Rosberg si myslí, že Wolff by nemal vymeniť Russella s Bottasom | Magazín F1 - F1online.sk

Nico Rosberg pripustil, že výmena Valtteriho Bottasa s Georgeom Russellom by mohla byť veľmi zaujímavá. Na druhej strane si však bývalý majster sveta myslí, že Toto Wolff by túto výmenu urobiť nemal.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/32983/rosberg-si-mysli-ze-wolff-by-nemal-vymenit-russella-s-bottasom

Jedna informácia chýba ale zato zásadná, že Rosberg povedal

  1. Nemysli si, že dôjde k výmene uprostred roka
  2. Nemalo by k nej dôjsť nebude to dobre.

V oboch prípadoch súhlasím.

Uprostred roka to nepomôže asi ani jednej strane. Náhle zmeny bez prípravy nepotrebujú ani v boji o titul ani Russell samotný.

Nechcem veľmi rýpať, ale Russell by asi nemal veľký problém sa aklimatizovať. Minulý rok v Bahrajne už v kvalde hádzal jedno top kolo za druhým. A v pretekoch svojou rýchlosťou vygumoval všetkých.

Kiks len brzdi emocie :face_with_hand_over_mouth:
Je jasne, ze Russell by isiel do medaku hned. Zaciatok buducej sexony bude menej dolezity, ako pokracovanie tejto “zatial slabej” sezony ? Nemyslim si. Russell by mohol iba ziskat, lebo verim tomu ze v top4 by sa umiestnil pravidelne. Bottas je tento rok katastrofalny, tak ako Rici a Alonso.

Buď je Russell geniálny, keďže všetci ostatní piloti majú túto sezónu problém sa hneď aklimatizovať, alebo sa autá zásadnejšie zmenili a aj Russellovi by trvalo túto sezónu 5-6 závodov, kým by začal mať výsledky. Je to proste ďalšie riziko, ktoré hovorí proti výmene Bottasa za Russela túto sezónu.

Nemyslím si. Predsalen Russell má skúsenosti z minulého roka a nemyslím si, že by to auto bolo až tak veľmi prekopané. A ešte k tomu by išiel do auta, ktoré má rovnaký motor. Možno sa mýlim, ale rád by som sa pozrel, ako by si s tým Russell poradil. Dlhodobo ukazuje, že patrí k najlepším pilotom, jeho preteky v Bahraine minulý rok neboli náhoda.

1 Like

A ja si to zase pre zmenu myslím a štatistika hovorí v môj prospech. V minulej sezóne sa autá ovládali asi jednoduchšie alebo čo. Veď aj Hulk nasadol do auta a hneď sa mu darilo. Zato na začiatku tejto sezóny u prestupujúcich jedno sklamanie za druhým.

Ale každý jeden prestup bol do tímu, ktorý má iného dodávateľa motora, ako na ktorého sú zvyknutí. Aj to je niečo, čo mohlo mať vplyv.

1 Like

Tak ak ma niekto skúsenosť s mačkaním maxima aj z neposlušného auta tak je to Russell :joy::joy::joy:
Bottas zatiaľ ozaj nevykazuje v tomto kvalitu :joy:

A jednoduchšie nie ale ide presne o faktor ktorý ti píše dole FilKos.

  1. Russell pozná motory
  2. Pozná ten tím a sedí do neho
  3. Tím pozná jeho
  4. Všetky autá budú nové takže sa bude musieť učiť každí =takže defakto základom bude poznať motor, pochopiť gumy a byť schopný fungovať v tom time (co russell už urobil).
  5. Russella nikto neposiela do Mercedesu tento rok ale od budúceho.
  6. A áno konečne si to pochopil ze to ako rýchlo Russell auto pochopil, poznal jeho limity a bol schopný sekať rýchle časy, manažovať jazdu a gumy a mat bezkonkurenčné tempo v pretekoch presne ukazuje výnimočnosť jeho talentu a bol to výnimočný výkon od ak sa s ním bude dobre pracovať výnimočného pilota.
    Najprv napíšeš ako ničím nepresvedčil ale aj niečo dokázal výrazne lepšie ako etablovany piloti tak to bolo autom :joy: A to dávam do pozornosti že nemal svoj volant a žiaden simulátor len 2 dní s inžiniermi na rozdiel od všetkých čo prestúpili. :joy: A nešiel zo stredu poľa do trochu lepšieho auta ale z konca do top.

Ale ty znova ignoruješ okolností ako zvyčajne.

Ale kdeže ved Russell je jeden neschopný luzer bez talentu na úrovni kohokoľvek okrem Mazepina, labilny pilot čo nemá ani tempo a jedine co vie sú kvalifikácie v tom dokonalom aute co mu dali, názory ľudí čo s ním robia, zvládanie jednotlivých činnosti a jeho predošlé výsledky sú irelevantné. Takže logicky je oveľa väčšie riziko ako pilot ktorého pomaly poráža už aj vo Williamse =co nečítas fórum? :joy:

Zatiaľ ho v tom Williamse neporazil, lebo to by musel vedieť trafiť do cieľa a nie do Bottasa. :smiley: D

A tak mi príde, že Russell aspoň trochu uznania a rešpektu má, aj keď je to väčšinou vďaka tebe, tak zopár ľudí navyše sa nájde. :smiley: Táto situácia mi príde horšia u Hamiltona, nájde sa tu málo ľudí, čo uzná, že tituly nemá len kvôli rýchlemu autu.

