Newey nekončí: Vážne zvažujem pôsobenie v inom tíme | Magazín F1 - F1online.sk

Na to už bude pozdě, to se pak bude vymlouvat na něco jiného

@bob minule tu @Ambassador_Kosh posielal, ze Newey odjazdil Le Mans vo Ferrari pred cca 20 rokmi

2 Likes

Tady jsem našel docela zajímavý článek.

Adrian Newey a 24 hodin Le Mans (2/2): “Rád bych se podílel na hypersportu” | 24h-lemans.com

Zde je první díl.
Adrian Newey and the 24 Hours of Le Mans (1/2): “Passion is everywhere” | 24h-lemans.com

A co teprve tohle, podívej! Doufám, že tam nekotvíte!
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-v-chorvatsku-horel-pristav-majitele-lodi-se-zachranovali-skokem-do-more-40472161

Ok, byl bych rad za nejaky seznam zavodu kterych se zucastnil, nic jsem nenasel, diky

Děsné, trhá mi to srdce. Jachty jsou dnes vesměs z laminátu a když jedna chytne třeba od vařiče, tak je pohroma. Laminát téměř nejde uhasit a šíří se hodně rychle. Lodě jsou v mariínách zakotvené těsně vedle sebe, takže přeskakuje z jedné na druhou.
Mimochodem to kotviště se mi nezdá jako moc bezpečné. Kotvili jsme ve VOZu na Krku a místo juga se vítr obrátil a přišel z hor nad Riekou a pořádně nás to semlelo. Vítr byl hodně přes 100 kilometrů v hodině a hnal vlny přímo na nás. Tehdy bylo v Medulinu obrácených asi šest lodí.
Je to tak sedm roků zpátky a kotvili jsme u tohoto mola.

2 Likes

Moře je krásné, ale když se naštve, tak končí sranda… Jako nakonec všude v přírodě. Podobný vichr nás před lety chytil s kamarádkou v sedle pod Ostrvou. Tak tak se nám podařilo obejmout výstražný ukazatel “Nezkracujte chodníky” a vítr kolem nás řval tak, že jsme si křičely do uší a neslyšely se. Při mírném uklidnění jsme se rozběhly zpátky pod sedlo, při dalším poryvu bleskově zalehly na zem… Dole jsme si pak všimly, že máme na sobě roztrhané pláštěnky, rukávy úplně zvlášť. Aspoň je na co vzpomínat :smile: .

1 Like

Hory, rozdíly teplot oproti nahřátému moři a vlhký vzduch dokáže divy. A když se příroda rozvášní a ukáže svou sílu,
Divné je, že mě osobně přírodní živly hodně fascinují. I když s námi vlny a vítr mlátil o betonové molo, tak jsem si to užíval a přitom loď mohla křupnout jako vlašský ořech. Podle domorodců kteří se sázeli jestli půjdeme za Neptunem by takové rány tovární loď nevydržela. Tuhle si stavěl kamarád sám a když zbylo trochu materiálu navíc, tak ho na loď naplácal. A udělal moc dobře. Viděl jsem obrázky, jak je loď vyvržená na skalách a i to přežila.

1 Like

asi su to vacsinou zavody veteranov

Diky, no prave aktivni zavodeni tam nejni zmineno, jen hobby.

Pro Adriana je všechno jen hobby :grinning:

1 Like