McLaren: Máme 18-mesačný sklz | Magazín F1 - F1online.sk

McLaren zaznamenal v poslednej dekáde ústup z pozícií, na ktoré boli fanúšikovia britskej stajne dlhodobo zvyknutí. Od roku 2019 nabrali udalosti priaznivý smer, no stále to nie je boj o pravidelné pódiá či víťazstvá. Treba za tým hľadať aj omeškanie v oblasti infraštruktúrnych zmien.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/85030/mclaren-mame-18-mesacny-sklz

To je v pohodě, můžou překročit cost cap jak chcou, svedou to na občerstvení i když to budou miliony a zase to doženou

18 mesiacov je celkom dost velky sklz. ak sa im podari dohnat 2 mesiace vyvoja za sezonu tak je to 9 sezon. a akosi mi nesedi ze predbehnut rbr alebo mercedes co i len o den. Ferrari sa nerata. ich vyvoj pocas sezony je casto negativny.

tak covid zacal zhruba 36 mesiacov dozadu. Za tu dobu dat sklz 18 mesiacov je vcelku palka. V podstate predpokladali, ze im to pojde 2x tak rychlo.

Andreas Seidl prakticky okamžite po svojom nástupe zdôrazňoval potrebu investícií do infraštruktúry.

A proto McL prodal svou továrnu.
Nevím jak v Británii, ale v naších končinách to jako investice do infrastruktůry skutečně nevypadá.

A výmluva na Covid?
Pokud si dobře vzpomínám, tak ten nejvíce postihl Ferrari a Toro Rosso, né britské týmy.

McLaren je mrtvý tým i společnost. Bohužel myslím, že šance na záchranu je už nulová.

No jo no, hold se McLaren za posledních 10 letech především svojí vinou dostal do pořádných problémů, které se nepraví přes noc…ani za rok.
Ale pořád věřím, že při dobré konstalaci se můžou vrátit mezi top týmy, současnému vedení bych to přál :slightly_smiling_face:

Ale prosím tebe, tak zle ještě není.

Budu moc rád, když si ten můj post uložíš a za pár let se mi vysměješ, jak jsem se mýlil.

McLaren tě přežije, když ne přijdu ti dát za pravdu. Mluvit o mrtvé společnosti i týmu je trochu moc. Značka sama o sobě je velmi silná.

Stale tie iste frazy, budeme pracovat tvrdsie, spolu to dokazeme, mame sklz, potrebujeme este rok, dva, tri, sest…to vsetkym timom pisu tie vyjadrenia asi ti isti ludia, roky idu a ziadna zmena, ci uz Wiliams, MCL, AM atd…timy co boli vpredu su stale vpredu asi nemaju sklz kvoli kovid, vojne, nedostatok ludi na dolezitych poziciach a ti ostatni su stale vzadu, nic prevratne nevymysleli len tieto dookola opakujuce sa vyjadrenia…skor to vyzera, ako sa hovori, ze chyba bude vo vedeni…

Konkurencii sa tieto slova musia velmi pacit.
Prajem McLarenu, aby buduci rok skoncil pred Mercedesom.

To by musel být McLaren první.

Hele já ti nevím… Taky jsem skeptický… Nejdříve prodali svoje sídlo, teď musí prodat část své sbírky aby měli na financování dalšího auta a pravidelně vysávají investory o další peníze (a jejich ochota zřejmě klesá). Nepůsobí to na mě jako prosperující firma… Nicméně se rád zmýlím stejně jako Triper.

S tym by som nemal najmensi problem.
Kludne nech to Lando buduci rok cele vyhra.
A dalsi rok nech je prvy Willliams.
Ale to uz pisem o paralelnom vesmire :slight_smile: