Russell o Leclercovi: Je mi ho ľúto | Magazín F1 - F1online.sk

Max mal tiež smolu. V dvoch závodoch motor… Silverstone ten kus a strata prítlaku… s tým sú vlastne na rovnako. Tým vyrovnáš v podstate Leclercovu Imolu a 2x motor… ten bodový rozdiel robí to Francúzsko a tímové stratégie… ale obidvaja famózny jazdci

najkrajsie je ze to vobec nemusime riesit, niekto si dal tu robotu a tu to je komplet zanalyzovane, po zohladneni (odstraneni) vsetkych zlych strategickych rozhodnuti a technickych problemov oboch jazdcov by to bolo teoreticky akutalne 42 bodovy rozdiel.

(ak to do toho nebodaj prihodis premennu co by bolo ak by bol v madarsku strk, max mohol mat pri troske smoly po svojej otocke kludne o 25 bodov menej, samozrejme uplne hypoteticky)

Pre zaujimavost:

Rovnaka analyza sa robila aj Hamilton vs Russell

Preto mi je Leclerca tak strašne ľúto. Napríklad ja som fanúšik Maxa ale po prvom závode keď som videl tú rýchlosť Ferrari som dúfal že konečne by po tých rokoch mohli získať titul. F1 potrebuje silné Ferrari… a oni si to sami pokazia.

V tom druhom odkaze je krásne vidieť ako neskutočne vyrovnaní sú v tom Mercedese. Vážne najlepšia dvojica v F1…

Pekne si to rozpisal a v podstate suhlasim…len Verstapen celil vacsiemu tlaku zatial v kariere…odkedy vstupil do F1 ho.mali vsetci za spinavca koli jeho jazde ale nezosypal sa z toho stale sa toho drzal a aj mu to vynieslo titul ked to tak jednoducho nerozvedene poviem

jo, brutal. Rovnako aj Sainz Leclerc su super dvojica. Pri Ham a Russell je vsak treba zohladnit aj trend, a sice ze odkedy auto poslucha Ham Russella nema problem prekonat, kdezto predtym v kvalifikaciach dostaval na frak kvoli comu startoval nizsie a zavode sa s tym autom nedalo moc vymysliet. Osobne si myslim ze Ham tomu neposlusnemu autu proste neveril, kdezto Russell bol daleko ochotnejsi viac tlacit v kvalifikacii na limit (zvyk z wiliamsu :slight_smile: ) .

Rozhodne je vsak Russell stokrat lepsi nez Bottas, ktory bol v zavode uplne nepouzitelny, ten chlap nevedel branit ani predbiehat.

1 Like

Lebo ? Charles je jeho kamarát !

A poniektori sa kamarátov chodia zastať nie na nich úročiť !

S tým Mercedesom sa nedá nesúhlasiť.

K tej dvojici vo Ferrari. Tam je problém že v tejto situácii mali už tak po 5-6 závode určiť jednotku. Takto nemajú na titul šance keď tam majú zákulisné boje, do toho technika a klaun ktorý to vedie… a tiež si myslím že predsa v tom závodnom tempe je Charles inde…

Snad sa ho nepride zastat jeho kamarat Vyboh.

@Michal824 podla mna to vôbec nie je otázka ako sa správa auto. Skôr náhoda. Lebo veľa pretekov robnako ako aj medzi prvými 7 mohlo skončiť lahko naopak a bol v nich buď externý faktor alebo aj smola.

Auto posluchalo aj v Španielsku a nebol v Q rýchlejší. Aj v Rakusku aj v Kanade ( tam rýchlejší nebol len Russell šiel do toho rizika).

Rozdiel medzi nimi sa nijako nezmenil- nezväčšil ani nezmensil.

Je síce pravda, že Lewis to dokázal zoptimalizovat ovela viac keď auto ako tak poslúcha.

Ale a píšem to znova to že 7x prehral Lewis je rovnaká náhoda ako to že 5x George.

Ide práve o to, že sa bavíme o tak minimálnych rozdieloch, že rozhoduje drobnosť.

