Shovlin: Všetky tieto experimenty sú nepríjemné, no zároveň užitočné | Magazín F1 - F1online.sk

Tím Mercedes sa postupne posúva bližšie a bližšie. Dve dvojité pódiá v rade za sebou to už je viac ako sľubný výsledok. Na svoje prvé víťazstvo tento tím ešte len čaká, avšak nedá sa povedať, že by sa k nemu neblížil. Mercedes dokázal po nevýraznom piatku v Maďarsku dokonalo otočiť priebeh víkendu. Spokojný bol aj šéf traťových inžinierov stajne Andrew Shovlin.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/73576/shovlin-vsetky-tieto-experimenty-su-neprijemne-no-zaroven-uzitocne

Podstatne je ze si uvedomili ze treba ist aj tretim smerom.
Rovno do dveri FIA vylobovat si zmenu pravidiel tak, aby im vyhovovala.
Lanka na jar dostali hned, mali dostat aj druhe - bolo to prislubene, dopredu si vyrobili na to podvozky, FIA im ide opat na ruku.
Bravo Shovlin, spinave politicke tahy minulosti pokracuju aj nadalej.

Hrat sa na hrdinov po chybe ferrari znie uchvatne hlavne ked s vykonom su pozadu. Ano ich sen je bojovat s ferarri tak by mali drzat taktiku ako ferrari. To ze russel vystruhal uzasne kolo bude mat vplyv na jeho motor. Z russella sa stava baranok. Hmmnn…je mi ho luto. Hamilton sa vyjadruje optimisticky…takze russell nosic vody a mercedes narek do pootvorenych dveri fia.

Hviezda nie je vecna…mercedes o svoju prisiel.

Kapkydonosu, marcifanda a jasne ze aj Chroustal…3 zakomplexovani bratia…

J.Chroustal. Zabudol si sa prihlasit este aj pod dalsimi 3 nickmi co mas a vymyslat si, hejtovat a hejtovat ten Mercedes. Take ubohe. :-1:

Clanok o Mercedese a uz su nestastnici nestastni ihned tu :rofl:

2 Likes

Este že mi tu chodili vysvetľovať ako by ho Lewis inak porazil- on teda nemal vytočený motor ?

Bože ty si komik :joy::joy::joy:

Toto nie je RB môj pekný :kissing_heart:

1 Like

Spomen si na mna ked bude motor alebo komponenty menit coskoro. Prestavka im prisla vhod. Zo dna na den nenajdes 15 koni bez uprav.

Však po letní přestávce nasadí PU3, podle plánu.

Presne tak po prestávke Mercedes plánuje vymeniť motory obom.

A pokial ja viem dodnes bolo motorových komponentov vymenených viac Lewisovi.

A o tom sa bavim…vyzmykaj co to da ale…

A co pisem russell si to mohol dovolit

Veď ale na oboch autách to vymenia veď ide vylepšený motor pre oboch :woman_facepalming:

Skus citat skôr ako komentujes.

Hlavne že donedávna bol obet LH

Ešte raz toto nie je RB a medzi pilotmi Mercedesu nie je pol sekundy aby toto išli robiť.

2 Likes

Čo si mohol dovoliť ?

Však maji 2 jednotku, která je na pokraji životnosti. Proč by ji vytáčeli?

V Redbullu možná vytocili jednotku, která se jim během Q rozpadla.

Vytočit jednotku do extrému jde, když je nová a ne když je stará.

Ale neva i tak Vas mam rad.

1 Like

Ked mas vykon v q3 na prve miesto neocakava sa tretie s takym odstupom a nezabudni na chyby vo ferrari. Jednoducho chvilkovi vykon pre russella bola skusobna jazda pre hamiltona co si mozu dovolit vyzmykat pocas pretekov. Prirataj si dva krat ferrari a mali by 4 5 miesto. Pisem o vykone v q3. Russell je a bude obetny baranok.ak si veris v spolahlivost das vykon aj pred vymenou.

Už nebluzni prosím ta. Mercedes ma najlepsiu spoľahlivosť a ty tu riesis nejaké vytočenie motora? Spýtaj sa radšej vo Ferrari alebo RB.

No…musím povedať že ak bola pravda to s tým Lewisovym DRS, že mu nešlo otvoriť a bol by bližšie k čelu po kvalde
Tak si dovolím povedať že by Maďarsko vyhral

A prepokladam ze by Ta to tesilo.
To ze nevyhrava McLaren, alebo ze Williams sa trapi, kaslat na to.
Su to len nepodstatne tradicne stajne.
Ten co s party rezimom ma viac ako 100 vitazstiev, ten by si zasluzil este dalsich 30 vitazstiev, tak je to spravne …

No vidíš a Shovlin tvrdí že nevyhral.

Sám uznal že toto bolo nad ich sily- Hoci Ferrari už dokážu rychlostne ako tak ustať tak RB je príliš ďaleko.

Pozri si debrief.

Sám tvrdí že urobili dobre všetko tak ako v danej situácii slo- a že Lewis ak by bol na cele, by musel teda jazdiť rovnaké riziko ako sli s GR - teda niečo veľmi ine ako jazdil teraz a ani to by nestačilo na RB.

Sám on tvrdí, že vyťažil z voľnejšieho rozhodovania na stratégii, ktoré by si na cele nemohli dovoliť. ( presne to som tvrdila aj ja- že je ine mať to tempo na cele a keď súperia s pomalšimi autami)

Akurát by mohli viac manévrovať ak by tam mali 2 autá. Avšak reálne to čo dosiahli bolo ich maximum. Úplne evidentne. Takze nijak zasadne sa pre tim nič nezmenilo tým kde štartoval LH.

A ak už o LH tim takto povie že by to nedal ani on tak to znamená ze dobre vedia ze na to ešte nemajú

Pod clankom o Mercedese, v ktorom robia dvaja najvacsi klamari, odr*avaci, spinavci a zakeraci z celeho padoku (rozumej Wolff a Hamilton) sa stazovat ze konkurencia nie je uprimna chce poriadne silne drogy…

1 Like