Pérez: Vidieť moje meno na aute je niečo neskutočné | Magazín F1 - F1online.sk

Konečne v novom aute. Sergio Pérez si mohol prvýkrát po svojom prestupe vyskúšať, aké to je byť jazdcom Red Bullu. V utorok tím ukázal svetu nový monopost RB16B a následne ho v rámci filmovacieho dňa vyslal aj na trať v Silverstone. Po ňom Mexičan priznal, že s inžiniermi ešte stále pracujú na jeho polohe v kokpite.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/22031/perez-vidiet-moje-meno-na-aute-je-nieco-neskutocne

Checo bude Ti s Maxom velmi fandit aby ste dali Mercedesu na pr.el.

4 Likes

Ja ako zarytý fanúšik RBR si nič iné neželám už len aby boli rozumný a nehrali derby ale jazdili F1 :rofl::rofl:

1 Like

Ťažko teraz povedať ako RedBull ukočíruje dvoch dravých býkov, avšak ak sa chalani vyhnú kolíziam a budú podávať tak kvalitné výkony ako v minulých sezónach, tak si myslím, že RedBull má reálnu šancu získať konštruktérsky titul. Od Bottasa neočakávam nejaký silný rok a na pódiu bude podľa môjho názoru menej často ako za minulú sezónu, keďže ho z top3 vytlačí Checo a Max. Bude ale ešte záležať na tom, že koľkokrát zdolajú Hamiltona s jeho Mercedesom a ako veľmi sa pozdvihne Ferrari. Ak sa ale RB podarí urvať tak 6-7 víťazstiev z 22 veľkých cien + pravidelné pódia, tak by to mohlo klapnúť. Potenciál auta a jazdeckú dvojicu na to rozhodne majú.

4 Likes

Presne tak :slight_smile: Myslím si, že túto sezónu bude ľudí viac zaujímať, či sa im fakt podarí poraziť Mercedes v PK, ako to či Hamilton získa svoj “legendárny” ôsmy titul.
Čoraz viac ľudí v to dúfa, ako som videl na rôznych fórach aj v zahraničí, čiže nechcem byť hnusný voči Hamiltonovi ale väčšine ľudí je podľa mňa “u prdele”, keď to získa, len Angláni si nad tým “ondia” ego. :smiley:
Dosť zvláštne, že Fangia trvalo prekonať vyše štyri desaťročia a Schumiho teraz “len” 17 rokov, to je sila celkom.

3 Likes

Ja budem RedBullu veľmi fandiť aby sa im to podarilo.

  1. Ja mam rada Sergia a chcem aby sa mu darilo a aby ukázal že ma aj na ten top tím.

  2. Som zvedavá ako dokáže Max spolupracovať na nejakom spoločnom kolektívnom úspechu ktorý nie je zároveň jeho osobným úspechom (lebo LH asi aj tak nedajú).

  3. F1 POTREBUJE niekoho kto tomu Mercedesu dá najavo kde reálne sa nachádza VB lebo v 2018 zjavne nestačilo a lepšie pre nich ak sa to ukáže pred zmenou pravidiel. Lebo vieme všetci že Bottas je adaptabilnosť sama. :joy: A viem si reálne predstaviť ako mu to pôjde s novým autom aj novými gumamy =tieto nepochopil za X rokov stále.

  4. Nebude to tým ak by ich porazili že by RB postavil lepšie auto lebo predpokladám že LH 8 získa. ALe tým že sa dostanú presne tam kde minule roky RB.

  5. Tak ako píše @jason_bourne1995 ľuďom začína byť jedno 8 titul LH to všetci čakáme a ten 9 a 10 už úplne nám bude hlboko… Teraz ešte aspoň to “napätie” či prekoná MS

  6. Na to krútenie Mercedesu sa nedá pozerať. Take 1-4 by sa mi pre nich páčilo. A úprimne aj pri pomalšom aute ak sa dokáže Perez kvalifikovať 4 a spolupracovať s MV. Tak vďaka gumam a jeho pretekovym kvalitam môže skončiť pravidelne pred Bottasom. Za mňa nie je v pretekovom tempe o nič horší len je omnoho dravejší.

  7. Som zvedavá na tu ohromnú mentálnu silu VB ktorý sa rozsypal minulý rok ku koncu na stuhanku a v Sakhire ešte do neho zafukal hurikán. A stalo sa to takmer vždy keď mal 100% zastúpiť LH. Podľa mňa jeho psychika je biedna ako málokoho… VEĎ vtedy sa rozsypal už vo Štvrtok len čo do neho britský novinári začali pichať a klásť mu nepríjemné otázky. A že ak bude takto pokračovať respektíve nebude lepšie pokračovať tak oni ICh klásť budú. A to som potom zvedavá. Ako rýchlo skončí aj tento mýtus.

RB som prestala fandiť po odchode DR, ale znova budem. Len nech chalani majú rozum a nech nerobia zle sebe samým.
Otazka je či je to reálne nakoľko Mercedes asi vývoj nespomalý uprostred sezóny keď uvidí že nevedie PK tak aby ho vyhral. A to v tom prípade dokáže jazdiť aj Bottas. Jeho problémy prichádzajú keď lepší piloti nemajú tak výrazne horšie auto.

3 Likes