Interný názov nového motora Ferrari: Superrýchly | F1online.sk

Nikoho přece nezajímají technické detaily motoru, ale vysvětlení jednou větou, proč vznikla mezi FIA a Ferrari dohoda, to že museli s výkonem dolů má jasnej neokecatelnej důvod, šméčkovej motor.

1 Like

Tu ide skutocne len o motor a o to, kolkokrat mal kto k dispozicii auto, s ktorym sa dal vyhrat titul :
Senna (88,89,90,91) – ziskal 3 tituly zo 4 moznych, podme sa porozpravat o Suzuke 90 …
Ak by sa nezabil, Senna by mal 7 titulov, vo Williamse by to dal. Takze akoze nemal vytrvalost …
Häkkinen (98,99,00,01) – ziskal 2 tituly zo 4 moznych, podme sa porozpravat o Suzuke 98 ako si Schumi nechal zhasnut motor, bez toho by Mika 1 titul nemal a o druhom ani nehovorim, ze zlomena noha …
Hill (94,95,96) - ziskal 1 titul z 3 moznych, Adelaide 94, toto bol Damonov titul …
Mansell (86,87,92) - ziskal 1 titul z 3 moznych, podme sa porozpravat o jeho defekte v poslednych pretekoch 86 ked si siel po titul …
A teraz na zaver vypisem, kolkokrat mal udatny Hamilton auto na titul : 07,08,10,12,14,15,16,17,18,19,20 – celkom 11 sezón !!!
Vsetci ostatni maximalne 4, takze o com sa tu bavíme …

No tak mas as kratku pamet… 2016 bojovalo ferrari o titul? Nie. 2015? Tiez nie. Ani v 2014tom. Realny boj o titul bol len v 2017 a 2018, ale aj tak malo ferrari slabsie auto ako medak, plus strategicke chyby ferrari a chyby jazdcov, ktore plynuli vacsinou z tych strategickych chyb. Aj keby mal mat mercedes buduci rok rovnake auto ako ma tento rok, tak by ho buducorocne ferrari neporazilo, tak ako bude bojovat ferrari s mercedesom ktory bude normalne vyvijat nove auto? Nebude.
Aston som pisal ze urcite nebude stred pola, co ale neznamena automaticky boj o titul s mercedesmi :wink:
2017 a 2018 malo ferrari dobre auto vzdy len polku sezony, ako vzdy to dosrali bud technicke problemy alebo zly vyvojovy smer, vid singapur 2018. Zato Hamacovi vzdy vsetko klapalo, poslusny Bottasik zastuploval ked bolo treba, proste idealna dvojka.

ak sa pozries na poslednych 10rokov predsa nebudes vypisovat 2-3 roky co o ten titul nemali bodovo…
a je jedno kolko zo sezony o ten titul realne bojovali, je jedno co mali sancu…
je lahko pisat, ze na to nemali, ja som videl rozhovor Domeniceliho ci ako sa pise a ten povedal, ze s Hamiltonom v cervenom monoposte by ferrari titul ziskalo… nejde len o to, ze Ham ma top auto, ale aj ten samotny jazdec dokaze to auto potlacit na trati, kde im to az tak nesedi…
Fetel napriklad pokazil zavody, kde v Q dominovali a na trati, kde boli slabsi to bolo este horsie…

Hamilton nerobil nevynutene chyby. Take mozes zratat na prstoch jednej ruky za celu jeho karieru. Hamilton mi pride lepsi v praci s timom. Je menej impulzivny a viac sustredeny nato co sa deje okolo neho, takisto mam pocit, ze jeho vnimanie ide viac do detailu a od svojej stajne vyzaduje 100% servis tak ako on dava 100% do toho kazdu minutu na trati. A to fandim Vettelovi a aj mu fandit budem pretoze mi je symaticky ako clovek.
Ci by v 2017-18 v cervenom aute titul ziskal to neviem z jednoducheho dovodu - to zalezi na tom kto by sedel v jeho aute pretoze podla mojho nazoru to bol celkovo lepsi balik.
keby sa Seb nevysypal v nemecku a nasledne v monze nakopal svoj tim do zadku pri myslienke, ze ma Rakkonenovy rozrazat vzduch… ale keby sa nerata.