LIVE: Veľká cena Kanady 2024 | Magazín F1 - F1online.sk

Pritom hrala taka krasna hudba na pódium :joy::joy::joy:

1 Like

No tak to boli krasne preteky, tomu nechybalo nic. Velmi som si to uzil.

Gratulacia Verstappenovi k vitazstvu, velmi posobivy vykon. Presadil sa v tesnom suboji, ale treba povedat, ze v takychto pretekoch vzdy zohrava rolu aj stastie. Jeho rychlost nevyzerala prilis dobre, ale v spravny moment mu pomohol SC, vdaka ktoremu sa ocitol na cele a mimo subojov. Rozhodujuce sekundy mu darovali aj jedna chyba od Norrisa a Russella ako aj ich vzajomne suboje. Velmi dobre to ustal v poslednom stinte, tam som cakal utok zozadu od McLarenov aj Mercedesov na cerstvych pneumatikach.

Ale uznanie si dnes zasluzia vsetci jazdci, co sa zapojili do boja o vitazstvo- Norris, Piastri a Russell. Vsetci isli velmi dobre a postarali sa o paradnu sou. Hamilton si to skazil uz vcera a dnes sa kvoli zlej kvalifikacii v podstate len trapil, ale pomohol mu zaverecny SC.

Trosku ma mrzi vysledok McLarenu, dufal som, ze by z toho mohlo byt aj viac, najma Oscar po skvelom vykone skoncil az piaty. Smola. Ale v posledne vikendy jazdi skvelo a na urovni Norrisa, takze aspon to je pozitivne.

Ferrari tento vikend blamaz v uplne vsetkych smeroch. Myslim si, ze takuto tragediu necakal ani @Ambassador_Kosh so svojim fanusikovskym pesimizmom. Skoda, pretoze keby sa do boja o celo zapojili aj oni, tak by to boli naozaj legendarne preteky.

Dobre vykony Astin Martiny, Alpine a Ricciardo. Aj ked teda profitovali z okolnosti.

3 Likes

Co Macron zaséval podporou bohatých a kašláním na nižší vrstvy, to teď sklízí.

A to nejsem přívržencem Marine LePenové.

1 Like

Jako co dnes dělalo Ferrari je opravdu záhada, hodně vypadli z tempa celou sobotu i neděli, a to uplně nečekaně :thinking:

7 Likes

a ako dopadol hranaty vudce? :smiley:

Nevím… (až 23.00) U nás jsem přesvědčil asi 20 možná 25 lidí ať mu to dají… :smiley:
I když ani nevěděli kdo to je…

Čeká nás hranatá budoucnost. :slight_smile:

Chladno, motor, nedokážu zahriať pneu v Q. Tak všetko sa nazbieralo. Raz za rok sa takýto víkend môže stať. Ale nie viac ako raz.

este aby ferrari nestratilo druhe miesto

Sainz by se dostal do Q3…
U zdi šampionů udělal velkou chybu a ztratil 0,070s na Q3.

Takže se to asi dalo.

1 Like

Dnes to mohlo byť 2 miesto škoda toho …na Maxa nemali akonáhle to vyschlo to bolo celkom jasné, tam on chytil celkom slinu.
McLaren ale mal, Maxovi sa vrátilo aj šťastie. Tam to mohol byť oveľa väčší boj, je veľká škoda toho, že to nebolo aj o win ešte bližšie.

George dnes dal pódium napriek chybám čo narobil. V niektorých chvíľach toto chce ešte polish lebo občas to ■■■■ ozaj, že ani Max za “najlepších” čias by sa nehanbil. Na druhej strane tam potom aj dokáže rupnúť pekné manévre. Dnes to bol čistý www.jebex.sro/russell63 a ako ja nemusím jeho inžiniera, tak dnes výnimočne toto ide za ním to pódium, lebo ten si šiel ako kráľ v tej vysielačke. A sám si to priznal, že mu dnes harašelo. Neviem či by to zmenilo výsledok, skôr nie ako áno …ale toto ešte musí odstrániť.