Tak to, že ho už len išiel predbiehať hovorí za všetko. :smiley: A nebola to len jeho chyba, mali na tom podiel obaja. A to, že už len o tie body je niekedy schopný bojovať je dôležité, nie to, že ich nepriviezol. To auto nemá na bodoch čo robiť, to, že sa tam raz objavil Kubica bolo vďaka dažďu a tomu, že dokončilo 13 áut. A Alfa Romeo bola ďaleko vzadu. A Russell bol ihneď dve sekundy v cieli za Kubicom.

1 Like

No v prvom rade je dosť hanba že Mercedes vôbec bojuje s autom z konca poľa 2x zo 6 pretekov. Tam táto diskusia konci.

V tej nehode Bottas nebol tiež nevinne + ak by jazdil ako ma nikdy k nej nedôjde.

Už keď ho porazí aj vo Williamse a ze v Baku nebolo ďaleko tak to už bude exemplárna hanba.

Navyše ja nevidam Russella že netusi co ma robiť ako Bottas posledné v Baku.

Russell je Vetroplach lebo auto ma problém s vetrom a tiež to nie je zázračné vozidlo problémov ma až až. Ale on asi ma dokazovať neviem co stále na niečo čakáš aj keď to auto na bodoch nevie same ako vôbec je. A priznáva to aj Williams.

Čo je potom Bottas keď len padá a padá úplné rovnako ale v najlepšom aute? A nedokáže ho už konzistentne ani kvalifikovať? Kým kolega ide na čele.

A LH síce bol v Monacu 7 ale to nie preto ze nemal tempo ale preto ze nedokážeš tam predbiehať.

V Baku aj Imole sa to dá ale tempo nebolo.
Sťahoval ho aj Haas na konci :woman_facepalming: Ak povieš vo Williamse že ideš 15 a na limite to je logické ale za hlásiť to v Mercedese to je iny level :joy:

Myslím si, že tých ľudí je určite viac ako u Georga. Aj keď to co spomínaš veľa hovori o logike tohto fóra =ak je auto zle ale pilot z neho dokáže niečo vytiahnuť je neschopný lebo nie je úspešný, ak je auto dobre a pilot to dokáže je to autom. :woman_facepalming:Co chcu? Tiež sa snažím zistiť :woman_shrugging:

A okrem toho myslím si, že podiel LH sa ukazuje jasne tento rok. Stačí aby nedominovali. A LH bude rozhodujúci faktor, najmä ak je na to defacto sám teraz.

Jasne ze robí aj chyby ak je pod tlakom ale to robí každý jazdec len niektorí to nevedia pochopiť.

Osobnostne = mne je nesympaticky a často mi lezie na nervy svojim správaním mimo trať. Veľa vecí preháňa a je to trosku pokrytec.

Ale Jazdecký = Osobne si nemyslím ze je lepsi ako Schumi, ale že je výborný pilot a určite výnimočný je nepopieratelny fakt. Auto mu pomáha lebo taka F1 dnes je =technical dependent a bez neho by nebol kde je, ale platí to aj naopak. A k titulom auto pomohlo každému MS lebo v Haase sa to ozaj vyhrať nedá =takže to je dosť blbá logika. A v niektorých veciach je bez debaty absolútna extratrieda a tie mu pomohli k titulom.

Takže ja ho ako pilota uznávam, to ci mi je ľudský sympatický je iná vec.

To je pravda, bohužiaľ v tomto logika moc nie je. Samozrejme, každý jazdec robí chyby, sú to len ľudia. Len je trochu smutné, že ak urobí chybu Max, tak mu bude rýchlo odpustená narozdiel od Hamiltona. Trošku rešpektu k svojmu súperovi by mali fanúšikovia viac prejavovať. Tak či je lepší ako Schumi je zložité :smiley: Je asi pravda, že vybudovať taký výnimočný tím z Ferrari, by Lewis nedokázal. Len ma mrzia Schumacherove prehrešky na trati, preto mi jazdci ako Vettel, Hamilton a dnešní mladíci prídu vyspelejší a sympatickejší, dá sa im ľahšie dopriať pekný výsledok. A také niečo ako Schumi napríklad Lewis nikdy nerobil, jediná nepríjemná vec bola v Abu Dhabi, keď brzdil Rosberga, to si mohol odpustiť.

A čo sa týka jeho osobnosti. Rieši celosvetový problém, v našich končinách to nie je taký problém, tak sa to tu berie inak, to je pochopiteľné. Ale keď človek číta, ako mu ľudia aj tu nadávajú do opíc a podobne, tak to je extrém.