Podľa Brawna by bola “tragédia”, keby Pérez ostal na ocot | F1online.sk

Nad klesajúcimi šancami Sergia Péreza na nájdenie si kokpitu pre budúci rok krúti hlavou nejedna osobnosť z padoku. Podľa Rossa Brawna by to bola obrovská škoda, nuž a jeho obrovské kvality sú nespochybniteľné aj podľa Martina Brundla.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/16646/podla-brawna-by-bola-tragedia-keby-perez-ostal-na-ocot

Sergio, staci zavolat Berniemu. :wink:

Ja nevidim vobec ziadny problem v tom, ze Perez odide. Uplne nechapem tento trend, robit z niekoho ako Perez alebo Hulkenberg jazdca s ,dozivotnym’’ narokom na miesto v F1.

Perezovi a Hulkenergovi nikto neberie ziadnu sancu. Keby museli odist po druhej sezone nepoviem. No oni za sebou maju dlhe a relativne uspesne kariery. Obaja boli v F1 9 sezon. Takze podla mna nie je ziadny dovod, preco by nutne museli zostavat aj nadalej. Su to slusni jazdci, no ich zotrvanie v F1 by znamenalo len dalsie sezony, ktore by stravlili v strede pola. V najlepsom pripade by isli robit dvojku do nejakeho top timu. Uz sa nemaju kam rozvijat. Podla mna by bolo tragicke, keby niekto ako Perez alebo Hulkenberg donekonecna zaberal miesto v F1 nejakemu perspektivnemu mladikovi.

Smutne je, ze Perez a Hulkenberg miesto nemaju, zatial co platici ako Stroll alebo Albon ano, to je pravda. No tu je jedinym riesenim zbavit sa Strolla s Albonom.

No a? F1 predsa nie je len o jazdcoch ako Hamilton, Leclerc a Verstappen. Aj jazdci, ktori bojuju v strede pola a dosahuju tam dobre vysledky maju narok na svoje miesto v F1. Perez tuto sezonu musel vynechat zavody a aj napriek tomu je zatial najlepsi zo zvysku. A to tam ma superov ako Ricciardo, Norris, Sainz. Perez je v F1 sice dlho, no stale podava vyborne vykony. A zatial co Stroll a Albon maju svoje miesta skoro iste, Perez nema kam ist. Tu je kritika predsa uplne legitimna. Zotrvanie jazdca v F1 nie je limitovane casom, ale vysledkami.

Ja si myslim, ze platici su neodmyslitelnou sucastou F1. Je to smutne, no nemozno to podla mna pouzivat ako argument, preco by mal kazdy lepsi jazdec zostat v F1.
Perez aj Hulkenberg uz podla mna svoje sance dostali.
Podla logiky ,ked platici, tak aj dobri jazdci stredu pola”, by v F1 este dodnes mohli posobit jazdci ako Trulli alebo Fisichella.

Za mňa je väčšia škoda Hülkenberg, ten mal čiste čo sa týka talentu väčší potenciál.

Som zvedavý, ako to dopadne, ono možno ešte jeden z nich miesto dostane, aj keď momentálne to skôr vidím na Mazepin-Schumacher v Haase a Albona v RB. Ale ono sa to ešte môže zmeniť.

Pred tým než by som reagoval by som sa rád uistil ako si to myslel s Jarnom a Giancarlom.:v:

Byla by ho velká škoda, odejít si zaslouží jiní. Snad si ho Red Bull vybere.