LIVE: Kvalifikácia na VC Portugalska 2021 | Magazín F1 - F1online.sk

Podobne ako pred dvoma týždňami v Imole sa nám aj v dnešnej kvalifikácii chystá veľká búrka. Búrka medzi Lewisom Hamiltonom a Maxom Verstappenom, ktorí sa s takmer dokonale vyrovnanými monopostmi budú snažiť prekonať toho druhého v boji o portugalskú pole position.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/28037/live-kvalifikacia-na-vc-portugalska-2021

Řekl bych, že z kategorie “nově příchozích” mazáků se s tím Perez pere nejvíce.

Ricciardo veľmi slabý, mediumky boli síce hlúposť ale stratiť sekundu na Norrisa je veľmi veľa.

Ricciardo blamaz. Vettel pekne.

2 Likes

Takže Sebastian bez vylepšení číslo 8, Lance s vylepšeními 17.

Snad je dobré si připomenout, že Sebastianovy výsledky v prvních dvou závodech byly ovlivněny neskutečnou porcí smůly, takže odvozovat z nich konečné soudy bylo předčasné.

Ten Ricciardo dnes tragédia… Toto sú tie jeho stávky s Abiteboulom a Brawnom a podobné rozptylovacky… Áno je nováčik v McLarene, ale sekundu od Landa… Mal by si už fakt vstúpiť do svedomia

Myslim, ze dnes bude alfa a omega praca s pneumatikami a nie az tak velmi, ako dobre sa podari vyskladat kolo. Nejaki jazdci evidentne nedokazali prinutit pneumatiky pracovat, z toho potom vyplynuli zle casy.
Ale pre Ricciarda kazdopadne hanba, v strede pola sa pocita kazdy bod a uviaznut v Q1 s autom, s ktorym timovy kolega bojoval o top 5, to je zlyhanie. Tu nepomozu ani vyhovorky o zvykani na nove auto.

1 Like

Aj minuly vikend to vyzeralo podobne. Zatial neskutocne sklamanie, co predvadza. Zato Norris…

Ja by som skôr povedal, že Ricci. Určite najviac z nich zaostáva za očakávaniami.

1 Like

Tak samozřejmě. Poukázal jsem na to, že Sebastian, který vypadal podle časů z tréninku, že nepostoupí ani do Q2, to nakonec zvládl velmi dobře - a navíc bez vylepšení, která dostal týmový kolega.

Body sa berú v pretekoch

Ano, to na kazdy pad. Myslim, ze mu pomohli skusenosti. Co sa tyka pneumatik, tak to bola vzdy jeho silna stranka. Prial by som mu, nech mu to vyda na Q3. Potreboval by taku vzpruhu.

I tak se to dá říct. Ricciardo je zatím poměrně pomalý, Sergio zase mívá výlety mimo trať.

Tak snad se s tím kluci poperou.

Já vím. ale malé plus mu dát můžeme. Zvláště když při špatném výsledku v kvalifikaci by sklízel komentáře typu “zabal to”.

Dostat se do Q3 s tím autem ale bude těžké. Škoda, že taky nemá ta vylepšení.

Keď prehral Vettel o 5desatin so strolom tak on je už slabý a RIci iná liga. Teraz keď RIci dostal sekundu od kolegu tak…,…

2 Likes

Ja chápem výhodu žltých gúm ale fakt nechápem načo si ich skúšali také tímy jak Williams, Ferrari, AT jako čo čakali okrem toho ze budu musiet ist na červené a teraz si takto odpálili jednu sadu žltých :confused:

Yup, Sebastian v Q3. I bez vylepšení. Congrats.

Dále zaujalo: Russell skoro v Q3 a Alonso horší Ocona (na čas o dost).

3 Likes

Alonso na to uz ocividne nema… Dalo sa cakat, no aj tak je smutne pozerat sa na to, ako dostava nakladacku od Ocona.

Inak Verstappen zatial moc dobre nejde, dnes to vyzera na jednoznacnu PP pre Hamiltona, RB sa trapi s pneumatikami.

Spomenul by som aj Giovinazziho. Na Q3 mu nechybalo vobec vela a Raikkonenova uplne rozlozil. Dvanaste miesto s Alfou, velmi pekny vykon.

3 Likes

No tak Q1 bude lahoda, Ocon a i Vettel dokonce, Perez běž před Verstappena.