Schumacher poráža Mazepina na celej čiare, hodnotí Rosberg | Magazín F1 - F1online.sk

Od Haasu sa v tejto sezóne veľa neočakáva. Tohtoročný vývoj ustal a Haas vráža všetky svoje zdroje do budúcoročného monopostu. Vidieť preto bojovať jedného z mladíkov tohto amerického tímu s iným autom nie je vôbec bežné, skončiť pred ním ani nehovoriac. Mickovi Schumacherovi sa to však podarilo a vyslúžil si pochvaly zo všetkých strán.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/28393/schumacher-poraza-mazepina-na-celej-ciare-hodnoti-rosberg

Nechapem tieto ovacie okolo Schumachera. Poraza Mazepina, o ktorom sa vazne da diskutovat, ci je vobec profesional, no inak sa potaca vzadu. Ok, zdolal Latifiho, ktory sa mu sam odpratal z cesty a ktoreho Williams evidentne nefungoval. No robit tu z toho nieco velkolepe, len preto, lebo Mick neskoncil s minutovou stratou ako Mazepin, to je smiesne. Niekto tu ma standarty nastavene dost nizko. Z hovna diamant.

Ja zase nechapem preco ti Mick tak lezi v zaludku. Nebude tym, ze podava podstatne kvalitnejsie vykony ako tvoj favorit Juki?

Nadeliť tímovému kolegovi kolo je veľká vec. Zmier sa s tým. Mazepin zase taký manták nie je. V nižších sériách výsledky mal.

Kvalitnejsie? Pokial viem, tak Schumacher az teraz v Portimao dokazal prvykrat zajazdit ciste preteky bez chyb, Yukimu sa to podarilo v Bahrajne a aj teraz. Cize je Schumacher horsi, jedine, co hovori v jeho prospech je to, ze na rozdiel od Yukiho od neho nikto nic neocakava a vzhladom na to, ze je tak ci tak furt posledny alebo predposledny, sa jeho chyby tak neprejavia. Tsunodu za jeho chyby kazdy riadne skritizoval, kym u Micka sa to ospravedlnovalo zlym autom a tym, ze sa este “uci.”

Osobně bych zaujal střední pozici. Mick Schumacher odjel slušný závod, ale není nutné vytvářet hype - Williams je sice lepší auto než Haas, ale Latifi s ním nebyl schopen jet, chyběla mu důvěra k autu, takže to bylo spíše o špatném výkonu Latifiho než skvělém výkonu Micka Schumachera.

Mazepin podle mého názoru není připraven na F1, přišel tam předčasně.

2 Likes

Ale nic nemal v nizsich seriach, akurat tam bural a tatko mu zaplatil dobru techniku, vdaka ktorej pozbieral aspon ake-take vysledky.

medzi mazepinom a schumacherom rozhodne nieje taky rychlostny rozdiel, to by ho v f2 musel porazat rozdielom triedy a to sa tam nedialo

schumacher tazi z vyhody ze je clenom ferrari a ma pristup k simulatoru a aj k 2 roky starym autam a realne testuje zatial co mazepin k nicomu z tohto pristup nema

ktovie ako by ste vypisovali ak by mlady schumi nemal k nicomu z toho pristup a bol by odkazany len na tych 1.5 dna testov a potom piatkove a sobotny trening a zatial co by mazepin makal na spickovom simulatore a tiez by jazdil na 2roky starych autach :slight_smile:

si pamatam ako sa hejtoval stroll ked mu fotrik zaplatil u williamsu testy na starych autach, to bolo kecom o zvyhodnovani :slight_smile: ked presne to iste dostava mlada schumienka od ferrari tak zrazu je o tom akosi ticho :slight_smile:

Ano presne toto som chcel povedat mojim komentarom. Nejde mi tu o to, Schumachera kritizovat, ten vykon v Portimao nebol vyslovene otrasny, ale vadi mi ten hype. Chalan je trochu schopnejsi ako Mazepin a konecne prejde zavod bez chyby a uz ho tu vsetci vychvalaju. Pritom to, co zajazdil v Portimao by mal byt jeho standart a nie nieco, co si zasluzi uznanie.

1 Like

no pokial je pravda, ze haas nema vlastny simulator tak tie mazepinove vykony az take zle niesu v porovnani s mladou schumienkou kde tuto nevyhodu kompenzuje akademia ferrari ktora mu poskytuje ako simulator tak aj jazdy v starsich autach
pri 1.5 dna predsezonnych testoch by bol zazrak ak by novacik podaval spickove vykony ked nema pristup ani k simulatoru

a ferrari nezplatilo mlademu spickovu techniku? za ake timy to mlada schumienka jazdila? nie nahodou za taky ktory sa pravidelne bije o tituly?

a ktoze si to testuje na starsich autach na firemnych tratiach ferrari? nuz mazepin to nieje :slight_smile:

v tomto pripade treba pockat, lebo tie podmienky ktore ma momentalne schumacher a mazepin sa nedaju vobec porovnavat
nemat pristup ani k simulatoru je pre novacika neskutocna nevyhoda aj vzhladom na to ako kratko trvali predsezonne testy

Tady si asi budeme muset zvyknout na to, že němečtí komentátoři a glosátoři budou Micka za a) dopovat komentáři na dálku, notabene když je rodina, a za b) přihřívat si nacionální polívčičku (tak jako angličtí komentátoři u Lewise Hamiltona).

