Najstarší aktívny pilot na štartovom rošte dnes oslavuje 42 rokov | Magazín F1 - F1online.sk

Vo Formule 1 pôsobí s menšou prestávkou už od roku 2001. Po skončení tejto sezóny oficiálne ohlásil koniec svojej kariéry a práve dnes oslavuje 42. narodeniny. Je to najstarší aktívny pilot na štartovom rošte, pochádza z Fínska a jeho meno je Kimi Räikkönen.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/45267/najstarsi-aktivny-pilot-na-startovom-roste-dnes-oslavuje-42-rokov

Vzhľadom na to, že F1 sledujem od 2010, tak som ho žiaľ nezažil v jeho najlepších rokoch, avšak na jeho 2 sezóny v Lotuse veľmi rád spomínam. Rovnako tak jeho posledné víťazstvo v USA. A jeho kniha je hotový masaker, kde sa človek veľa dozvie ale aj nasmeje. :smiley:

Bude mi v F1 chýbať. Závidím všetkým starším, čo ho mali možnosť sledovať už počas jeho rokov v McLarene a neskôr aj jeho majstrovskú sezónu.

2 Likes

To obdobie z mclarenu nam moc zavidiet nemusis, moc tych pretekov nedosiel :grin::grin:vecne nejake poruchy

1 Like

No pamatam si minako, ked siel start ciel.
Posledny do boxov a v pohodicke na prve miesto. Ten den nemal konkurenciu.
@PerryKAT ja sledujem od 97 ked bol majster Villeneuve a od vtedy som fandil McLarenom… Mika to daval na panka a v roku 2001 sa tam zjavil dalsi mlady fin a vedel som, ze je to len tazka casu, kedy bude v top time :blush:
Kimi bol silny v McL a potom aj po navrate do F1 v lotuse.
A ked prestupil do ferrari, islo to dole vodou. 1vyhra za 5-6 rokov je katastrofa.
No na jeho hlasky sa bude dlho spominat.