LIVE: Veľká cena Portugalska 2020 | F1online.sk

Začnem tým, že tá trať je krásna. Podľa mňa minimálne na striedačku s Mugellom alebo Imolou by to určite mohlo v kalendári byť, bolo by to určite oživenie. Mimo to máme X tratí ktoré by kľudne nemuseli byť (Soči je krásny príklad). Za mňa by nemuselo byť ani Abu, ale tam ide o ropné doláre. Netvrdím, že to boli najatraktívnejšie preteky na svete, ale neboli rozhodne zlé…v posledných rokoch sme mali aj výrazne horšie= nejaká extra zábava sa nedá čakať keďže ju niči dominancia = povedala by som že išlo o štandard. Štart ako toto som nevidela ,ani nepamätám a neviem či už niekedy v živote. Aby sa dialo toto čo tam a ani jeden z monopostov neskončil alebo nedošlo k nehode tak to bolo čosi. Preteky bavili najmä dovtedy, kým Mercedes neviedol a kým sa Mercedes tváril, že Hamilton má akože “problém” s Bottasom.

  1. Mercedes -Hamilton môžete ho milovať alebo neznášať za jeho mimo pretekové aktivity ,ale to čo dokázal musíme rešpektovať a uznávať. Nehovorím, že mu nepomáhajú okolnosti, technika a najmä absencia akejkoľvek konkurencie ale aj tak je číslo 92 fenomenálne a stále nekončí. Dnes v pretekoch ukázal prečo tak vyčnieva nad ostatnými …lebo keď náhodou aj nastane nejaký problém vie sa z neho dostať. Navyše auto nič negarantuje to vidíme na kolegovi. Bottas je čoraz viac tragický… znova raz posral štart, potom chvíľu viedol ale opäť raz všetko posral. Nie je možné aby sa na rovnakom aute nechal obísť takto bez boja ako kuželka. Buď je ozaj taká podržtažka alebo ozaj taký tragéd = neviem si vybrať. Ale je ozaj možné, aby pretekár mal takúto mentalitu a nemal ani snahu čosi skúsiť ? Tento človek nemá na mieste kde je čo robiť, čoraz viac o tom presviedča. V tom aute by malo jeho výsledky 90% poľa s výnimkou ozaj jazdcov typu Lattifi.