Často aj len smola, šťastie, drobná nepozornosť či stratégia. To je práve to čo ti ukazuje aj tá štatistika.

Keď sa ocitne Mercedes za sebou tak okrem veľmi výnimočných situáci sa ich rozostup nemení a jazdia proste tak nejak zasebou. Preto väčšinou skončil lepšie ten čo aj lepšie štartoval. Keď sa tam ocitne Ferrari tak Leclerc poľahky jazdi ovela rýchlejšie, to iste Max voči Perezovi.

Urobiť rozdiel a neustále kolegu porážať keď si o 3desatiny inde ako on je ine ako keď o 0.000nic. To je práve to prečo v Mercedese máš vyrovnane tempo, body aj Head to head. Kým inde je ten rozdiel viac ako zjavný.

Nesuhlasim s tvojimi datami, podla mna Hamilton teraz jazdi o triedu lepsie :slight_smile: kazdopadne v druhej polke sezony by to malo byt, ak mam pravdu, ocividne.

O triedu lepšie ako on sám na začiatku roka určite.

Od Georga určite nie.

Keď si sleduješ ich časy ktoré jazdia v pretekoch, ich rozdiely v Q, ako sa dokázali obaja vyhrabať z potenciálneho problému, atď atď.

Obaja maximalizovali to auto posledných 5 pretekov ( okrem vypadnutia v UK) a obaja dokázali byt konštantne rýchlejší alebo rýchli sko druhé Ferrari a RB.

Tak ako pár pretekov mohol dopadnúť Lewis lepšie v prvých 7, tak mohol aj teraz GR. A tak ako bol pár krát tam rýchlejší Lewis tak teraz bol George a často rozhodlo niečo úplne ine kto z nich skončí interne vpredu.

To že Lewis teraz vďaka tomu získava pódia - to je aj otázka konkurencie schopnosti monopostu nie len pilota.

Kým vtedy si na ne musel jazdiť konštantne 4 a čakať, dnes už Mercedes dokáže získať double pódium aj vlastným tempom a výkonom v pretekoch.

A očividne nebude nič tak ako nie je doteraz. Zo zlepšením autá sa zlepší kazdi jeden pilot. Aj keď sám Russell uznal že ma ešte pár veci na ktorých ma priestor na progress, tak jeho level na ktorom začal zďaleka nie je taký aby na Lewisa výrazne strácal.

Tiež súhlasím s Rattata a nevidíš očividnú vec. A teraz si odmyslíme šťastie smolu a podobne. Na začiatku mal Russel výhodu že to auto bol šrot. Zvyk z Williamsu a podával lepšie výkony a to s prehľadom. Posledné závody sa to preklápa na Hamovu stranu. Nehovorím že je tam obrovský rozdiel, sú si dosť vyrovnaný ale Ham má trošičku navrch. A tiež si myslím že bude už len zrýchľovať a ten rozdiel sa zväčší. Čerpám z toho ako sa to vyvíja… a v podstate si myslím že je to len tými skúsenosťami a tie robia rozdiel. Uvidíme…

Je to len môj názor. Nemusím mať pravdu. Ale pre srandu sa môžeme staviť :smiley:

A stále si myslím že sú najlepšia dvojica v F1 a sú si najbližšie

Taktiez neocakavam ziadnu vyraznu stratu. Russell je predsa spolu s Leclercom a Maxom odbornikmi povazovany za to najlepsie co nova generacia jazdcov ponuka a vsetci by mali byt na cca podobnej urovni, vzhladom na ich zhodne uspechy v nizsich sutaziach. Samozrejme je tam aj Lando ale on nema taky uspesny zivotopis ako Rus, Lec, Ver, hlavne Russell Norrisa v priamom suboji v F2 porazil.

Ak by si si pozrel dáta v priebehu pretekov tak vieš že to tak nie je.

V Rakusku - nebyt tukanca s Perezom Russell bol výrazne rýchlejší ako Lewis veľkú časť pretekov. Je samozrejme otázka čo by bolo keby bol na cele s ním atď atď. Ale tam bol objektívne rýchlejší.

