LIVE: Veľká cena Kanady 2024 | Magazín F1 - F1online.sk

Mohol Russel vyhrať, keby neurobil tie chyby?

Tak teraz sa ho trochu zastanem, dobre? Boli to narocne preteky v premenlivych podmienkach (co je este horsie, nez dazdive) a v silnej konkurencii. A navyse sa vela superilo. V takych pretekoch treba ist na limit, v subojoch aj mimo nich a vtedsa sa nevyhnutne deju chyby.

Aspon ubranil podium pred Hamiltonom, to by bolo dost mrzute, keby cely vikend horsi hamilton skoncil pred nim.

3 Likes

škoda, že Ferrari sa vrátilo tempom do 2020, mohol to byť najlepší závod za veľmi dlhú dobu …

Mozno sa viac nedalo, ja som len pocital s tym, ze bude mat na suchu lepsiu rychlost nez Verstappen, v prvom stinte to tak vyzeralo.

1 Like

podla mna mohol skoncit najhorsie druhy ale to uz pocitam aj s vypadnutym ferrari

1 Like

Od Norrisa som cakal viac, ale tak sa mi zda, ze Mclaren potrebuje co najdlhsie stinty, aby ziskali rychlostnu vyhodu. Ked uz ostatnym dochadzaju pneumatiky, vtedy Mclaren (a najma Norris) ziari. V tomto smere mu ten SC riadne uskodil.

2 Likes

By ma zaujímalo, či mal Max nejaké poškodenie podlahy po tej chybe, čo spravil.

3 Likes

Velmi dobrý závod, gratulace top 3, od Landa jsem pak čekal o něco víc. Russell dnes jel, jako prase, ale zase podal dobrý výkon. AM posbíral to co jim bylo nabídnuto při armagedonu Ferrari

2 Likes

Asi nemal.maju len tvrde auto proste :joy:

1 Like

To tu je zase z jednej strany na druhú, ja fakt nechápem.

Spravil 1 chybu bez väčšieho tlaku podobne ako Max či Lando alebo Fernando.

Problém boli tie 2 prebiehacie manévre, kde jeden krát zostal zbytočne na vnútrajšku a nedobrzdil a takisto pri Oscarovi mal uhnúť skôr - obe ho asi stáli 1 (jedno, nie prvé!) miesto. Ale tak to chce viac chill - má nejakú povesť a viac si na neho trúfnu a aj on sám musí nabrať istotu vo full-commit. Paradoxne ten na Lewisa bol skvelý.

Prvé pódium sezóny, niet čo riešiť. Pace na začiatku veľmi slušná, hlavne na zložitosť podmienok.

To, že pre miestnych je tu fackovací panák je jedno - každý tam má svojho favorita. Podstatné je ako jazdí, nie ako ho miestne fórum vníma.

4 Likes

Ferrari to zbabralo najma nastavenim, technickymi problemami a strategiou. Takze vlastne zbabrali vsetko.

2 Likes

Ako sa tam stále miešajú, ten Checo nakoniec nebude taký strašný fail pri PK :slight_smile:

3 Likes

Tak nakonec výborný závod s bojem (nejen) o první pozice.

Gratuluji Alpine k bodům, especially Pierrovi (letos první?), psychicky to asi nebyl snadný závod ani pro Ocona, po té sprše kritiky.

A trochu “zaprovokuji”, jezdce dne bych dnes dal Russellovi. Navzdory chybám a nevyrovnanosti bojoval až do konce a v závěru vybojoval pódium. To se cení.

4 Likes

Perez možná jezdec dne? Co?! :slightly_smiling_face:

1 Like

Gasly získal první bod minulý závod v Monaku, jinak souhlas

1 Like

Jazdec dna jednoznacne Perez, nie je co riesit.

3 Likes

Jj, keď vyhlásia SC po tom, ako Lando prejde okolo boxov a darujú tým Ver zastávku, to je strategická chyba McL :clown_face:

1 Like

Dík za korekci. :slightly_smiling_face:

1 Like

Pindu. Zatial je len jeden transformer :grinning:. Ale rysuje sa dalsi. Ale Lando sa dnes myslim celkom nadrel a ukazal neskutocnu silu. Ale fakt krasny pretek.

1 Like

S tím Pérezem to je fake news, ne?

Nebo se všichni Mexičani ožrali…

1 Like