Ricciardo vysvetľuje prestup do McLarenu, v ktorom zarobí o 20 miliónov menej | F1online.sk

“Ak vám teda Mercedes povie, že môžete mať ich víťazné auto, ale nič vám nezaplatia, tak jedna moja časť na to zareaguje tak, že to je presne to, čo by som chcel, lebo budem mať šancu vyhrať. Na druhej strane mi nezaplatia a ja viem, akú mám cenu, a že je vyššia,” vysvetľuje. Ricciardov postoj je ale jasný: “Ja by som bral tie víťazstvá, nie peniaze.”


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/15962/ricciardo-vysvetluje-prestup-do-mclarenu-v-ktorom-zarobi-o-20-milionov-menej

Podla mna jeden z najhorsich prestupov.

Ricciardo najskor pochopil ze s Renaulton nema sancu. Renault je v rovnakej pozicii roky, bez akejkolvek sance na titul.
McLaren vyzera byt po odchode stareho pana na ceste hore. Urcite je to lepsia sanca pravidelne vyhravat.

Ric konal na zaklade vysledkov minulej sezony. Keby sa rozhodoval teraz, podla mna by neprestupil.

Neviem, ono je to trochu lotéria, ale ja tak nejak neverím, že z Renaultu sa stane úplne top tím. Aj ten príchod Alonsa sa podľa mňa trochu preceňuje.

Naopak Mclaren bude mať motory od Mercedesu a dlhodobo je to väčší tím než Renault, čiže je tam nejaka šanca, že budú skôr či neskôr opäť hore, podobne ako Ferrari. Z dnešného pohľadu mi nepríde, že by si Ricciardo nejak veľmi pohoršil, ale samozrejme nevylučujem, že budúcnosť dá za pravdu tebe.

Je to možné, v době kdy se rozhodl Ricciardo pro McLaren to s Renaultem nevypadalo dobře na trati ani mimo ni. Ovšem jak to bude a kdo se nakonec bude smát je těžké předpovědět, Renault ale zejména pro rok 2022 by měl zužitkovat to že je továrním týmem na rozdíl od McLarenu nebo Astonu. Mají to jen ve svých rukou zda odvedou lepší práci, nemusí dle nikoho činit kompromisy. Pro příští rok jim ale zase tolik nevěřím, Ferrari půjde nahoru a Leclerc se Sainzem budou hodně silní. K RedBullu k Maxovi jestli půjde Checo tak to bude další který bude velmi silný. To už máš tři obsazené řady a do toho McLaren nově s motorem Mercedes a Aston který jako jediný s Alphou může nasadit vylepšení od Mercedesu/Red Bullu. Byl bych překvapený kdyby příští rok Renault mohl zahrozit bednou, spíše čekám horší rok kde se to během roku lepšit nebude kvůli nasazení na rok 2022. Třeba mě ale překvapí, ono nějaký vývoj díky tomu omezenému přítlaku tam taky bude.

iste, v case ked Ricciardo riesil prestup Abiteboul este nevedel ci bude mat v 2021 job. Ricciardo podpisal a medzitym prislo rozhodnutie o Alpine.
Mierne mi to pripamina Hulka v 2016. Podpisal Indom a kratko nato Rosberg oznamil koniec kariery.