Renault, Ferrari a McLaren volajú po tvrdšom treste, odvolajú sa | F1online.sk

DomovSprávyVýsledkyPilotiTímyKalendárPartneriLive

redakcia@f1online.skRSSZásady ochrany údajov© 2020 F1online.sk

Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/7410/renault-ferrari-a-mclaren-volaju-po-tvrdsom-treste-odvolaju-sa

Myslim ze RP by mal uzavriet s FIA tajnu dohodu. tak sa to teraz robi.

1 Like

Zaujímavé je že najmenej táto situácia vadí Mercedesu ktorému vlastne tie súčiastky ukradli, nejak mi s toho vychádza že im s tým pomohli.
Chápem ostatných že to čo vymyslela Fia sa im nepáči, alebo ich nemali trestať lebo to nebolo poriadne v pravidlách alebo ich mali potrestať a dať im to odstrániť lebo to je nelegálne a nie také rozhodnutie ani ani.

To bolo dobre :clap::joy:

no len potom by nemali s cim jazdit :slightly_smiling_face:
ferrari dostalo aspon zakaz pouzivat dalej tie svoje triky, ak by podpisalo taku istu tajnu dohodu ako ferrari tak musia nasadit minulorocne auto

Celé je to o pravidlech FIA, nejsou jednoznačná, lze je chápat různými způsoby a ani po schválení kontrolou v továrně nikdo nemá nic jisté, takže se tým lehce dostane do bludu, myslí si že je vše ok. Navíc jsou pravidla, konkrétně ta o kopírování nelogická.

Ostatní týmy se snaží Racing Point potopit, to není žádné překvapení, ale taky neví zda je možno vydat se stejnou cestou. Správným řešením je dopsat, zjednodušit pravidla, otázka zda FIA dokáže slevit ze svého ega, bude zajímavé sledovat to.

Koukám, že ještě bude veselo.

Rozdělil bych F1 na dvě kategorie: ti, kteří mají máslo na hlavě, a ti, kteří ho nemají.

Tím pádem je to jasné. Mistrem světa bude buď Max, nebo Lando, podle toho, do které skupiny zařadíte Red Bull.

Kdyby to byl jen brzdové kanálky, žádná velká aféra by z toho nebyla. Ono jde spíš o podezření, že RP dostal technickou dokumentaci Mercedesu na prakticky celé auto a k tomu vytvořil falešný narativ v podobě vlastních výkresů, kterými mává FIA před nosem. A obávám se, že tak neopodstatněné to podezření není. Sám jsi přece, bobe, před sezónou poukazoval na to, že Mercedes si dělá z RP tak trochu svoje béčko.

mne na takyto scenar chyba motiv zo strany Mercedesu.

Za prvé peníze (určitě to nebylo zadarmo) a za druhé oslabení konkurence, které RP může brát body. Neříkám, že je to prokázaný motiv, ale vyloučit se asi úplně nedá.

Pride to len mne tak alebo ten protest zo strany Ferrari je skor odplata za tie Totove vyjadrenia k Matiovi a tej celej saskarne okolo motora

Na názoru, že Racing Point je béčko Mercedesu se nic nemění, to ale nemá s pravidly nic společného, ty je třeba postavit tak, aby bylo všechno jasné na první dobrou.

A jak jsem psal, nikdo by nedal z ruky plány W10ky, to je jako vysypat sáček drahokamů a perel uprostřed náměstí.

Wolff není majitel Mercedesu a nemůže si dělat co chce, to je snad všem jasné.

1 Like

Tak asi ne celé auto, ale jenom něco. A něco si zase RP udělal reverzním inženýrstvím.

Neříkám, že tomu tak nutně bylo. Ale připouštím si to jako možnost.

A Toto má asi docela velký prostor.

Právě že jsem si myslel, že Racing Point reverz použil a ono to vypadá že ne, protože právě díky NE-použití reverzu mají ten problém, pro mě to nemá logiku, ale čteme že to tak je.

Toto má prostor, ale určitě ne k tomu, aby rozdával plány mistrovského auta.

Bojuje se tvrdě, hryže se, jak to jen jde. Ferrari může mít i motiv, který zmiňuješ.

Nechyba… nie je nahodou Wolf spolumajitelom/investorom Aston Martinu, ktory prevezme RP od buducej sezony? 2+2=4

1 Like

Zaujímavé na to je aj to, že sa tu vlastne poukazuje na RP (a jeho možné vlastnícke previazanie s Wolfom) a zároveň Toto ukazuje na Haas, ktorý s tým kopírovaním začal.
Ale nikto vôbec nerieši to, že Red Bull a Alpha Tauri majú jednoho majiteľa a to mi fakt chce niekto nahovoriť, že v Alpha Tauri ani netušia ako sa konštruuje Red Bull… obzvlášť keď tam majú geniusa Neweyho…
Toto mi je celé na smiech.
Neviem prečo každému vadí spolupráca tímov. Motory sú len štyri…to si tím môže kupovať… závesy a podobne veci tiež…to je o.k…
Inak keby jazdili iba Red Bully, Ferrari, Mercedesy a ich B- ka možno by to pole bolo aj vyrovnanejšie. Veď stačí sa pozrieť ako v niektorých pretekoch jazdci z rovnakych tímov skončia na úplne iných pozíciách. Neverím že by boli presne za sebou podľa značiek.
Ale to je len také moje zamyslenie, neukamenujte za to😁.

Merdes im tie suciastky dobrovolne predal. Nic mu neukradli.

Všechny 3 odvolání mě velmi zajímají. Každému tam jde o něco jiného a RP bude narážet na tuhý odpor.

myslim ze pred arbitraznym sudom bude najdolezitejsi argument Haas/Ferrari, kedy nikomu nevadilo ze Haas jazdil s autom ktore bolo intelektualnym majetkom Ferrari, dolezity bol vtedy datum ze k prenosu doslo este v case ked Haas nebol ucastnik. Tu je tiez dolezite ze k prenosu doslo v case ked to bolo v pravidlach dovolene. vyjadrenia FIA su minimalne nekonzistentne.