2.RB - začína mať čoraz väčšie problémy a zdá sa, že Ferrari sa doťahuje. Realita je, že tento rok sú pravidelne na pódiu práve v dôsledku problémov Ferrari. Max = mal dnes smolu na úvodnú kolíziu ale nebol v nej rozhodne nevinne, zase raz úradovala jeho horúca hlavička= 2x za víkend. V konečnom dôsledku z toho ale dobre vyviazol aj keď trošku ho to rozhodilo. Chvíľu sa hľadal ale nakoniec to dopadlo podľa očakávaní…aj keď dnes som to viac priala CL.
Alex Albon nemôže ostať v RB akokoľvek ho má rada a obhajovala som ho toto už sa nedá, a Bottas mu môže poďakovať že nie je najväčšiou hanbou pre tím kde preteká = to dáva Albon lepšie ako on. AA je obrovskou brzdou RB, evidentne na to nemá najmä v hlave a dopadne v lepšiom prípade ako RG (je tam rovnaká litmitácia). Pár rokov sa vďaka Thaicom popresúša v AT a spakuje. Verím, že RB sa dnes už presvečil, že takto to ďalej nejde a potrebujú ísť mimo akadémiu (lebo PG asi šancu nedostane). Albon ostať nemôže lebo ak sa im Ferrari priblíži majú prúser budúci rok. Bohužiaľ sa bojím že ostane v AT lebo predsa len je Thajec a tí vlastnia polovicu RB = čo ale zablokuje Tsunodu a to bude na zamyslenie, lebo ten je rozhodne lepší ako Albon (aspoň zatiaľ uvidíme čo v F1). Podľa mňa tam môže skončiť Peréz, peniaze až tak RB nepotrebuje ale dobrého 2 jazdca ako soľ a to by Peréz zvládol a na Maxa mať nebude, takže ako 2 ideál. Podľa mňa Hulka nevezmú ten je pridlho mimo aby sa vrátil obávam sa a aby to RB riskol.
3, Ferrari. Mattia tvrdí že ta technika je identická ale tomu neverím. Navyše akú neúctu on ukazuje 4x majstrovi sveta je hanba pre Ferrari. Rozišli sa ich vinou, on im nič zlé nespravil a dlho bol lojálny a stále je ticho a on aké vypúšťa vyjadrenia. Ja sa pýtam ma to Ferrari zapotrebí ? Charles dnes podal skvelý výkon, pódium si zaslúžil. Ferrari evidentne urobilo posun a dorovnáva sa k RB a tak pretekár ako CL dokáže dávať výsledky. Uvidíme, ale či to potvrdia dlhodobo. Dnes to boli bezchybné preteky z jeho strany, len málo čo mohol dať lepšie a hlavne preteky, ktoré navyše nepokazilo ani Maranello ani mechanici… čo je tiež posun.
Vettel to už nemá zmysel komentovať. To je celé zle a len čakám kedy toto trápenie s Ferrari skončí= tam sa evidentne niečo pokazilo v ich vzťahu = to vidieť aj na Binottovi a jeho hlúpych vyjadreniach čo poslednú dobu vypúšťa. Ale keď im to robí dobre tak prosím. A ak sú na seba hrdý že takmer ukončili kariéru 2 majstrovi sveta tak im tiež gratulujem. Aj tak si ale myslím, že toto neboli úplne najhoršie preteky tento rok…posun o 5 miest je na tomto Ferrari a bez informácií, odstrihnutý od tímu v aute kt. mu nesedí celkom pekný výkon… Ale ako sám povedal byť z 1 bodu nejako Exiceted fakt nie je na mieste.
4. RP Peréz dnes predviedol veľmi pekný výkon, škoda tej nehody s Maxom na začiatku aj keď rozhodne nenesie väčšinu viny. Mal veľmi pekný štart a čo ukázal potom bolo ozaj super. Myslím si že by si zaslúžil miesto v RB. Hlavne druhú polku tohto roka má výbornú. Avšak neviem sa zbaviť pocitu, že on podobne ako Gasly podáva najlepšie výkony keď už nejde o nič, je v tíme kde výsledky sú skôr plus ako očakávané alebo teraz keď v tíme končí a teda sa od neho nič zásadné tam už nečaká. Keď mal ozaj čosi ukázať v minulosti pod tlakom nebolo to vždy optimálne. A určite mu pomáha aj to auto. Preto by som chcela vidieť ako by si poradil v RB a či by to bolo lepšie ako v Mclarene. Inak si myslím, že jeho pokračovanie už bude len trápenie a riskuje svoje renomé.
Stroll má za sebou tragický víkend. Najprv ten Piatok a dnes toto. Pokazil si to do veľkej miery sám. Neodsudzovala by som ho ale hneď a nenakladala mu do hanby alebo podobne, ešte je mladý a že občas prídu chyby je pochopiteľné. Tento rok ale podľa mňa nejazdí zle a mal pekných pretekov…niekoľko krát bol lepší ako SP. Tento víkend to proste nevyšlo…a nepomohla mu asi ani tá kauza Covid… A keď jazdí u otca v tíme tak je logické, že asi ostáva a robia čo chce, nechápem prečo to všetci hneď kritizujete…vy by ste ako šéf tímu boli iný ?
5. Renault - Ocon dnes výnimočne pred Ricciardom. Podľa mňa dnes ukázal čo v ňom bolo a čo z neho mohlo byť, a ako mu rok v továrni ublížil. Prvé 2/3 pretekov išiel veľmi dobre škoda že z toho nebolo nič lepšie, zaslúžil by si pekný výsledok. Ricciardovi podľa mňa ublížila aj tá pokazená quali. Dnes ale bol paradoxne dosť nevýrazný, ani si ho neviem výraznejšie vybaviť ako šiel.

1 Like
  1. Mclaren Norrisa zarezali dnes gumy a škoda že mu to nevyšlo aspoň body mohol dnes mať. Dá sa ťažko posúdiť ako vlastne išiel lebo dnes to bolo u neho najmä o okolnostiach kt. nevedel ovplyvniť. Sainz naopak zašiel výborné preteky = to čo predvádzal prvých pár kôl bola paráda. Celkovo dnes pekné preteky a aj pekný výsledok si myslím, že skončiť pred RP je super pre nich. Chilli dokazuje kritikom prečo má na Ferrari. Toto je podľa mňa ale najvyrovanejšia dvojica v poli škoda len že raz ma lepší víkend jeden a raz druhý.
  2. AT Gasly podal ďalší skvelý výkon…Verím, že byť teraz v lepšiom aute šancu mohol mať aj na pódium. Túto sezónu ako keby lietal. Dnes absolútne naložil nie len tímovému kolegovi ale aj RP a Renaultu. Dnes s Perézom pre mňa Driver of the day. Kvyat naopak znova a znova dokazuje že už 3 roky dozadu nemal čo robiť v F1 a už vôbec tam nepatrí teraz. To 19 miesto dokonca za NL je katastrofa najmä ak kolega je 5.
  3. Alfa Romeo. Giovinazzi ak ostane tak ja tomu nerozumiem. Čo už neukázal už neukáže, lepší už nebude a podľa mňa je vysoko priemerný alebo niečo pokazí. Dnes síce nič nepokazil ale ani nič neukázal. Podľa mňa toto nemá vyznam predlžovať a kľudne na jeho miesto môže ísť Mick - jeho prítomnosť v F1 nie je výrazným prínosom. Šancí mal dosť a nikdy nič.
    Dnes Kimi čo dal to som nechápala. Ten štart to bolo čosi šialešné čo dokázal. Škoda že mu to dnes nevyšlo na body zaslúžil by si …super preteky a odčinil tým tú minulotýždňovu skazu. Kimi ešte nepatrí do starého železa a takto to dokazuje…do dvojice zo Schumim to môže byť super.
  4. Haas - tí dvaja sú v tragickom aute, dlhodobo to nie je nič moc a ešte teraz nemajú žiadnu motiváciu. Dnes ani neviem či tam boli.
  5. Williams- Lattifi výkon ako vždy = vlastne žiaden. Takisto ako duo Haasu ani neviem či tam bol alebo nie. Russell dnes skevlý výkon aj výsledok. Dávam do pozornosti ten štart kde dokonca získal ( už 3x po sebe ho mal dobrý) takže evidentne o tom vedel a urobil v tom progres za posledné preteky (snáď to nezakríknem). Myslím si, že udržať to auto na mieste na ktorom štartovalo je celkom úspech a dnes mal ozaj výborné preteky. Dnes mu podľa mňa nebolo čo vytknúť = dosiahol maximum vzhľadom na to aké autá mal pred sebou. Za sebou nechal všetkých s kým by mal súperiť okrem majstra sveta= nie zlá vizitka. Paradoxom je že jemu sa vždy tak nejak darí skôr v pretekoch kde dôjde skoro každý, ako keď auta odpadávajú, čo potom skresľuje jeho výkony lebo maximom je toto 14 miesto. Reálne si ale myslím, že dnes opäť vytiahol z auta najviac a dal mu aj svoje extra. Lattifi je síce tragický ale zase rozdiel medzi nimi nie je pár stotín ale je dosť výrazný takže to kde to auto reálne môže byť je niekde medzi nimi = tak okolo 16-18 miesta. Dnes teda zase výkon ktorý to auto posunul aj tam kde by bežne nebolo. Dávam do pozornosti aj to, že si poradil v súbojoch s autami naokolo celkom pekne, nebol ďaleko v istej fáze ani RB AA a niekoľko krát sa pekne bránil. Povedala by som že aj napriek výsledku jedny z jeho najlepších pretekov v F1. Na body bohužiaľ za týchto okolností Williams nemal. Zauíjmavé je aj to že takýto víkend príde v situácií kde by to z mnohými išlo dole vodou a zmenilo by to ich prístup alebo by im to psychicky ublížilo (aj Peréz mal tú etapu tento rok) on ukázal že dokáže také veci skvele odfiltrovať čo je podľa mňa takisto dobrá kvalita. A práve naopak George si išiel svoje akoby sa nič nedialo alebo možno dokonca ešte lepšie ako zvyčajne. Bohužiaľ veľa sme z toho aj napriek tomu že to neboli nejako skvelé preteky a veľa sa nedialo nevideli. Škoda že to réžia neukázala na Twitteri je pár videí a boli to pekné súboje. A aj to je problém, že vzhľadom na to že jazdí kde jazdí jeho chyby vidno vždy, ale šikovnosť ak sa o to nezaujímajte máte možnosť vidieť málokedy lebo to nie je v TV a nevenuje sa tým súbojom na konci poľa moc pozornosť. Práve teraz podľa mňa ale vytiahol to najlepšie čo sa dalo s tým strojom a najlepšie ukázal čo vie. Čo je najlepšia odpoveď na tie rummors. Ako celok to bol asi najlepší víkend jeho kariéry Q2 kde dal aj Ferrari a P14 to sú 2 skvelé výkony. Ak by išlo čiste o schopnosti vôbec by som sa o neho nebála, bohužiaľ nejde. Paradoxne mu môže najviac pomôcť AA tým, že nepomôže sebe.

Už teraz sa teším na Imolu, 2 dňový víkend na novom okruhu môže priniesť ďalšiu paráda ako Mugello alebo teraz Portimao.

1 Like