré mnoho rokov, na ktoré britské médiá upozornili až teraz.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/86762/sulajem-v-dalsich-problemoch-fia-vysvetluje-jeho-sexisticke-komentare

Je z krajiny kde je žena odpad. Čo čakáte, že ich bude brat vážne? Hanba mu!
Hlavne že klátiť ovce je tam v poriadku.

Tento človek nemá vo vedení čo robiť.

Takže je to vlastně aktivista bojující za práva mužů.

5 Likes

Proč si FIA háže klacky pod nohy neustále dokola? Todt jako ex šéf Ferrari co ututlal podvod Ferrari 2019, Max Mosley a jití na ruku Ferrari v době Majkla tam, podpora RB 2010 až 2013, Abu a slavný Masi, tohle je opravdu neskutečné

1 Like

Prachy , politika, anglické intrigy, amerika hole ženy, doláre a socha slobody… tak takto som si kedysi robil srandu ešte za komanča že prečo tam treba utiecť :slight_smile: čistý grc ich prívetivosti spravodlivosti, otvorenosti . Transparentnosti ,načasovanom v správnom čase " . Nie je nikto na svete svätý, iba ak, !!! dobre zaplatený anglický novinár !!! Ach jaj som zabudol :slight_smile: jeho veličenstvo s famíliou a osvietená hlava ty sú tiež spravodlivý. Zaslúžia si ako ten novinár kopec :1st_place_medal::2nd_place_medal: :3rd_place_medal:
FIA, a samozrejme F1 je až moc veľký business aby v nej a jej širokom okolí chýbali všetky ,dobré " vlastnosti ktoré potrebujú nenažraté ľudské bytosti.

Red Bull si upravuje pozici v F1, nedivil bych se kdyby byl Sulajem nahrazen. Po lonskem predavani cen se to dalo cekat…

Chceli byt woke, zvolili si za sefa nie belocha, ta naj zeru teraz…jeho vyroky odzrkadluju jeho kulturu.

1 Like

Nechápu tvůj příspěvek. Jak sám poněkud hanlivě píšeš, pochází z jiné kultury jak my v Evropě a Severní Americe. On je prezidentem FIA, tedy celosvětové organizace. Celosvětové neznamená to samé co eurotlantické. My zde máme nějaké hodnoty, ale jinde mají jiné. To je třeba respektovat, protože pokud budeme všem vnucovat jen naše názory a považovat je za jediné správné, v čem jsme potom lepší? Nejvíc řvou o respektu ti, co jiné sami nerespektují.
S jeho výrokem nesouhlasím, ale v jiných zemích a kulturách by se na to dívali třeba jinak. Navíc vytahování 22 let starých věcí mi přijde dost podivné.

1 Like

Na druhej strane, ak my budeme rešpektovať všetky ostatné názory ale ostatní nebudú rešpektovať naše názory, tak sa dostávame do veľmi zlej pozície. Rešpekt musí byť vzájomný. Napríklad ženy už z podstaty nemôžu rešpektovať jeho nerešpektovanie žien.

Tak by sa mal prispôsobiť nám.
Ak ma nejaký problém nech si ďalej naháňa ovce kdesi v pú■■■. Nikto ho nenúti šéfovať niečomu čomu nerozumie.
Jeho vyjadrenia sú sebecké arogantne a sebavedome až tak že nedávajú zmysel.
Stoja za nim bohatý šejkovia preto je taký aký je.
Ale, F1 tu bola aj vtedy keď vnej oni neboli.

Píšem to lebo mi ten človek vadí. Nemám ho rad.

A mám na teba jednu otázku.
Teraz ste mali u vás voľby len tak pre zaujímavosť, koho si volil?

No to je právě ono. Proč by se vždy všichni měli přizpůsobovat nám?
Jinak je prezidentem FIA. Tedy celosvětové organizace zastřešující celý motorsport, jehož je F1 jen jednou součástí. Ve vedlejší diskuzi ti kolega vysvětlil, jak a z jakého důvodu byl zvolen.
Já tedy o něm do té doby nikdy neslyšel, ale stačí si přečíst alespoń základní údaje o něm na wiki, abys zjistil, že je nejen bývalým úspěšným závodníkem, ale taky funkcionářem a bývalým viceprezidentem FIA. Mimo jiné. Od ovcí rozhodně nepřišel.

No otázka na toho, koho jsem volil je tedy trochu zvláštní, ale klidně odpovím. V 1. kole Fišera, ve druhém Pavla. Nevím, nakolik jste na Slovensku obeznámeni s naší politikou Výběr nic moc, nejlepší se nakonec ukázal ten, kdy mluvil co nejmíň:) Tedy z těch 3 kandidátů, kteří měli díky průzkumům jediní šanci. Ae netahejme sem politiku.

Oprav ma ak sa mýlim. Ale, nieje wikipedia taký ten typ zdroja, kde môže napísať kto chce čo chce ? A ľudia to čítajú…

Ja ho len nemám rad. Za mňa tam ma byt človek ktorý nieje zapredaný Arabom. FIA je naša organizácia. Prečo by jej mal šéfovať niekto kto len nastúpil do rozbehnutého vlaku?

A áno myslím si, že by sa mal on prispôsobiť nám. Alebo je lepšie keď sa my jemu???a jeho šéfom?
V arabskom svete som nejaký čas bol.
trochu som sa o ich mentalite naučil.

Dakujem že si mi odpovedal.
Nešlo o politiku. Iba o to aby som si vedel vytvoriť obraz.
A Česku politickú scénu sledujem pretože sa tam deje to iste čo u nás.

Jasně. Ale tak zase některé věci jsou snadno ověřitelné i z jiných zdrojů. Těžko zfalšovat významné sportovní výsledky nebo kdo zastával důležité funkce v mezinárodních organizacích.
Fia by právě neměla být naše, když je celosvětová. Jasně, z historického hlediska lze říct, že motorsport vynikl a vyvíjel se hlavně v Evropě. To by se ale dalo říct téměř o všech sportech. Olympiáda (tedy hlavně atletika( - řekové, hojej -Evropa, S.Am., Fotbal -angličani, míčové spotry, lyžování krasobruslení, atd. Velmi málo sportů má původ jinde - bojové sporty z Asie např.

Na slušný dotaz odpovím, proč by ne. A snažím se chovat tak, abych se za své názory nemusel stydět.

1 Like

A presne preto si myslím, že tym športom naši ľudia rozumejú najlepšie. My sme to založili my to máme viesť.
On/oni ma inú metalitu. Vďaka našim ľudom je tento sport tak ďaleko. Keď to prevezmú hentaky dopadne to zle.

Alkoholový a cigaretový Sponzori ich urážajú…
Grit grls… (tie sa chceli sami od seba vrátiť že sú radi, ale nejak sa nedalo)
A myslím že nájdem xy veci ktoré sa menia kvôli arabským peniazom.

Mne sa paci formula taká aká bola a ešte trochu je.

Dakujem ešte raz že si odpovedal.

Hezky popsáno, kluci.
Už delší dobu mám dojem, že možná někde někdo připravuje konkurenční sérii F1.
A myslím, že jestli se to děje, tak v kooperaci Číny a Saudú.
Rozdělili golf, přetáhli k sobě Dakar, manipulují s FIFA, možná je na řadě F1.

Dokud beduíny nezajímá Kofola a jiné moky, tak můžeme být v klídku. :yum:

No, Kofolu koupil Řek a Pilsner Urquell Japonci :sweat_smile:.
Je to sranda ta globalizace

Plzeň mi poněkud Japonsky chutná už hodně dlouho. :roll_eyes:
Kofola si svůj standard naštěstí drží už od mého dětství. Jen ta cena se z 0,9 Kčs poněkud změnila.

Jen pro zajímavost, majitele Kofoly a Seznamu beru za velké frajery. Kofolu chtěla Coca-Cola a Seznam Google, neprodali.

Právě jsem Kofolu trochu lustroval a zírám, jak silně expanduje. Přitom moc nechybělo a Kofola zcela zanikla. Kdo je zvyklý na Colu, take mu Kofola nechutná a co vím, tak i v sousedním Polsku se nijak nechytala.