Minule takisto prvé 2 stinty bol rýchlejší a Lewis dokonca nebol rýchlejší ani ako Ferrari. Pomohol mu výborný 3 stint. Takisto to iste čo hore - je otázka a priznal to aj Shovlin v debriefe aké tempo by mal v 3 stinte Lewis keby štartoval dajme tomu 2 a musel rovnako, štartovať na červenej. A jasne povedal že na víťazstvo to nebolo lebo RB bol rychlostne inde.

Vo Francúzsku rozhodla predovšetkým Q- ale takých kde šiel zo zadu mal aj Lewis viac ako dosť. A to boli preteky keď Mercedes sám uznal,že experiment v Q prepiskol na oboch autách.

V Kanade - toto pomohlo Lewisovi. Tam sa spamätal. Keby ho Russell dal aj tam ťažko povedať čo by bolo. A l tomu egu mu pomohol aj Toto a naďalej pomáha. Ale tam auto fungovalo veľmi dobre a Russellovu rýchlosť v Q nemal. Do posledného pokusu strácal tuším 3 desatiny. Avšak je pravdou, že Mercedes dal každému ine krídlo a Lewisove bolo viac na preteky.

V Silverstone ich rozdelili 3 autá. Rozdiel bol znova minimálny, kridla vymenene. V Q bol rýchlejší Lewis, v pretekoch nevieme.

Ozaj je to take jasne ?

Nie je to skôr tak že v Španielsku, v Miami atď mal smolu Lewis, alebo sa do niečoho zaplietol.

Áno v Kanade urobil Russell zle rozhodnutie a to ho dostalo za Lewisa, v Rakusku dostal pre mna hlúpy trest. Mal za 5 veľký h cien 2 tukance - po štarte čo Ok je vždy čiastočne chyba oboch aut a teda aj jeho. Ale nič hrozne.
Avšak väčšinou to boli skôr smolne momenty po štarte aké mal napr. Lewis v Španielsku.

Reálne 2 z tých poddi mohli byt kľudne Georgove. Takisto minule 2 miesto. To nebolo že Lewis bol vyslovene rýchlejši- chýbalo veľmi malicko a ako vysvetlil aj tim - to čo sli bola jediná mozna stratégia keďže nezapršalo po tom ako museli štartovať zo softov.

Minimálne v Rakusku bol Russell na tempe lepšom ako LH, Francúzsko strategiu mali rovnakú tempo veľmi podobne - ak si dobre pamätám delilo ich 0.048 v celkovom pretekovom rozdiele voči najrýchlejšiemu. Minule to je kontroverzne- stratégia rozdelená situácie ine. V Silverstone Russell nedokončil a v Kanade bol zase Lewis rýchlejší v pretekoch.

Tieto veci čo urobili ten rozdiel sú často okolnosti. Presne tak ako prvú polovicu sezóny v prípade Lewisa.

Akurát tu úplne robnako vzniká davová psychóza ako bol jeden či druhý výrazne rýchlejší či lepší presne ako v 7 pretekoch predtým naopak. Nebol Niekde a ani jeden za tých 13 pretekov. A tvrdila som to už na začiatku sezóny.

História potvrdzuje že Lewis dokázal byt pomalsi aj rýchlejší aj v dobrom aj v zlom aute a naopak to plati tiež.

A už vôbec si nemyslím že zlepšenie Mercedesu otvorilo alebo otvorí tie nožnice medzi nimi. Russell možno v niektorých situáciách ešte nie je tak promptny ako Lewis, preteky F1 viedol 2x v živote ( a v Sakhire nebol naokolo ani ten Bottas), urcite sa ešte ovela viac musí spoľahnúť na boxový múrik- lebo je tam pol roka. Ale to sa ani nedalo čakať, že tak nebude. Ale to nie sú veci čo by spôsobili nejaký výrazný alebo zásadný rozdiel ktorý ty spomínaš.
Tak to bolo aj v prípade Alonso- Hamilton. A práve vďaka tomu rýchlostnemu nerozdielu si boli cely čas tak blízko.

