Jeden krok vzad a dva vpred. Ricciardo je naklonený aj k ročnej pauze | Magazín F1 - F1online.sk

Na štartovom rošte máme ešte štyri tímy, ktoré majú voľnú sedačku: Alpine, Alfa Romeo, Haas a Williams. Žiaden z nich sa však nejde zrovna pretrhnúť, aby získal do svojich služieb Daniela Ricciarda. Austrálčan si uvedomuje, že možno bude musieť nasledujúci rok stráviť na tribúne, no hneď po tom sa chce do efjednotky vrátiť.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/77100/jeden-krok-vzad-a-dva-vpred-ricciardo-je-nakloneny-aj-k-rocnej-pauze

Tak aby tch rokov pausy nebolo viac . Zial posobenym v McLarene si spravil zle meno , ktore sa bude len tazko ziskavat spet . Ale mozno najde nejakeho hazardera , ktory to s nim riskne .

Neviem z čoho Ricci vychádza, že by sa mal vrátiť v 2024. Momentálne majú potencionálne voľné 3 najslabšie stajne a žiadna o ňom ani neuvažuje, v McLarene skončil, v top 3 asi ťažko, AM má obsadené na 2 roky, AT tiež ťažko, čiže jediná možnosť bol/je Alpine

To si vážne myslí, že ak bude budúci rok testovací jazdec Mercedesu tak v 2024 bude jazdiť miesto Hamiltona? On vážne nevidí aké výkony podáva?

Inak povedané, no tak dobre, keď ma nikto nechce, tak si dám oficiálne rok pauzu.

Napínal svaly,robil machra,pred zahajením sezóny,a nemá na to,a nikdy nemal,to len pár dobrých zábleskov mu vyšlo,a je nestabilný,ako pilot je už stratený,a čím skôr mu zakývajme,do pobačeňa Riciardo

Není to tak dávno, aby si až na na pár vyjímek všichni zdejší diskutéři nevzpoměli že téměř totožně odsoudili k záhubě Gaslyho vyhozeného z RB.
A ejhle, jakmile se vrátil do sedačky kde si Gaslyho i přes jeho mladickou nezkušenost vážili, tak okamžitě začal podávat výkony hodné TOP jezdce.

Nechci nikoho ukecávat, ale během noci nikdo o svůj talent nepříjde.

2 Likes

Tunajsi diskuteri su najlepsi z najlepsich, sami Chuk Noris vo svojom fachu.
Je zabavne citat,ako tunajsie nuly dokazu znevazit nevydareny vykon pilota jazdiaceho v top kategorii f1.

TOP jezdce nevím, ale hlavně tou sedačkou v nepříliš atraktivním autě nepohrdl a byl nadále ochoten přesvědčovat že si ještě šanci zaslouží. Ricci už asi nechce dokazovat nic, ale to je po takových 2 letech prostě chyba. Tak to vidím já.

1 Like

Určení TOP jezdce je skutečně pouze pohledem v naších očích, než neexistující tabulkou.
To ale neznamená, že když byl dvojnásobný v továrním týmu poražený jezdcem z Béčkového týmu téměř o třicet bodů že už není TOP, nebo že by si stejné označení zatím ještě jezdec ve vývinu stejné označení nezasloužil.

Pouze věřím, že Ricci svůj um jen tak mavnutím proutku neztratil.

Je běžným jevem, že davy se spíše přikloní k tomu komu se momentálně daří a komu né, toho rychle odkopnou.

To neznamená, protože v F1 činí rozdíl především auto. Ovšem ve stejném týmu je tvůj spoluhráč ukazatelem, to se nedá nic dělat. Chápu že se někdo zaučuje nebo adaptuje a tak, ale u Ricciho po 2 letech už napovídá že je tam hlubší problém. Ono Riccimu ty auta opravdu sedět nemusejí, je to riziko ho teď brát do jiného týmu a že tehdy porazil Vettela nebo i Maxe to neznamená že teď je to stejný Ricci.

Rcci je sice už trochu v jiné fázi své kariéry než Gasly, ale přesto u nich vidím podobnou zkušenost.
Gasly byl pro Helmuta nežádoucí a Ricci taktéž v McLarenu.
Nevím co se v Meku stalo, ale do Ricciho se vedení obouvalo hned od prvních závodů. To se běžně nestává ani u nováčků a u matadorů taky né. A už vůbec se nestává, aby se do jezdce obouval Seidl i Brown.
Myslím, že za tuhle nevoli může finanční tlak na McL, ale zo to Ricci přece nemůže. To si mělo vedení McL rozmyslet ještě dříve než s Riccim podepsali.

Já si zase myslím že Ricci už není ten dřívější Ricci a psychicky ho sundalo jak moc je Lando dobrý. Jestli něco Ricci nesežene na pří■■■ sezonu tak myslím že to už bude v F1 jeho konečná, jestli si věří potřebuje to ukázat. Ani ten Alpine ho asi moc nechce a třeba ani on nechce tam, nevím.

Pauzu měli Alonso a Kimi. Po návratu se oba ukázali ještě silnější.
Přitom diváctvem byli oba odsouzení ke stejnému údělu jako teď sám odsuzuješ Ricciho.

Alonso šel na dovolenou po takovém výprasku jako teď dostal Ricci? Hele ty jsi přebral :sweat_smile: Já Ricciho vyloženě neodsuzuji, ale proč by ho někdo bral za rok když ne teď? S jeho současnými výsledky prostě není v dobré pozici. Ale mě by vůbec nevadilo kdyby někam šel a ukázal že je to stále dřívější on, jen jsem již skeptik. Haas by myslím nebyl proti, i když já bych zkoušel ten Williams.

Ale já o výprasku vůbec nepsal, ani o důvodech proč Alo s Kimim své působení v F1 přerušili. Jen jsem ukázal na jejích návraty které úspěšné skutečně byly. Alonsové úspěchy s Hondou jsem opravdu předhazovat psům nemínil.
Myslím, že o Ricciho by byl zájem i teď, ale nejspíše tomu brání Ricciho smlouva s McL stejně jako jak to měl Kimi s Ferrari.

Někde jsem četl že žádná smlouva s McLarenem v angažmá na další rok Ricciho nebrzdí. Hele konec konců i kdyby vzal prachy navíc aby pří■■■ rok nejezdil, vidím to jako jeho mínus ve vztahu k F1. Do TOP týmu mu s takovou ztrátou na Landa a navíc když bude bez sedačky už šanci nedaj.

Jestli nemá Ricci ze strany McL žádné omezení, tak to má McL ještě hloupější právníky než Renault v případě Piastriho.
Vlastně jediné čím se může McL v posledních dobách chlubit je dlouhodobá smlouva s Landem.

Zaplatili mu ať se ho zbaví, toť vše. Já se opravdu nedivím že raději zkusí Piastriho než pokračovat dále s Riccim. Vždyť je v tabulce čtrnáctý!