Sebastian Vettel odchádza: Takto si ho budú pamätať jeho najbližší kolegovia | Magazín F1 - F1online.sk

Už len pár mesiacov budeme môcť na televíznych obrazovkách sledovať boje Sebastiana Vettela v kráľovnej motoršportu. Jeden z najúspešnejších jazdcov všetkých čias a veľký obľúbenec fanúšikov totiž končí neuveriteľne bohatú kariéru, na vkus mnohých možno príliš skoro. Seb totiž vedel, ako zaujať, a to už od jeho juniorských čias. Zaujal nielen milióny fanúšikov, ktorí sa s ním budú len ťažko lúčiť, ale najmä osobnosti padoku.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/73545/sebastian-vettel-odchadza-takto-si-ho-budu-pamatat-jeho-najblizsi-kolegovia
1 Like

Vettel mel odejit po angazma ve Ferrari a vytvorit hlad po jeho sluzbach v top tymech.

Bohuzel, zavodnicke sebevedomi kleslo na nulu a uz se nezvedlo, skoda ze neni typ ktery by jezdil i jine sampionaty, zrejme je vnima jako podradne, to je taky skoda.

Good luck, dost mozna se vrati s Audi, nebo Porsche.

Podle mě je dobře, že se po docela drsném ukončení smlouvy s Ferrari nenechal “vyhnat” z F1 a končí teď z vlastní vůle. Nevidím na tom nic neobvyklého nebo dokonce smutného, naopak, jde o přirozený proces. Můžeme-li věřit Astonu, tak o něj pořád stáli, ale pro něj už má větší cenu rodina a taky má jiné zájmy, které si chce užívat, když celý dosavadní život věnoval závodění a ještě je přitom relativně mladý - vlastně značka ideál :slight_smile: .

Promin, nemuzes vedet proc Vettel skoncil :slight_smile:

Kazdopadne pokud bude navrat, bylo by to pusobive pod Audi v pripade tymu, Porsche zrejme bude jen dodavatel motoru.

VW by se mělo stát plnotučným týmem. Alespoň podle těch pind Liberty, že Andretti není hoden být členem F1.

Jako proč opravdu končí? To ví jenom on sám, takže vycházím z toho, co říká, a kromě toho to vypadá dost věrohodně. Pokud by skončil po angažmá ve Ferrari, tak by důvod znali všichni a moc dobrý mi nepřipadá :slight_smile: .

Já si myslím, že odpověď není moc složitá.
V RB ulovil čtyři tituly.
Ve Ferrari o tituly aspoň bojovat mohl.
V Astonu už ale byl pouhý kus.
Sice slušně placený, ale stejný kus jakým byl třeba Péro. A přitom byl Péro hybnou silou díky kterému starý Stroll tenhle tým získal a přesto žádný vděk.

Je to vlastne jedno, dostal dobre zaplaceno, bohuzel v Astonu prisel o dost ze sveho kreditu, snad ho Audi oslovi, koho jineho? Tipuji dvojici Vettel - Schumacher, i kdyz aktualne v Nemecku moc lidi F1 nezajima.

Stroll potřebuje šampióna, v tom není žádná záhada. Až/pokud to tam začne šlapat, tak bude situace jiná, ale takhle mu zvučné jméno zajišťuje obecnou pozornost, kterou potřebuje a kterou by s Pérezem přes jeho oddanost neměl.

Moc bych v tohle nedoufal. Němce F1 už hodně dlouho nezajímá. Pryč jsou doby, kdy se tam jezdily dva závody ročně a fandilo Schumimu. Už ani jeho návrat a to prosím do Mercedesu nedoznal ani zbla takového ohlasu jaký se očekával. I DTM je pro Němce zajímavější než F1.

O ztrátě kreditu podle mě mluví jenom lidi, kteří mu ho z jakéhokoli důvodu nepřiznávali ani předtím. Jinak je to úplně jedno, prostě zkusil pomoci vybudovat nový tým a když to nepostupovalo pro něj dost rychle, tak skončil. Proč by ho to mělo připravit o kredit je pro mě záhada.

Pocitaji se vysledky, jinak o budovani , pozvednuti tymu se neda mluvit, moc tomu nedal, na tom se shodnem.

Shodneme se na tom, že se počítají výsledky, ty má opravdu úctyhodné. Na tom, že pozvednutí týmu “moc nedal” se neshodneme, nikdy nikdo zrovna Vettelovi nevyčítal nedostatek úsilí a pracovní morálky. Na celkové zlepšení týmu se toho ale musí sejít víc, jezdec na to sám jak známo nestačí.

Hele, v Astonu nic nezajezdil, o nic nejde, nej obdobi mel v Red Bullu, bude fajn kdyz sedne do Audi.

A přesto už navždycky bude historicky prvním (a zatím jediným) držitelem pódia za Aston Martin :slight_smile: , a to ještě o jedno bez vlastní viny přišel. Ale nejlepší období měl v Red Bullu, to je jasné - na tom se dohodneme.

1 Like