Mercedes vysvetlil Hamiltonovu pomalú zastávku v Imole | Magazín F1 - F1online.sk

Veľká cena v Imole nám priniesla množstvo prekvapení a jedným z nich bola aj, na pomery Mercedesu, pomalá zastávka Lewisa Hamiltona v boxoch. Tá štandardne trvá približne 2 sekundy, no v tomto prípade išlo o dvojnásobok. Mimochodom rekord za najrýchlejší pitstop drží tím Red Bull s hodnotou 1,82 sekundy.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/27312/mercedes-vysvetlil-hamiltonovu-pomalu-zastavku-v-imole

Tu pekne vidno, ze je Russell mimo idealnu stopu 2m od useku, kde sa zacina zakruta.
Hamilton je uz davno pred nim. Presne o tomto som rozpraval, ze mal ist mimo idealnu stopu v zakrute, alebo ho pustit este pred zakrutou.
Lenze pod 1s je pred nim Bottas a Russell nechcel stracat cas… 2 auta mercedesu za jedno kolo :face_vomiting:

Hamilton mal pockat. Dobre vedel, ake su podmienky na trati, nejazdi prvy rok. Takze Russella by som z toho nevinil a Mercedes mu moze ist ruky nohy bozkavat, inak by bez jeho cervenej vlajky dosiel Hamilton bez bodu a uz by bol zosypany z toho, ze straca na Verstappena tolko bodov.

Mercedes mu moze dakovat, ze siel v idealnej stope a nepustil jazdca bojujuceho o titul ? Ze vlastne nepustil jazdca na ktorom mercedes stavia ? Vlasne Russell nechce ist do mercedesu, on chce ist do mercedesu :smiley:
Rus ho mal pustit uz pred zakrutou a hned sa zaradit, bol by pred Kimim a zaroven by sli do zakruty v suchej stope.
Ale tu ide o nenavideneho Hamiltona co berie tituly zadarmo, tak treba teraz drzat stranu Russellovi :smiley:
Presne tuto situaciu a tu s Bottasom by som chcel vidiet s inymi jazdcami, akym smerom by sa uberali komenty, ak by sa jednalo o Verstapena, Vettela, Leclerca a na druhu stranu o Mazepina, Latifiho, Strolla, atd. atd.

nechapem co sa to tu rozobera. Russel jazdi za Williams a nie za Mercedes. Dostal Russell nejake dalsie napomenutia za nedodrzanie modrych vlajok? Nedostal.
To si vazne niekto mysli, ze to je tam tak materska skolka, ze teraz Wolff pride za Russelom a zacne - ty si nas zdrzal v Imole tak na miesto u nas zabudni? Ved to je uplna absurdita. Ak ma vobec nejaky vplyv (na Russella), ze sa Lewis pri tom manevri vysypal, tak len pozitivny.

2 Likes

no a ak by si rano o 20min privstal aby si lepsie ulavil tiez by bol na trati niekde inde. na keby sa nehra. pri modrych vlajkach mierne spomalil a mierne vysiel zo suchej stopy. Verstappena pred nim takisto zdrzali a takisto sa Max ponahlal. To ze chcel Lewis nahnat cas tam kde sa neda nejde na Russelovo triko. Keby tam nahodou ten chalan sedel na Lewisovom alebo bottasovom mieste a takto sa vysype pri predbiehani pilotov o kolo to by tu bol iny lync. BTW Russel nema vobec zaujem na tom aby Hamilton tento rok vyhral. Jemu praveze nesmierne vyhovuje, ze sa Lewis v Imole vysypal do strku ako babrak.

debata vravis? no ak nejaku chces, tak sa najprv nauc “dristat”. dobru noc…