No hovor mi o tom, najma ked pozeram teraz F1ku cez skyticket kde komentuje Ralf Schumacher :sweat_smile:
To by hadam kazdy mohol mat pochopenie, ze mi ta chvala Schumachera lezie na mozog!

Tak může být, že jsme vůči Mazepinovi až příliš kritičtí a dostatečně nezohledňujeme některé faktory. Slabé vozy se řídí hůře než ty opravdu dobré, které se chovají předvídatelně, sedí na trati a mají dobrou trakci, takže v zatáčkách si pilot může dovolit víc.

Uvidíme, co nám Nikita předvede v dalších závodech.

Přiznám se, že osobně jsem ovlivněn jeho některými kousky z loňska + dětinskými situacemi, které stihl letos vyvolat (porušování džentlmenského pravidla). Osobně jsem si to vyložil tak, že profilu pilota F1 ještě nedorostl mentálně - jako kdyby tam byl kus malého kluka, který musí ukázat, že má alfa povahu.

Ale třeba se umírní a více se soustředí na svůj soulad s autem.

Zatím si dovolím mít pochybnosti.

Ja uznavam, ze ten rozdiel medzi Mazepinom a Schumacherom moze byt podmieneny podmienkami, no to nic nemeni na tom, ze Mazepin prisiel do F1 katastrofalne nepripraveny. Robi skolacke chyby a jeho tempo je mizerne. Jednoducho to v jeho podani nema uroven, nech sa na to pozeram akokolvek. Nehovoriac o tom, ze robit zrovna z Mazepina chudacika, ktory ma zle moznosti, je mimo misu. To sa da povedat o Frijnsovi ci Filippim, no Mazepinov tatko mu svojimi peniazmi pomohol dost. Spomeniem uz iba jeho testy s Mercedesom. Plus sa v padoku hovori o tom, ze vela testoval so starsimi autami, len to je tajne.

Ano kvalitnejsie, aj vzhaldom na tom, kto v akom monoposte sedi.

Tak zrovna tady bude snadné se shodnout. Pokud je totiž v F1 někdo, kdo musí přesvědčit, že na to má, je to právě Mazepin.

Navíc Mick Schumacher, při vší úctě, není taková střela, aby nepředstavoval realistické měřítko. Ať už má nebo nemá výhodu v lepším zázemí.

Pokud prostě Mazepin podstatně nezlepší své výkony, potom se není o čem bavit.

Takže je to na něm.

a je snad jediny co ho kedy porusil? ved ho porusuje kazdy ked potrebuje. odvolavat sa na porusenie pravidla ktore sa porusuje uplne pravidelne je podla mna dost problematicke

rovnake chyby robi aj mladyschumacher a maly japonec
suhlasim, ale ze zatial je mazepinove tempo mizerne, ale nechce sa mi verit, ze je to prirodzeny rozdielm medzi mladym schumacherom a nim, to by sa uz prejavilo aj v f2 a tam to teda az takto v prospech mladeho sch nevypadalo

bohvie ako je na tom haas a ako to tam prebieha, mam taky pocit, ze vela ludi v tom time niesu kmenovi zamestnaci haasu ale su to ludia od ferrari a to moze zohravat velku rolu v pristupe
a ak zoberies do uvahy, ze ten tiim nema ani simulator tak bohvie ako pripravuju nastavenia auta na dane preteky a ako funguje presun informacii medzi jednotlivymi polovicami timu, ze ci ma mazepin pristup k nastaveniam schumachera a opacne

ten rozdiel je az priliz velky

Ja si myslim, ze Mazepin na F1 jednoducho nema. Bodka. Uz v juniorskych seriach bol velmi slaby a F1 je este uplne ina liga. Jeho vykony pre mna nie su prekvapenim. Je pravda, ze rozdiel k Schumacherovi je vacsi, nez bol v F2, ale F1 a F2 su odlisne veci. Mazepin sa podla mna nevie prisposobit a F1 je na neho moc tazka. Pochybujem, ze by ho vo vnutri Haasu niekto znevyhodnoval, najma ked jeho foter ten tim v podstate vlastni.
Je pravda, ze chyby robia aj Tsunoda so Schumacherom, no ti su aspon rychlostne ovela konkurencieschopnejsi. Nie je to (zatial) ziadne terno, ale aspon neposobia ako uplni amateri. A nemam potrebu pre jeho vykony hladat odovodnenia. Ako som pisal, to co predvadza v zasade zodpoveda tomu, co sa od neho dalo ocakavat. V juniorskych seriach sa este slaba vykonnost da peniazmi vykompenzovat, no vsetko ma svoje limity. F1 uz je iny level a v podstate sa v celej nahote ukazalo, ze Mazepin je jazdecky odpad, ktoreho kariera stoji a pada na peniazoch ruskeho oligarchu. Posudzovat jeho vykony zo sportoveho hladiska je teda uplne bezpredmetne. Nema na to. A mozno na to nemaju ani Schumacher s Tsunodom (aj ked urcite nie takym sposobom ako Mazepin), no to Mazepinovi nesluzi ku cti.