Max Verstappen potrestaný! V Rusku príde o tri miesta | Magazín F1 - F1online.sk

Pred šikanou bol VER za HAM. Ak je niekto za mnou, nemám ho ako vytláčať.

Zo záberov vyplýva že miesto tam bolo, VER sa už v prvej zákrute dostával viac dopredu (takže ani spomaliť nemusel, ani mimo trať ho to zjavne nevynieslo), ale pred HAM nebol a ten manéver bol nerealistický.

1 Like

Prosím tě, kawo, nedělej místního hlupáka. Stačí Hagrid. Víš, že mám na mysli situaci, kdy se Hamilton při výjezdu z boxů ocitl těsně vedle MV a MV skončil dvěma koly mimo trať. Jinak by do té šikany vjížděl Verstappen před Hamiltonem.

Nemám problém s jiným názorem, ale v tvém případě jde o evidentní potřebu hatovat Verstappena při sebemenší příležitosti, dokonce i tehdy, kdy odjede skvělý závod. Neděláš nic jiného než ho cíleně shazuješ a urážíš.

Môžeš mi ukázať kde sa HAM ocitol “vedle MV”? Ďakujem.

1 Like

Ne, protože ti stačí, když si pustíš záznam.

V opačném případě doporučuji návštěvu očního lékaře nebo psychiatra. Ale možná bude stačit psycholog - tohle je fakt na terapii.

preco nedostal +10s ? :smiley:

1 Like

Máš to trochu zle… Ham dostal 10 s v tom istom závode a nie v tom nasledujúcom… Ham vďaka tomu získal 25 bodov, a Verstappen 0 a ešte pri ďalšom štarte stratí 3 pozície…
ale ako toto mi príde ok, keby tam nebolo to nezmyselné pravidlo, že pri červenej vlajke ti môžu v boxoch vymeniť gumy, opraviť monopost atď. to je vyslovene anti-fairplay pravidlo…

Dal bych mu vic za nebezpecnou jizdu, okolnosti ze tam bylo halo tim padem bez zraneni by nemely byt soucasti verdiktu, mohlo to skoncit jinak.

Stopka na 1 zavod by byl adekvatni trest.

1 Like

rovno by som im dal všetkým tresty ak sa budú predbiehať, lebo to môže skončiť inak ako predbiehacím manévrom :smiley: :smiley:

1 Like

Navíc kdyby Verstappen v závodě pokračoval, potom by - když vyjdu z toho, že komisaři mu připsali (sice ne výlučnou, ale hlavní) vinu za incident - dostal časovou penalizaci (nebo průjezd boxy). Protože ale v závodě skončil, nelze mu připsat časový trest. Standardně se pro další závod dává penalizace na startu (podobně Bottas a Stroll za Maďarsko).

Zvláštní, že to “kawa” neví.

Koniec čiary výjazdu z boxov, HAM jasne pred VER

O niečo ďalej, HAM jasne pred VER

Miesto kde sa VER dostáva predným krídlom na úroveň zadného krídla HAM.

Snímka obrazovky z 2021-09-12 21-10-43

Zhruba rovnaký moment z inej kamery.

Tak prosím, slušne ťa žiadam - prestaň s osobnými útokmi a poďme vecne diskutovať. Ak ma totižto po tomto všetkom posielaš k očnému, jeden z nás sa asi díva na iný závod.

2 Likes

No a ještě ten snímek o kousek dál (za tím třetím) a budeš ho tam mít.

Trochu off topic (kdyby sem nakoukl Unleash): udělá dneska Djokovič Grand Slam?

V mužském tenise se hraje o historii. 4 GS turnaje v jednom roce.

1 Like

no nie je to zrovna co som chcel navecer precitat, ale co uz, ide sa dalej.

1 Like

Každopádně, gratulace McLarenu a půjdu pofandit Djokovičovi.

Udělejte to taky. :slightly_smiling_face:

Mozno stlacil “turbo boost” ako mal KITT. :wink:

Dufam ze to Nole da.

Načo ďalší snímok? Ty tvrdíš že sa HAM ocitol vedľa VER pri výjazde z boxov. To nie je pravda.

HAM bol celý výjazd z boxov pred VER, dôkaz som dodal. VER ho dobehol až pri nájazde do zákruty. Tým že HAM do nej nešiel úplne z ideálnej stopy (viď príklad - ako ju tesne predtým zabral NOR) tak do nej išiel v nižšej rýchlosti.

Ak by som ale mal použiť správne slová tak sa neocitol HAM veďla VER ale VER čiastočne HAM dobehol na konci rovinky / začiatku zákruty.

Tu je záber z miesta, kedy už HAM začína zatáčať do zákruty = vzďaľuje sa od ľavého obrubníka. Ako vidieť, miesta je tam dosť, VER je zbytočne tak ďaleko za čiarou.

Snímka obrazovky z 2021-09-12 21-14-53

Takže ešte raz - prosím skús mi vytvetliť ako sa HAM teda ocitol vedľa VER pri výjazde z boxov. Ďakujem.

3 Likes

Racej bez k tenisu a neplet ho k F1 nikoho to nezaujima… skoda ze si tak zdupkal po tom, ako ti dal @kawa obrazky. To len dokazuje, ze si klamar ZNOVA.
Ale to ta tu uz ludia poznaju vdaka fantasmagoriam co si tu vymyslal na obranu Vettela :face_with_hand_over_mouth:

1 Like

presne tak… a ak dajú Bottasovi 5 miest za to, že úplne nebezpečne zostrelil x monopostov pred sebou tak hádam nemôžu dať Maxovi za to že nadskočil na obrubníku a trafil súperove koleso taký istý trest… Ale objektívne si myslím, že Max nesie väčšiu vinu ako Hamilton, rovnako ako Hamilton niesol väščiu vinu ako Max v Silverstone… rozhodne to ale nebolo nič čím by sa mali nejako viac zapodievať… ani jedno ani druhé, v opačnom prípade sa bude musieť prestať pretekať… však práve toto je to čo chceme, je to skvelé sledovať ich :slight_smile:

Ver v tej zakrute uz nemal co robit, bol jasne druhy. Vyhovorka o obrubniku je dost uhladena. V prvom rade nejde o to co sa udialo po tom, ako sa ocitol mimo trat, ale o to, preco sa pchal do zakruty, ked je tam jazdec pred nim.
A to je prave to s cim Ver pocital, bud pojdu obaja, alebo sezam otvor sa a vsetky monoposty sa odstupili…
Vedel ze dostane max stratu pozicii na starte, co mu mohlo byt jedno ked bude menit motor…

2 Likes