V prípade Mercedesu rozhoduje Q -ten čo je hore v nej je väčšinou aj po pretekoch. Wxistuje len 3x výnimka je Austrália-SC, Rakúsko- 5 sekúnd trest čo tam znamená koniec roštu, minule - startegia a úplne ine súboje.

Ak vezmeme že by to na take veci bolo kľudne 2:2. Tak reálne preteky kde bol jeden výrazne lepší neexistujú.

Tak urobme stávku. Mňa nebaví stále čítať tieto slohovky. A ak nevidíš že posledné závody sa to otočilo v prospech Lewisa tak ja už neviem. Nehovorím že je to obrovský rozdiel. Je to tak o fúz ale je to tak. A myslím si že ešte o takú desatinku Lewis zrýchli…

Takže ešte raz. Čo miesto týchto slohoviek a reagovania na seba urobiť stávku…

A vôbec nikde som nenapísal výrazne ako rada používaš. Nie je výrazne rýchlejší, je trochu rýchlejší. To je rozdiel

Skús si to aspoň prečítať.

Potom by si sa dozvedel, že dôvod staviť sa - nemáme.Mali by sme ak by Lewis bol všade aj rýchlejší nie len vyzsie vo výsledkovej listine. Čo nebol- tak ako Russell nebol prvé VC. Teda sme takisto nemohli tvrdiť že je rýchlejší ako Lewis plošne.

Lewis sa dostal spať na svoj level. Dôvod prečo by on sám mal ešte niekde nejaku desatinu nájsť už moc nie je. Zrýchli ak ešte zrýchli auto. Takisto ako George - a čím rychlejsie bude, tým menší problém bude nejaká riskantná stratégia- väčšia šanca na úspech ako napr. Naposledy.

Nájde ho asi cely Mercedes. Pravdepodobne viac ako Ferrari- dovolím si tvrdiť.

Potom sa môže stat, že Lewis niekde bude mať výhodu skúsenosti, čo neznamená že bude rýchlejší- aj to by si sa dozvedel keby si ich čítal nie len na ne reagoval ! Avšak to,že ju bude mať je logicke.

Je ale veľmi malo pravdepodobne, že by Mercedes bojoval pravidelne o win- tam by sa skúsenosti ukázali najviac keby zrazu každé preteky bojovali o PP. Čo asi nebudú. Ale aj tak sa nedá predpokladať, že Lewis už v žiadnych pretekoch neprehrá či nebude pomalsi.

Čo podľa teórie ktorú razis ty - už nemohol byt pomalsi keďže sa zázračne zlepšil ani v posledných 5. A to teda už bol.

Takze jedine čo sa deje je že podliehas rovnakej psychóze ako je Lewis zrazu (dôležité slovo) globálne lepsi, každé preteky len preto že je v internom súboji vyzsie, tak ako jej podľahli, ti čo to tvrdili na začiatku roka o Georgovi. Lebo tie ich série sú výrazne skreslené.

Takze tu sa nie je o čo staviť.

Ty ani nedokážeš prečítať čo tu už nejakú dobu píšem a ideš si svoje. Normálne škoda reagovať lebo akákoľvek rozumej “normálna” konverzácia je nereálna. Ja zhodnotím jednu jedinú vec a ty tresneš 1000 argumentov ktoré s tým nesúvisia a ideš si svoje… nevieš sa odosobniť a ideš si stále svoje. Už na mňa viac nereaguj a bude pokoj

Odporučila by som ti posledný podcast s A. Bensonom.

Tam to vysvetlil cele priamo aktér celej tejto situácie. A úplne presne. Ako to tam vlastne medzi nimi je.

Jediný fakt ktorý som ti dala ja bol, že vo všetkých z tých 5 pretekov nebol Lewis lepší/ rýchlejší hoci interne uspel. A to je fakt ktorý rozporuje tvoju teóriu.

Nereaguj na mňa.

Prečítaj si niečo a začni reálne venovať pozornosť veciam ktoré hodnotíš !

Lebo im pozornosť nevenujes a za fakty predávaš niečo čo nimi nie je.

A odmietaš si icu nechať vysvetliť - takze máš pravdu význam toto nemá.