O to viac potrebuje auto čo mu umožní pretekať v podstate čakáme už 6 rok to je ? Aby toto odstránil,lebo voziť sa P5 2 sezóny sám ti nedá nič ani v Mercedese. Sezóna je v čudu (1. Toto je prvá lastovička pricetna 2. Doteraz nic), ale ak to dali ako tak do kopy tak teraz je dobrý čas sa tohto zbaviť a čím viac tých súbojov bude tým lepšie, to sa dá vypilovať len na trati. Na druhej strane mňa to jeho srdiečko a gule čo ma veľmi baví už dlho, George neuhne nikomu a to zvyšné odstrániš skôr ako keď to nemáš.

Každopádne race to bol parádny …konečne sa to dalo pozerať. Toto sa mi velice páči, keď ozaj človek nevie kto vyhrá a šťastie, podmienky vedia veľa ovplyvniť. Toto bolo šialené od začiatku do konca. Určite tomu pomohlo aj počasie, ale dokážem si predstaviť že aj za sucha by to stálo za to. A čo keby to ešte nedototo Ferrari …

Mercedes snáď začne konečne pretekať nie voziť sa v zemi nikoho, že mám dojem, akoby sme boli späť vo Williamse, že nikto nikde vzadu ani vpredu.

V Tom prípade toto môže byť top sezóna za dlhú dobu, bez ohľadu na to ako to vyzeralo. RB stráca dominanciu, Perez tam nie je, McLaren je čoraz lepši, Ferrari bez magorizmov je tam tiež aspoň z času na čas a Mercedes snáď konečne pochopil, že treba pretekať…ak by sme v každej VC mali aspoň 3 tímy, aj keby sa striedali, tak toto bude môcť byť mocná rezačka.

Veľmi by ma zaujímalo, ako by to bolo na suchu, tam to malo potenciál na ešte viac krásnych manévrov a subojov. Škoda, hoci na druhej strane počasie tuto VC zmenilo niekoľko krát brutálne a tie nehody vzadu= každých 10 kol to bolo celé inak. Dnes som mala snáď 5 možných víťazov ako to stále niečo rozbilo …stratégovia museli mať radosť dnes.

Takáto F1 by ma bavila.

3 Likes

ano, dostal sa do vytuzeneho Ferrari, ale to nie je ziadna prechadzka ruzovou zakrutou. Musi si to vydriet.

Čekal jsem, že se Ferrko dneska zvedne, ale nebyli absolutně nikde.
Nechytali se ani na týmy, které jsou od nich 2s off pace.

2 Likes

Nie nemohol. Za mňa

1 Like

Ja by som to nazval realizmus fanusika Ferrari. Napr. po piatku v Monaku som veril vo vitazstvo,lebo tam bola rychlost auta aj jazdca. Takze nie som pesimista.:sunglasses:

2 Likes

A dnes urobil dalšiu obrovskú chybu. Toto mu uškodí vo vyjednávaní

Z pohledu šampionátu to dnes to Maxe dopadlo náramně. Charles - masivní ztráta, vydělal i na Landa. Ostatní ho podle mě nemohou ohrozit ani teoreticky. Osobně mám za to, že poněkud nadnesené diskuse o výrazném zdramatizování boje o titul teď trochu opadnou - Red Bull je silný i na tratích, které mu nesedí. Nemusí nutně vyhrát prakticky každý závod jako loni, viz už mnou zmiňovaná sezóna 2011. Zvláště když soupeři za ním rotují, jednou uspěje Lando, jednou Charles… Dnes to sice nějaká one man show nebyla, ale přijdou závody, které Max bude mít pod kontrolou. Což myslím jako predikci, ne zbožné přání.

Ale mohu se mýlit, jistě. Nicméně Ferrari ukázalo, že výkonnostní konzistence není jejich silnou stránkou. To už je zajímavější McLaren, ale na LN má MV náskok 63 bodů, což je v této fázi sezóny hodně.

2 Likes
1 Like

zatím nejsou výsledky, asi to ani nechci vidět … Turek a Konečná … bude konečná

3 Likes

Chapem. Si realista. :upside_down_face:

1 Like

Pozeram pozeram. Tiez sa tam pekne vysekavaju.:slightly_smiling_face: