Nový formát víkendu: Povinné autogramiády a piatkové tréningy opäť 90-minútové | Magazín F1 - F1online.sk

Okrem zásadných zmien v podobe nových aerodynamických pravidiel sa musia fanúšikovia oboznámiť aj s niektorými ďalšími. Týka sa to však skôr tých, ktorí sa rozhodnú navštíviť niektoré podujatie osobne. Pre tých, ktorí budú dianie na okruhoch sledovať „len“ v televízii, sa toho veľa nezmení. Teda až na to, že piatkové voľné tréningy budú trvať opäť 90 minút.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/53656/novy-format-vikendu-povinne-autogramiady-a-piatkove-treningy-opat-90-minutove

Ať jen nenadávám tak návrat k 90min pátečním tréningům vítám, to jsem rád.

1 Like

Škoda, že nie je warm up v nedeľu pred pretekmi. Malo to svoje čaro.

1 Like

Přesunout páteční tréninky na odpoledne mi připadá praktické, pro diváky je to myslím obecně daleko pohodlnější kvůli zaměstnání, dopravě na místo atd. I prodloužení je fajn.

Suhlasim, co mi je vsak zvlastne, ze v dobe pandemie vynucuju stretavanie s fanusikmi.

A nebolo by krajšie ,keby sa vrátili do monopostov v10 motory, v nedeľu doobeda warm up, dotankovanie počas pitstopov a grid girls pred pretekmi? :slight_smile:

Grid girls tam chýbajú.

1 Like

Ak mám byť uprimny, mne osobne ani velmi nie :smiley: Za mňa že sa tam nepretŕčajú len kvôli tomu aby sa tam pretŕčali, tak mám z toho pocit väčšej profesionality a aj viac napätia pred štrartom keďže sú tam len podstatní ľudia a keď z tade následne odídu a zostanú len jazdci :smiley:

Máš pravdu, že na štartovom rošte sú len podstatní ľudia a z tohto hľadiska je to dobre. No podľa mňa to bývalo s grid girls zaujímavejšie, nakoľko trochu spestrenia v takmer čisto chlapskom prostredí nie je na škodu.

1 Like

Gejza, alebo si pozri zaznam z 90’ rokov a je to vybavene.