Russell: Najviac som v tejto sezóne bojoval s Vettelom | F1online.sk

Po náročnom roku 2019 sa Williams vlani síce od dna neodlepil, no aspoň sa zapojil do súboja s Alfou Romeo a Haasom. Miesto permanentnej straty sekundu na kolo nakukli v Grove (najmä vďaka Georgeovi Russellovi) do Q2 a párkrát zabojovali o najlepšiu desiatku. Trochu paradoxne bol Russellovým častým súperom na trati aj štvornásobný majster sveta, Sebastian Vettel.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/20440/russell-najviac-som-v-tejto-sezone-bojoval-s-vettelom

Russell vystavil Vettelovi vysvědčení…

2 Likes

:joy: :joy: :joy: :joy: :joy: :joy: :joy: :joy: :joy: :joy: :joy: :joy: :joy: :joy: :joy: :joy: :sweat_smile:

@KERESTAPO Povedz mi že to nebolo Ironicky … Prosím :pray:

@bob2 Ale kde “neschopák” Russell určite nie. :joy:

Prečo máte niektorí potrebu Vettela neustále zhadzovať skôr ako mu dáte ešte šancu? Je to multiple champion nie nejaký treto triedny pretekár.

Podľa mňa mu vysvedčenie nevystavil nikto okrem v Ferrari = ich trucpodnik a snaha dokázať aký je Vettel zlý pretekár čo ich ťahal dole atď. a obhájiť tak svoje činy. Vettel je výborný pilot a 4x MS, bez ohľadu na to ako vyzerala posledná sezóna.

Bylo by fajn jednou pochopit že když někdo soupeří s Williamsy na konci středu pole a přitom sedí ve Ferrari, tak nejde o něm psát že je vynikají pilot, malý forek nikomu neublíží…

Taku kravinu moze povedat len magor.Ved posad do Wiliemsu Hamiltona ,alebo Alonza a povedz ze ked jazdi na chvoste tak je slaby pilot.Mali forek nikomu neublizi ,to je pravda.Lenze zalezi kdo to povie.Ten co pravidelne v kazdom clanku hejtuje Vettela tak to uz je diagnoza,problemy s hlavou a treba navstivit odbornika a v prvom rade zahodit PC aby uz nemohol pisat blbosti

2 Likes

Tvoj príspevok ale zjavne naráža aj na to že Russell nebude asi zlý pilot keď vystavil vysvedčenie 4x MS podľa teba a ten tiež jazdí 15 na konci poľa.

Nie všetci piloti na konci poľa sú aj zlý… A určite nie Vettel.

A čo mňa najviac baví je že vy hodnotíte pilotov bez ohľadu na okolnosti… Viacerí ste tu taký lebo nedosahujú výsledky aké by ste si vy predstavovali

Ako auto ovplyvní ako sa nazerá na pilota sme myslím celkom dobre videli v Sakire u Bottasa aj Russella.

Toto bol jasne článok o poklone Vettelovi a jeho schopnostiam a snaha vyzdvihnúť jeho schopnosti a ty hneď začneš vypisovať aký je zlý atď. K čomu to je celé? Keď nie hate?
Navyše napísať keď sedí co Ferrari? Veď to auto pár krát sundala aj Alfa a Williams ho dokázal pre kvalifikovať :joy:
Vy budete Vettela hejtovať aj keby jazdil lepšie, lebo na špici už asi nebude a aj tak si niečo nájdete.

Lebo jediný na koho sa tu nesmie nič povedať je Max. A z nejakého dodnes nepochopeného dôvodu Bottas. Pričom minimálne druhý menovaný si to dávno nezaslúži.

Nevím kluci a holky, ale posaďte do Ferrari Hamiltona nebo Alonsa nebo teď tam máte toho Leclerca a s Russelem ve Williamsu se moc nepotká. Vettel jezdil tužku a proto bylo Russellovi takovou ctí bojovat s Ferrari :wink:

Jasne. Alonzo jazdil vo ferrari a titul neziskal.Jazdil v Mclerene a jazdil na konci startoveho rostu.Hamilton tiez nemal vzdy perfektne sezony na to ze bol vzdy v spickovom time.Preco ked je taky perfektny jazdec nikdy nejsiel do ferrari kde by ten titul s nimi mal vetsi kredit.Asi preto ze nemal na to gule prijat taku velku vyzvu.Oni bi ho vzali hned.My nevidime do zakulisia ferrari tak nemozme hovorit preco to tam Vettelovi neslo a Leclercovi ano v tejto sezone , lebo pochybujem ze ten rozdiel niekde aj pol sekundy na kolo v prospech Leclerca nebude o takom rozdiele medzi jazdcami.

Proč by měl chodit Hamilton do Ferrari když chce být raději v Mercedesu? :grin: To jsou argumenty tohle. Tady se nikdo nebaví o tom že loni nezískal titul, to by se hodilo spíše k roku 2018 ale zde jde o to že s loňským Ferrari byl Leclerc spíše v boji se Sainzem či Norrisem v McLarenu kdežto Vettel se trápil s Russellem na Williamsu. Trapas, Vettelův trapas.

