Hülkenberg sa nevzdáva, v roku 2022 sa chce vrátiť | Magazín F1 - F1online.sk

mozno mas lepsie info. toto je co si pamatam ja.
https://www.planetf1.com/news/mercedes-preferred-nick-heidfeld-to-lewis-hamilton/#:~:text=Mercedes%20preferred%20Heidfeld%20to%20Hamilton%20for%202013,-Date%20published%3A%20September&text=Former%20Mercedes%20CEO%2C%20Nick%20Fry,Hamilton%20for%20the%202013%20season.

Ten rozhovor som čítal, ale mne to skôr z toho príde tak, že sa tam Heidfeld tlačil a posielal im fotky svojho psa, ale oni ním neboli moc nadšení. Potom o rok neskôr potvrdili, že druhá voľba bol Hülkenberg.

Ale pokiaľ seriózne zvažovali meno ako Jacques Villeneuve, ktorý bol v tej dobe už minimálne 10 rokov za zenitom, je možné, že zvažovali aj Heidfelda (ale podľa všetkého až ako minimálne tretiu voľbu za Hamiltona a Hulka).

Podla vsetkeho predstavenstvo Mercedesu presvedcil az Lauda. Napriek tomu, ze nebolo z coho vyberat v Stuttgarte jednoducho asi chceli dvoch nemcov.

edit. vyzera to na nejaku divnu rec… tu je citat Frya.
“I myself was a supporter of Hamilton’s arrival, but I certainly could not convince the Mercedes leadership that Lewis was the right choice. They have repeatedly sent us to look for alternatives. For whatever reason, we talked to racers like Nick Heidfeld who was extremely interested in racing for Mercedes. It even went so far as to constantly send me pictures of myself and my family and my dog, to attract my interest. ”

1 Like

Okej, máš pravdu s tým Mercedesom, to si vlastne pamätám, že som čítal, len som si na to nespomenul, očividne chceli dvoch Nemcov no… Ale minulý rok vraveli, že nebyť Lewisa, tak berú Hülkenberga, čiže ťažko povedať, ktorý z nich je druhá voľba, očividne ani sami v tom nemajú jasno.

Ak to vyhlasoval Wolff, tak si sa možno nechal nachytať… :slight_smile:
Rozhodne by to bolo zaujímavé, ak by zobrali Heidfelda. Ja osobne by som si rád pozrel nejakú alternatívnu realitu, kde by to bolo skutočnosťou.
A áno, boli tam problémy v kontrakte, potom v 2012 Nemci seriózne uvažovali o dvoch Nemcoch, jazdiacich na nemeckej káre, dobrý marketing. :slight_smile:

tak tak. mozno by sme dnes hovorili o Rosbergovi ako o 7 nasobnom majstrovi.
Hamiltona by nadobro zlikvidovalo partnerstvo McLaren Honda.
Alonso by sa trapil vo Ferrari. Vettel by vyfasoval par nakladaciek od Ricciarda. Ktovie. Uprazdnene miesto v McLarene v podstate umoznilo presun Vettela do Ferrari.

1 Like

Ako ja som vždy, čo sa týka témy Rosberg trocha skeptický a myslím, že Heidfeld, nech už bol akokoľvek dobrý/zlý pretekár, podľa mňa by získal aspoň jeden titul a prepísknem, ak poviem, že možno aj dva. :slight_smile:

Je to možné. Podľa mňa Heidfeld, Rosberg a Hülkenberg sú kvalitatívne podobní pretekári a každý z nich s kúskom šťastia a sedačkou v Mercedese na ten titul dosiahnúť mohol.

Tiež by som si pozrel takú alternatívnu realitu s Nemcami v Mercedese.

1 Like

Nie, nie. Možno chceli spočiatku Heidfelda ale potom mali s Laudom taký plán, že ak nevýjde Hamilton, tak zoberú Hulka.

Hej, to dáva zmysel, že najprv Daimler tlačil aby zobrali Nemca (Heidfeld) ale Lauda chcel Hamiltona, a keby nešiel, tak by šli cestou ako chcel Daimler - osloviť ďalšieho Nemca na “menu” (Hulkenberg). :slight_smile: