Leclerc cíti frustráciu: Na tvrdých gumách som sa strašne trápil | Magazín F1 - F1online.sk

Bylo to blizko, velka skoda.

To len ja mam pocit, ze u carlosa zohrala hlavnu ulohu klauzula? Mi to prislo cele, ze museli zarezat charlesa lebo nieco mal sainz v zmluve. Kedze vyhral kvalifikaciu a mal šancu vyhrať tak proste ho umyselne zarezali… Kto vie :person_shrugging:. Ked tak nad tym hutam tak zarezali ho aj v monaku a tiez mal sancu sainz vyhrat… :thinking:

Eisele kričí ešte sa formule ani nepohli, je vzrušený už len z toho že svetla zhasli. Každopadne ferrari fandím už dve dekády ale to čo robia posledné roky je tragické. Keď tam bol Vettel tak vždy pol sezony zničili ich strategie a druhú Vettel. Teraz maju konečne rodeného šampióna a sami proti nemu bojuju. Mali by do vedenia zobrať aspoň jedného pragmatického človeka (asi z Mercedesu alebo RB). Mercedes ide preteky kde by mal maximálne získať 3 a 5 miesto no skončia 1 a 3, ferrari ide preteky kde má jasnú šancu na 1 & 2 a skončia 4 a 6. Jednoducho oni ani nevedia využiť potenciál čo majú a nie ho ešte znásobiť ako RB alebo Mercedes. Je to tragédia. Leclercovi uplne jasne zničia preteky svojim ani nie zlym ale antirozumovým rozhodnutím a ešte ho Binotto prinuti vyjadriť sa, že to možno nebola chyba tímu ale iba jeho nedostatok info. Hamilton ked plače v prvom kole že nech to zabalia lebo nevyhráva tak ho Wolf chvali do neba aky je skvelý, Ferrari ma minimalne tak dobreho pilota a zabijaju mu ego a vôlu po víťazstve. Ako to tu už bolo povedané v predošlých komentároch, tiež fandím ferrari ale toto ferrari zabíja ducha budúceho šampiona. Ferrari by si malo vziať dvoch platiacich poloamaterov, to im stačí aby sa ich strategovia učili stratégiu.
PS: Tieto strategicke vyplody nie len že škodia Leclercovi ale navyše vytváraju napätie medzi ním a Sainzom čo tiež pridá na pohode jazdcom a v konečnom dôsledku aj tímu. Bravo Ferrari, mám dojem že ich sponzoruje aj Mercedes s RB, lebo toto už hraničí s úmyslom namiesto hlúposti.

Uffff … PREČO …?