Bottas sa v Bahrajne tiež tuším 4 kola trápil za Russellom na Williamse a X krat bol beznádejný a aha sedí v Mercedese a 3/4 fóra to obhajuje :joy::joy::joy:

Vettel schytá za všetko a to je X krat lepší jazdec ako taký Bottas.

Tak Bottas to taky docela schytává a to byl k Hamiltonovi blíže než Vettel Leclercovi. A když už píšeš že je X krát lepší Vettel než Bottas, tak ve vzájemným duelu bych favorizoval spíše Bottase. Ale to jsou jen spekulace, to jak si vedl Vettel vedle Leclerca je realita. Zlobte se na mizerné výkony Vettela než na to že se o tom mluví.

Bottas schytáva a od koho? Čokoľvek napíšem že znova pokazil tak dostanem naložené ja =argument za všetky je že je najlepšia 2. Takže tu určite nie.

Media ho potichu tolerovali nech urobil hocičo. Zlá správa pre neho je, že čo sledujem tak minimálne Britské už rozhodne prestali (a dosť ho roastujú nie je dňa keď nevyjde článok kde by nebolo naznačené ako budúci rok bojuje o miesto) a ver tomu ze budúci rok bude za tie chyby omnoho viac prepieraný. Najmä ak by ich Russell už dokázal výraznejšie eliminovať a aj si ho teraz začnú viac všímať. A aj ak nie budeš mať story ako to isté robí aj VB omnoho starší, skúsenejší a v lepšom aute. A ako už on napredovať nebude. Také sú už dnes, nie to keď bude jazdiť ako jazdil tento rok 2 polku sezóny.

Bottas nikdy nebol MS v najlepšom aute (a čo že vedľa neho je LH? NR to dokázal a nebol asi až o toľko lepší ako Bottas a určite nie od Vettela) SV ma tituly 4. A to že mu nevyjde 1 sezóna za okolností v akých jazdil nie je meritko.
Okrem toho ze robil SV chyby? OK áno a asi aj dosť veľa. Ale pozri na Leclerca aký talent budúci MS a tiež v takom prostredí z času na čas komplet rupne a to je tam 2 roky nie 6.

A na základe jeho výkonov posledné roky ešte v Mclarene si nemyslím, že LH by ich vo Ferrari robil menej.

1 Like

Okrem toho Bottas to bude mať ťažké =dostal 2 mentálne rany = stále porážky LH (co ale az taka hanba nie je) + facka v Sakire (a to co tam predviedli sa inak nazvať nedá). Bude to musieť ustat mentálne budúci rok a uvidíme či ukáže ozaj odolnost. Alebo ako ho to už nahlodalo. Podľa mňa sa v Sakire totiž rozsypal už po Quali. Ak si pozrieš tie rozhovory alebo spoločnú tlačovku. Podľa mňa VB by sa mal vykašľať na LH budúci rok s sústrediť ss na to aby stabilné bol 2 a aby najmä skončil druhý v jazdcoch. Ale on klame sám seba ako ide konečne zdolať LH.

Bylo by fajn si všimnout že za Ferrari jezdili loni dva piloti…

Ano Russell ve Williamsu musí mít určitou kvalitu, když dokáže soupeřit s Vettelem na Ferrari.

Jaký má smysl hodnotit piloty na základě okolností, tak to potom zrušit statistiky a bodování, protože jsou zbytečné, ale to je pointa tohoto sportu, vyhrává ten s nejvyšším počtem bodů, to jen pro ty hloupější tady, teď nemyslím tebe…

Já nepíšu že je Vettel zlý, takže žádný hejt. Vettel mi není blízký, je pro mě nezajímavý, aktuálně nevýkonný, takže??

Tohle určitě není článek o pokloně Vettelovi, ale o sebeprezentaci Russella.

Poklonu jsme si přečetli ve článku o Vettelovi, jak se klaněl Leclercovi, že ho deklasoval opravdu velmi kvalitní pilot, což je nesmysl protože Leclerc není velmi kvalitní pilot, možná v budoucnu bude, zatím dělá chybu za chybou…

Ono je to vždy tak trochu aj o sebeprezentácií aj u Vettela bolo (chcel nám povedať ako ho dal dole obrovský talent, nie tak hocikto). Russell ale inak okrem toho zjavne pochválil aj Vettela, ako je stále dobrý pilot.

No nemusí vyhrávať najlepší veď o to práve ide (aj keď teraz vyhráva najlepší). Všeobecne, ale vyhráva práve ten čo má najviac bodov. Zväčša teda ten čo má aj nejaké z lepších áut a nie Williams, Haas alebo AR a AT, či tento rok aj Ferrari. Bottas napr. má určite viac bodov ako by mal v inom tíme. To isté Stroll a Albon tí majú zase určite viac pódíí a vezmi si že ak už sme pri Russellovi ten ich má nula a pritom kvalitami sú oni zjavne inde. Takže tie body môžu byť skresľujúce.

