Oficiálne: Fernando Alonso prestupuje do Aston Martinu! | Magazín F1 - F1online.sk

:exploding_head:
Vedle Strolla jr by měl vypadat skvěle i po 50. Takže - “To the moon and beyond, Alo!” :grimacing:

Ne, tam to začalo Vettelovym odchodem. A AM dal FA nabídku, jaká se neodmítá - hádám. AM potřebuje slavné jméno kvůli hodnotě značky a Alpine asi hodně zvažovalo, jestli podepsat Alonsa. Tomu tak hrozilo, že by mohl skončit bez angažmá, takže šel za jistotou.

Ale když SV oznámil úvahy o konci, AM už možná sondoval.

1 Like

Těšme se na nově vybudovanou továrnu Astonu v příštím roce. Vzhledem k tomu jak to šlo mezi Fernandem a Astonem rychle, myslím že zvě■■■ o tom že ho chtěl Stroll už loni byli pravdivé.

Rozpad s Alpine mě mrzí, ale Alpine zjevně nebyl schopný Alonsovi potvrdit něco víc než krátkodobý závazek. Je to škoda a Alonso jim nechával dlouho svou přízeň pro budoucnost. Nezasloužili si ho a mrzí to vzhledem k tomu že to začalo fungovat. Teď to bude zase trochu o zvykání, i když je možné že sebou stáhne i nějaké lidi.

Paradoxní jak ve čtvrtek zejména Parmane říkal že je pro ně Alonso nesmírně důležitý a je hlavním klíčem v jejich rozvoji. Rossi a Szafnauer ale … .

Tiež si myslím. Alpine sa podľa mňa strelil do nohy zmluvou ktorú dali Oconovi… a ak nechcú prísť o Piastriho tak začali zmätkovať. Nikto nevie aké politické páky Webber má. Ale vyzerá to že Alonso išiel po istote. Takto dostane zmluvu na dva roky ako chce a môže si s pokojom jazdiť. A možno je už aj deprimovaný Alpinom ako ho už pár krát túto sezónu zarezali voči Oconovi

2 Likes

Čo keď dostal ešte viac ako na 2 roky?

Je to možné. Ukáže len čas. Každopádne ak dostal niekoľkoročnú zmluvu tak sa dá pochopiť prečo podpísal… po tom čo sa deje v Alpine ho chápem

1 Like

Já jsem chtěl ještě napsat něco ohledně té strategie, kdy Alpine jelo skorem 50 kol na hardech, ale teď už je to jedno. Tohle je pro mě upřímně šok a budu to muset chvili vstřebávat. Každopádně k čertu s celým Alpine…Jediný co se mi potvrdilo - že to bude v pondělí rychlé…

Možno to teraz vystrelí a budúci rok bude vpredu uvidíme ale bude to zaujímavé

1 Like

prave mi odstrelilo dekel… ale ak to pomoze piastrimu do alpinu, tak som rad…

Ja dúfam že teraz sa nemýli a niečo v tom vidí. Že Stroll Sr. mu ukázal nejaký email s plánmi Merc na budúci rok.

Jo, od teď bude jízda v Alpine pro Alonsa asi trochu jiná :sweat_smile: Ono už teď Alonso řekne Astonu na pří■■■ rok spousta věcí, jejich závodní rychlost není na míle daleko. Třeba to nebude tak zlé a třeba si to s Alpine pří■■■ rok úspěšně rozdá na trati.

to š.t.í jak je všude začtverečkované už mě pěkně sere!

1 Like

Ja si skôr myslím že istota zmluvy ho presvedčila. Ale bodaj by. Fernando by si zaslúžil rýchly monopost

1 Like

Takže už každé preteky odíde motor?

Alonsa som si v poslednej dobe obľúbil, ale teraz sa chová ako úplný blbec, ktorému ide iba o peniaze. Lebo AM mu v najbližších rokoch neponúkne nič, čo by mu neponúkol Alpine. Okrem peňazí. S Otmarom dávali tím dokopy a postupne zlepšovali svoje výkony.

Alonso sa celú svoju smolu môže sám. Zasa robí prestup, ktorý je pre neho zbytočný a nič mu neprinesie.

Jedinou nevýhodou toho by bylo že skončí až 5 v PK.

Prinesie Multi-Year Contract to mu asi Alpine nechceli dať.

2 Likes

Továrna by měla snad být letos, ale ještě to chce doplnit lidi, zapracovat do systému, vyhodnotit a udělat změny - a pak by to mohlo vypadat k něčemu. Jako dlouhodobý obhájce projektu (ať už se Strollem nebo bez něho, hlavně, aby to nebylo bez zájmu nebo bez peněz :smile: ) si myslím, že když ne př.í.š.tí rok, tak v r. 2024 by už nějaký výsledek měl být vidět.

Hlavne, že ešte nedávno padlo vyjadrenie, že s nimi nerokuje, hmmm tak to potom bolo rýchle … .

1 Like

Alonso chtěl Alpine, proč to nedopadlo se třeba časem dozvíme. Nebo asi zbudou jen dohady a domněnky.

Doufám, že si Alonso aspoň pomohl finančně a přisti rok Oconovi natrhne krovky.
Ta výhoda Alpine, že je to tovární tým bude teď pro Alonsa pryč, ale zase Alpine - motory Renault nemají jiného odběratele a to jsem považoval taky za obrovskou nevýhodu. Doufám, že jim to s Williamsem neklapne. :smiley:

1 Like