Ralf Schumacher: Za normálnych okolností Verstappen nemá šancu | Magazín F1 - F1online.sk

Lol ty komediant. Prezentovat Baku ako stastie v nestasti, ty nemozes mat kozu na ksichte. Jedna vec je povedat, ze je to plichta, druha vec je prekrucat fakty.

Bez toho defektu by bral Verstappen minimalne o 7 bodov viac ako Hamilton. Skor tak 10, to preto lebo Lujzo bol v nedominantnom aute v Baku totalne jelito. Tych 10b by uplne stacilo na to aby tu vsetci s rovnako pokrutenou matematikou v hlave plakali jak ty po Mexiku.

Prezentovat neschopnost Hamiltona nastavit si pred restartom brzdy ako stastie Verstappena. Ty, uz to neber.

tak trocha taras. Silverstone bola Hamiltonova chyba z toho kolizia. Neuvedomujes si jedno - Bolo len otazkou cireho stastia, ze jeden skoncil v barieriere a druhy mal sancu opravit auto a vyhrat. Mohli skoncit v bariere obaja a rozpravali by si co? ze je Hamilton zbrkly v subojoch?

1 Like

A ty čo ako teraz riešiš?
Faktom jednoducho je, že najprv to bol Max, ktorý mal smolu, zlyhala mu pneumatika a vypadol. V tom momente to vyzeralo, že Lewis môže získať veľa lacných bodov.
Ale potom prišla jeho chyba a skončil mimo bodov. A to nakoniec bolo šťastie pre Maxa.

Perfektný príklad šťastia v nešťastí a celkovej eliminácie tohto závodu z pohľadu boja o titul. A je úplne jedno, či by to bola Lewisova chyba, teda tak ako to bolo, alebo technický problém, alebo by ho niekto zostrelil, stále by to pri danej časovej postupnosti bolo pre Maxa šťastie.

Chyba tvojej argumentacie spociva v tom, ze nespravne oznacujes chyby Hamiltona a Mercedesu za stastie pre Verstappena.

Podla tejto logiky by napriklad aj Hamiltonove tituly v sezonach 2017 a 2018 boli vysledkom stastia, lebo v oboch pripadoch tazil z chyb Vettela a Ferrari.

Taketo tvrdenie evidentne neobstoji. Za stastie a smolu sa podla mna daju oznacit len situacie, ktore ovplyvnili vysledok zavodu bez toho, aby boli akymkolvek sposobom ovplyvnene vykonom alebo rozhodnutim nejakeho jazdca alebo timu, inymi slovami boli podmiene ,vyssou mocou”, ktora bola mimo dosah jazdca a timu. Uz podla tohto chapania sa nedaju chyby supera oznacit za stastie.

Taktiez treba pripomenut, ze podstata boja o titul je podat lepsi vykon ako super a nie je dovod rozlisovat medzi tym, ked podas lepsi vykon tym, ze spravis menej chyb alebo tym, ze si bol napr. rychlejsi, pricom by si asi netvrdil, ze Hamilton mal v Barcelone stastie, ze bol Verstappen pomaly.

5 Likes

Veď ja to vôbec nezvaľujem na jednu stranu (prečítaj si môj druhý príspevok - odpoveď pre Kiks). Naopak, nemám rád, keď niektorí ľudia neobjektívne zvaľujú chyby iba na jednu stranu a tá moja reakcia bola odpoveďou presne na taký príspevok. Len som tým vyvracal tvrdenie, že za všetko môže Max. :slight_smile:

Seb ani Lewis nemuseli byt tak tvrdi ako Max.
Obaja mali k dispozicii dominantne auta a k prasarnickam sa nemuseli az tak priklanat.
Seb si v sobotu s dvojitym difuzorom urobil pole a v nedelu jazdil vpredu sam.
To iste Lewis, party sobotny rezim, nepamatate ?

Podla mna taras ty. V Silverstone to bol RI ako ty hovoris ked sa zastavas Maxa .Tam isiel aj jeden a aj druhy na doraz a nechcel nikdo ustupit. A ak si dobre cital co som predtym pisal tak je tam napisane ze Lewis vecsinou v suboji radsej uhne aby dosiel do ciela na bodoch ,co mimochodom aj pise v novom clanku co dali na tejto stranke.A pisal som ze nemoze ani on stale ustupovat a hlavne nie na domacej trati pred domacimi fanusikmi. Sledujes pravidelne F1 a preto si urcite videl tie vsetky suboje Lewisa a Maxa kde Max vytlacal a Hamilton radsej ubral a uhol mu. A nebolo ich v tejto sezone veru malo. Viem ze tebe ako fanusikovi Maxa sa to tazko cita ale je to tak

1 Like

takze jeden ked neuhne v suboji je zbrkly a druhy ked neuhne tak je domacej trati pripadne ved nemoze stale uhybat"

1 Like

vidim ze si objektivny,ale len ked nejde o Maxa