Ja nikde netvrdím, že Vettel jazdil najlepší rok v F1 a jazdil ako 4x MS. Ale pred odpisovaním a vystavovaním vysvedčení by som ešte počkala budúci rok na AM. To že to s ním v priebehu rokov vo Ferrari išlo z kopca, je bez ohľadu na to že bol donedávna môj naj pilot, proste fakt. Len ako vravím aj tie chyby podľa mňa aj u CL sú aj o aute, prostredí, snahe niečo ukázať. Máloktorí jazdec sedí v F1 v aute zodpovedajúcom jeho schopnostiam. Mnohí z nich jazdia v aute tažko nad, tažko pod úrovňou schopností alebo by si nezaslúži žiadne auto v F1, pri kope talentu čo čaká. Potvrdzuje to aj paradox posledných rokov a síce že napr. víťaz F2 = teoreticky najlepší z prichádzajúcej 3 mladých pilotov, zásadne končí v najhoršiom aute :smiley:

Čo sa týka Leclerca súhlasím a píšem to dávno = tento problém majú zatiaľ všetci traja čas od času že im uletí, aj keď sú uplne v inej technike a v inej fáze kariéry každý z nich = MV,CL aj GR. Ale kedže majú 22 rokov tak je to aj logické, že sa to stane, nemôžu predsa jazdiť ako LH (Max má na to najväčšie predpoklady lebo má aj napriek veku za sebou 6 rokov v F1 väčšinu v top tíme). Tie chyby sú ale veľmi podobné…len každý sú v inej pozícií = jeden len občas bojuje o víťazstvo, druhý o pódium a tretí o bod a vtedy presne vedia prísť aj tie výbuchy.

Takže to potom celé aj inak vyzerá = a to sú tie okolnosti o ktorých hovorím spolu s autom a tímom. Je iné jazdiť v MErcedese v tíme s top ľudmi a iné vo Williamse = čo je v rozklade a beznádejne posledný = to sme tuším videli celkom pekne. To som tým myslela.

Ok jen zopakuji, ne v článku Russell nevzdal poklonu Vettelovi ani ho nepochválil, ani mezi řádky. Sebeprezentace obecně je v pořádku a je to pozitivní věc, Russell dělá co má a dělá to dobře.

Ke zbytku není moc co napsat, právě výpis okolností, těch je vždycky milion, bohužel všechno podléhá konečným výsledkům, osobní pohledy, ano každý má oblíbené, neoblíbené piloty a týmy, každý má právo o nich psát jak je libo, Vettel to přežije, nebo ne? :slight_smile:

1 Like

Veď ja nevravím že nie je… Mňa on práve baví niekedy keď tak “sebavedomo” niečo zahlási :joy: A tiež súhlasím, že kým to neprejde do arogancie je zdravé sebavedomie a prezentácia vlastných schopností dobrá vlastnosť. Veď Russell je týpek, čo na úplne prvé stretnutie s človekom ako TW priniesol PP. Toto nedávno hovoril co v ňom bolo =obsahoval slidy o úspechoch, kvalitách, mentálnych prednostiach, kde sú jeho slabiny a ako ich v dohľadnej dobe odstráni , čo presne chce do 10 rokov dosiahnuť a prečo raz bude úspešný jazdec Mercedesu :joy: A to isté Williamsu. Takže predať sa tento chlapec nemal nikdy problém :joy: :joy::joy: Len ti vravím, že Vettel urobil čosi veľmi podobné.

Ďalej som len napísala že najlepší nie vždy rovná sa najúspešnejší. A že mnohí piloti nemajú podmienky zodpovedajúce ich kvalite a naopak, čo ale je smutný fakt F1.

Určite to prežije len mi išlo o to, že na konečne súdy je ešte čas. :joy:

1 Like

Vettel nikdy nebol pilot kalibru SCHUMI, ALONSO, HAMILTON… áno, získal 4x MS - v 1 tíme v ktorom bol od začiatku až do konca No.1 + na Neweyho aute ktoré jazdilo jak “na koľajniciach”. To že to s Vettelom ako pilotom nebude až tak skvelé sa začalo ukazovať na konci jeho účinkovania v RedBulle, kedy mu začal nakladať mladý Ricciardo a aj preto zdupkal do Ferrari. Lenže tam už nemal tím len sám pre seba + dominantné auto = začal byť pod tlakom a pričasto chybovať. Ukázalo sa, že keď Vettel nemá ideálne podmienky a je pod tlakom, tak stráca nervy a veľmi často “kiksuje” :slight_smile: Navyše, už nie je najmladší a rýchlejší už proste nebude. Má svoje najlepšie roky za sebou, je za svojim zenitom. Leclérc ho vo Ferrari doslova ako sa hovorí “zedol”. V AM bude zbierať body, sem-tam možno získa dáke to pódium ak pred ním niekto zaváha. Odjazdí cca 1-2 sezóny ešte a potom dôchodok. Toď vše.

1 Like