Pérez priznal, že tím pred ním začal skrývať informácie | F1online.sk

„Myslím, že v súčasnej dobe potrebujeme byť čo možno najtransparentnejší, aby sme dosiahli naše ciele a získali čo najviac bodov. Bude čoraz dôležitejšie, aby sme vybojovali každý bodík, stále totiž bojujeme v pohári konštruktérov. Toto môže byť najlepšia sezóna v histórii tohto tímu, na to však musíme rok zakončiť na treťom mieste. Ak sa to nepodarí, budeme veľmi sklamaní,“ hovorí Pérez.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/11625/perez-priznal-ze-tim-pred-nim-zacal-skryvat-informacie

Racing Pointu od té doby co si vše možné kupují od Mercedesu nefandím, takže doufám že McLaren nebo Renault jim to 3 místo vezme a budou zklamaní :wink:

Uvidíme :wink:

Loňský Mercedes s letošním motorem a teď i letošním zadním zavěšením? Nepřekvapuje mě to.

Tohle nekopírují, tohle kupují.

Jo, nejsem zastánce týmů co nakupují od jiného týmu vše co mohou. Takové týmy mi přijdou dobrý jen na nějakou juniorku. Haas byl také chvíli na koni a teď s takovou dominancí Mercedesu je pochopitelně na koni Racing Point. Jsou prostě plně závislé na formě dodavatele a moc s tím neudělají. Teď Haas pro změnu trpí protože trpí Ferrari, pro mě mají nulový přínos v F1.

Tak přece jen?

Nu což, na jedné straně je to logické a McLaren u Sainze představuje spíše výjimku, na druhé straně je to trochu škoda.

McLaren možná představuje výjimku, protože jeho finanční situace (vysoké půjčky) ho nutí bojovat o každý dolar, a to už v letošní sezóně. RP a Ferrari jsou ve finančně komfortnější situaci.

Jsou to závody, závody konstruktérů.

Konstruktérství je základ F1, tak ji vnímám já. Pokud chceš jen závodění které mám taky rád, stačí se ti dívat jen na F2.

Sainz ide do lepsieho (BTW aj tak mu nic vazne na nos nezavesia) cize obavy, ze by ich data boli nejako vyuzite v konkurencnom boji nie su take relevatne ako to je v pripade RP - a napr. Haas. K tomu vsetkemu McLaren meni motor, takze odstrihnut Sainza od tohtorocnych noviniek nema velmi zmysel.

A v F1 je to o tom si to vyvinout a vyrobit :wink: Ti ostatní si u titulu nevrznou. Ono jak jsem psal výše, konkurenceschopnost Haasu nebo Racing Pointu je teď z převážné většiny závislá na formě jejich dodavatele. Racing Point teď jen efektivně těží z velké dominance Mercedesu tak stačí na některé jiné výrobce. To pomine.