Mercedes stráca trpezlivosť s Bottasom, vraj mu hrozí výmena | Magazín F1 - F1online.sk

Valtteri Bottas vstupoval do Veľkej ceny Portugalska z prvého miesta, skončil však len tretí. To, že nezdolal Lewisa Hamiltona, predstaviteľom jeho tímu pravdepodobne nevadilo, ale problém spôsobuje iná skutočnosť: nedokáže zdolávať ani Maxa Verstappena.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/28594/mercedes-straca-trpezlivost-s-bottasom-vraj-mu-hrozi-vymena

Vidím to takto:

  • buď je to fakt pravda a “konečne” pretiekol pohár v Mercedese a si uvedomili že potrebujú dve silné autá
    alebo
  • zasa stará klasika Totko a jeho mediálne hry , a zapojil do toho už aj ďalších členov tímu a začali sústrediť pohľady súperov na Botku aby “odľahčili” tlak na Hamíka

buď alebo :thinking:

3 Likes

Vyměnit Valtteriho Bottase? Už včera bylo pozdě.

Ta aspoň teď.

1 Like

Toto je podla mna cisty bulvar. Nezda sa mi zeby bol Mercedes nespokojny s Bottasovym vykonom.
Bottas moze vyhravat len ked Hamilton nemoze a tych prilezitosti zatial tak vela nebolo.
Russell je sice rychly, ale prilis velky risk v sezone kde to je s Redbulom take tesne.

no Daily Mail je zrovna taky zdroj informacii, ze by som veril presnemu opaku toho co hovoria

1 Like

no iste :smiley: V Bahraine skoncil treti. Taktikou cez boxy vedeli dostat cez Verstappena aj tak iba jedneho pilota. V Imole ho odpalil Russel a v Portugalsku opat slusny vykon a nebyt problemov zavere tak by mozno este o druhe miesto zabojoval.
Na cele je to momentalne take tesne, ze keby porazal Verstappena tak by mozno porazal aj Hamiltona.
Za sebou mame iba 3 GP a Bottas ukazal na timovu dvojku velmi slusny standard.
Co sa tyka tej Imoly tak ak by ho premotivovany Russel neodpalil, tak tam skonci pred Hamiltonom, pravdepodobne v top 5.

1 Like

Niečo, nad čím som sa zamýšľal ešte pred začiatkom sezóny. Mercedes bude mať boj o konštruktérský titul výrazne zťažený, hlavne keď sa Checo poriadne zoznámi s autom, tak budú mať čierne šípy veľký problém. Obzvlášť ak Bottas bude podávať také výkony aké mal napríklad v Imole. Vtedy by bola výmena za Russella logickým riešením, inak ale nie. Hoc by som si ho tam veľmi želal. Zaslúži si to.

3 Likes

No ono závisí ako mu to pôjde ďalej. Zatiaľ odviedol prácu v 1 z 3 prerekov tak ako mal. Otázka je ako na tom budú v tom PK.

Ale ako niekto píše zverejnil to Dailymail čo je bulvár hodný tak nášho nového času. Takže moc kredibilitu to nemá.

Navyše s Bottasom by musel stratiť trpezlivosť Dailmler =toto rozhodne Ola a ešte možno Ineos. A aj to síce v lete, ale až pre 2022.

Osobne si myslím ze výmena uprostred roka by neprospela ani jednej zo strán…

Aj keď ako píše Bretnix už dávno bolo neskoro.

2 Likes

V Bahraine bol stratený ako Kevin v NY.

A LH tam absolútne nepomohol =a to je jeho jediná robota.

Ako som už písala =po vyše pol roku jazdil ako dobrá 2 v tom Portugalsku.

V Imole aj P5 by bola hanba,keďže druhé auto bolo P2 a ťahalo na P1. A ešte aj je otázka co by urobil s gumamy dovtedy. Tam už ta Q bola prúser.

A super ze by skončil pred LH lenže ten na to musel urobiť chybu aby bol za ním. Bottas tam bol bez akejkoľvek poruchy takže nie jeho nahovno výkon tam nemá s Russellom nič.

Okrem toho opakovane zlyháva v základných činnostiach ako sú gumy a aj tie štarty. Predbiehanie mu nevraví nič keďže bol 9 aj po 32 kolách a nie 1x. A dážď nie je výhovorka to to naopak cele len zhoršuje. A deje sa mu to v najlepšom aute na rošte.

