Mená Masiho a Tombazisa zmizli zo stránky FIA, nemusí to však nič znamenať | Magazín F1 - F1online.sk

Vianočné „prázdniny“ sa skončili a opäť sme naskočili do víru špekulácií, na ktorej sa vezieme prakticky od skončenia Veľkej ceny Abú Zabí. Počas posledného podujatia sezóny boli kontroverzným spôsobom reštartované preteky v poslednom kole, vďaka čomu Max Verstappen predstihol Lewisa Hamiltona a vybojoval majstrovský titul. Mercedes s počínaním riaditeľa pretekov Michaela Masiho nebol ani trochu spokojný a podnikol patričné kroky.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/53551/mena-masiho-a-tombazisa-zmizli-zo-stranky-fia-nemusi-to-vsak-nic-znamenat

Takze na zelanie jedneho konkretneho timu niekoho vyrazia?:face_vomiting:verim, ze to nie je pravda.

1 Like

Keď som si teraz spravil po prečítaní článku celý obraz tak som aj za. Hlavne Masi a jeho “fetišistické” doržiavanie traťových limitov mi celý rok liezlo na nervy.

to hej, tie limity :smiley: ale zasa na druhú stranu tie závody vyzerali uplne inak, ako keď to viedol konzervatívec Charlie. Uňho bolo už všetko príliš dlho strnulé, zmena sa mi páčila.

Mercedes s Wolfom si myslí,že môžu všetko a oni budú rozhodovať o tom ,ako a kto môže alebo nie !!!

Matematika je jednoducha. Mercedes produkuje pre FIA viac prijmov ako Masi s Tombiazisom…

Asi som viac za ako proti. Mercedes by som neoznačoval, že si niečo takéto vybavil. Pri Masim mali rozhodnutia náhodný charakter, nedalo sa nič strategicky vymyslieť. To teraz píšem bez ohľadu či som fanúšik toho alebo toho. Skrátka mal až moc voľnú ruku pri výklade pravidiel. Neviem či ste postrehli ale včera odpískal rozhodca na africkom pohári koniec zápasu pred naplnením klasických 90 minút. To že to postihlo Tunisanov neznamená, že tunisania sa postarajú o koniec jeho kariéry. Proste a veľmi jednoducho aj jeden aj Masi to po*ral.

Pockaj. Odpiskal zapas skor, alebo nariadil pokutovy kop a potom to odpiskal?
Keby Masi ten pretek odpiskal kolo skor tak nikto by sa nehneval vzhladom na priebeh preteku, ale on manipuloval s vysledkom. To je dost podstatny rozdiel

Ehm… Chceš tým povedať, že fanúšikovia Mercedesu by sa nehnevali, čomu samozrejme rozumiem. Ale prečo si myslíš, že by sa nikto nehneval, ak by preteky skrátili schválne len preto, aby zabezpečili víťazstvo Lewisovi? Či tých, ktorí nie sú fanúšikmi Mercedesu, považuješ za nikoho?

1 Like

Ak na zelanie Mercedesu vyrazia Tombazisa tak to je dobra nechutnost. :face_vomiting:

1 Like

Nie ale jedno z najzakladnejších pravidiel futbalu je, že sa hrá 90 minút. A jedno z pravidiel v F1 je ako postupovať pri SC. A v podstate hovoríme to isté. Masi porušil procedúru za SC čím rozhodol o titule. A rozhodca vo futbale obral tunisanov o možnosť vyrovnať v riadnom hracom čase.

s tou futbalovou castou nesuhlasim :slight_smile: v prvom polcase sa nadstavovali 2 minuty takze sa hralo urcite viac ako 90 minut…

len tak mimochodom, ten rozhodca bude vysetrovany a ak to ozaj bude hrube pochjybenie tak si uz nazapiska medzinarodny futbal. ked to spravia s Masim tak je “natlak” mercedesu, alebo zdravy rozum?

Asi nebolo správne porovnávať F1 s futbalom. Vo futbale sa reálne hrá podstatne menej ako 90 minút pre rôzne naťahovania. Šlo mi o princíp. Ak dôjde k pochybeniu malo by to mať nejaký následok. Ten rozhodca si už nezapíska. A Masi by už nemal byť riaditeľom pretekov. Aj keby rozhoduje o titule medzi Mazepinom a Latifim. Je mi jedno aký pilot tam bol. Nebolo to správne. Ak Masi skonči je to o zdravom rozume. Väčšina za tým ale uvidí manipuláciu zo strany Mercedesu.

este zaspievaj nieco k tomu Tombazisovi.

Diskutujem k článku. A s tými ktorými chcem. Z tvojho príspevku rozumiem, že nesúhlasíš. Spievam si iba v sprche kde ma nik nepočuje. Takže s tým ti nepomôžem.

no tak si precitaj ten clanok, alebo aspon nadpis. :slight_smile: rozpravat, ze poziadavka na Masiho odchod je legitimna a taktne pomlcat o tom druhom mene, ktore je snad este dolezitejsie. :-1:

Předevčírem se hrál zápas zrovna 85 minut

89 minut a 47 sekund a 2 nadstavene minuty z prveho polcasu

Nech vymenia aj Tombazisa. Zmeny pravidiel a testov uprostred sezony su blud a kritizuju to fanusikova vsetkych taborov. Hlavne pod rozpoctovym stropom. Dava to priestor na dalsie a dalsie podozrenia z manipulacie vysledkov.

Vzdy sa prijimaju opatrenia tak aby zastavili dominanciu toho ci oneho timu. Samozrejme ze sa to mercedesu nepaci a ako som to pisal uz velakrat, kontroverzia z poslednych pretekov ich posuva na celkom komfortnu poziciu. Cakal som ze to dopadne nejakou tajnou dohodou medzi FIA a mercedesom po style ferrari. Neviem sice ako by mohla vyzerat nejaka pripadna kompenzacia, ale mozno riaditel pretekov ukonci nejaky pretek po dvoch kolach ked bude vo vedeni Hamilton… vsak koniec koncov riaditel pretekov ma podla vykladu niektorych tu komentujucich “neobmedzene moznosti”