Ale on si kritiku podľa vás nezaslúži nikdy.

Ale nie nemyslím si ze toto je pravda =pise to Daily mail :woman_facepalming:

1.) ma 2x tretie miesto a raz ho odpalil Russel.
2.) kto by ho mal vymenit? Russel? Bahrain - ok, na nic auto, nanic jazda. Imola, chyba a havaria, Portugalsko opat nechopnost nastavit auto na preteky, pravdepodonme zo strany Williamsu, ale ja im do kuchyne nevidim. Podobne topi Alphatauri Gaslyho. Tiez nie je uplne jasne ci je to iba vina stajne, alebo neschopnost najst spravny balans co moze ist aj na vrub pilota.
edit:
ako neber ma zle, ja som 100% zato aby Russell na buduci rok dostal v M zmluvu. Ale nevidim dovod to silit teraz.

To nevidím ani ja písala som to, že podľa mňa by to neprospelo ani jednej strane…túto sezónu už nech dokončí kde je.

Ako niekto písal pod originálom maximálne sa stane ze Bottas záhadne na jedny preteky dostane Covid. (co mu ale samozrejme nikto neželá)

Ale podľa mňa zatiaľ Bottas nemá tempo a nepodáva poriadne výkony. Ale to on dlhodobo.

A ak sa to bude dat tak Toto tam bude držať Bottasa = vieme prečo.

Tam pôjde o to na čo pristúpi Mercedes ako korporát a co bude chcieť. Ja to tvrdím dávno že to je Russellova jediná šanca. To ako Dailmler bude postupovať voči LH a ci bude akceptovať jeho požiadavky.

A nezabúdaj že Perez sa asi prebudí =bude aj potom 3? Ide aj o to ako platný bude voči SP.

V prípade Williamsu je otázka ci to aj neriskli že aj tak v takych podmienkach ako mali byť, nebude mať rýchlosť tak chceli dat aspoň Q3. A čakať ci sa v pretekoch niečo nezomelie =sami asi nečakali že bude až tak zle. Ale bolo. To auto robilo co chcelo a aj keď všetko prepinali. Plus ešte nútené vymenili aj inžiniera u GR.

Ale to nebolo len nastavením ale aj tým vetrom =to bolo presne vidno ako sa mení rýchlosť auta s vetrom. Lifetiming to naplno ukazoval. Ono aj Bahrain bol skôr prekvapenie.

A tie výkonnostne rozdiely oni sami čakali. Sú tak na úrovni Alfy akurát sa zdá ze presne naopak. Tam kde funguje Williams nejde Alfa a naopak.

Jedine co by sa zmenilo by bolo prvé meno v slávnej Jamesovej vete… GEORGE, its James… Posledne co potrebuje teraz medak je riskovať s novym pilotom. A okrem toho trochu sa zabúda na to, že Bottasa na P3 dostal aj mercedes svojou nevydarenou zastávkou… 3,3s voči 2,2 Ver. Nebyť tej 1,1 sekundy myslím ze by to Bottas bez problémov zvládol, naviac maxovi tam pomohlo aj DRS ktoré by bez tej sekundy nemal. A potom nasledovala technická pasáž kde by už Valtteri gumy ako tak zahrial

akoze spravenie chyby lujza ospravedlnuje? to co je za babsky argument, ze nebyt lujzovej chyby tak bottas by pred nim neskoncil? :slight_smile: ved chyba je znak zlyhania a nie dovod na ospravedlenie :slight_smile:

bottas okrem tej imoly jazdi to co ma a portugalsku mohol skoncit pred verstappenom nebyt zlyhania timu pri strategii a pri samotnom pitstope
chciet mat jazdca co bude jazdit v kvalifikacii 0.001s pred lujzom a v pretekoch sa ho bude drzat na odstup 1.001s je utopia, taky jazdec by dvojku nerobil :slight_smile:
mercedes ma jednu z najlepsich dvojok v historii f1 v 2017 a 2018 sa vyraznou mierou podielal na titule pre lujza ked dokazal koncit pred vettelom, alebo mu aspon kompromitovat strategiu vdaka comu sa pred vettela dostal lujzo

ale kludne nech spravia rosadu a daju bottasa do williamsu a nech si zoberu toho pretekoveho neschopaka do mercedesu, ja ako fanusik williamsu s tym problem mat nebudem hlavne ked to bude este aj financne vyhodne pre tim :slight_smile:
a som si isty, ze bottas by dokazal pre williams ziskat viac bodov ako russell

1 Like

a to vies odkial? bottas v tretich pretekoch(2017) porazil lujza v kvalifikacii a ziskal PP
kde je perez po tretich pretekoch? tak trochu stale strateny
bottas podaval po prichode do mercedesu podstane lepsie vykony ako perez v redbulle a to zdaleka nemal tolko odjazdene ako ma dnes perez

Prekrutene alebo vymysel…mercedes neni v takej situacii s bottasom aby ho museli menit…a keby hej TAK PRECO BY TO ROBILI…bottas je vyborny na svojom mieste cize ako dvojka…fakt naco…i ked by som bral keby doslo k zmene samozrejme za Russela ale na tolko sme uz hadam vycviceni z f1 a hlavne mercedesu ze k tomu nedojde …

Toto je totálny bulvár a Toto by toto nikdy neurobil. Meniť behom sezóny pilota, keď je boj o tituly taký vyrovnaný a čakať niekoľko závodov, kým sa nový pilot chytí. To by urobil jedine blázon alebo chaotickí Ferraristi. Ale aj oni majú dosť rozumu, aby niečo také neurobili.
Ale ako vidím, tak tat toto je len prvý z mnohých článkov, ktoré budú na túto tému pribúdať. Tak nech si ich Kiks užije. Aj keď si myslím, že dokonca aj ona má dosť rozumu a berie ich s veľkou rezervou.
Výmena Bottasa uprostred sezóny nenastane, dokiaľ nechytí Covid. :slight_smile:

Tak souhlas s tím, že je to bulvár a že letos to není úplný propadák. Čistě o výkonnosti to není, tu má totiž pořád stejnou už několik let. Zajímavější jsou spíš ty věci okolo. Ty bonusy za PK určitě zaměstnance zajímají. Navíc GR je “domácí”. Ale viděl bych tam i oslabení vyjednávací pozice Hamiltona. Celá ta šaškárna okolo jeho smlouvy a pouze 1 roční kontrakt bylo prostě divné. A za pár týdnů to pomalu začne nanovo.
Je možné se na jeho výsledky dívat i tak, že nebýt GR, tak v Imole by to byl propadák. Vlastně by mu měl být vděčný, že ho toho ušetřil. A v Portimau měl být přinejhorším druhý za Hamiltonem, protože to auto bylo evidentně rychlejší a startoval z 1. místa.
U Mercedesu se někteří asi obávají (a já tomu věřím), že se Perez postupně zlepší a ten PK by mohli dát.

3 Likes

Jaj, kámo ak to berieš takto, tak si asi zabudol na Imolu, kde Sergio už v druhých pretekoch porazil Maxa v kvalifikácii…

Viete na čo ešte toto cele naráža?

Stropy.

Ak by to chceli spraviť musia vyrobiť nové auto =pol sezóny by asi v X cm menšiom aute nedal. A to by stalo veľa peňazí.

Takže toto je podla mňa blud aj keď ja by som bola samozrejme za.

Aniž bych přeceňoval informaci, která může a nemusí být pravdivá, ale… je správné posuzovat případnou spokojenost nebo nespokojenost s Bottasem na základě letošních závodů? Tady je přece kontinuální řada Bottasových výkonů, která se táhne několik let a jasně říká, že Bottas mezi naprostou jezdeckou špičku nepatří. A i ony služby dvojky, pokud má o ně Mercedes takový zájem, jim obstará každý druhý pilot v poli, nakolik Bottas nevzbuzuje velký respekt v žádné možné dvojici, která se dá namixovat (namátkou: Norris - Bottas, Ricciardo - Bottas, Leclerc - Bottas, Sainz - Bottas, Verstappen - Bottas, Gasly - Bottas… kdo si vsadí na to, že Bottas v takovém týmovém duelu uspěje, notabene bude tahounem týmu?).

Netvrdím, že Bottas nutně skončí, ale v Mercedesu nemohou být tak naivní, aby si nebyli vědomi toho, že si v jeho osobě vydržují průměrného pilota, stejně jako toho, že s jiným by mohli mít jako tým celkově lepší výsledky.

1 Like