Hamilton o jazde za Vettelom: Nie a nie ho predbehnúť | F1online.sk

Sebastian Vettel si v Turecku trochu napravil podlomenú reputáciu. Zviedol pekné súboje, nedopustil sa azda žiadnej chyby a monopost doviezol do cieľa na treťom mieste. Prehliadnuť to nemohol Lewis Hamilton, ktorý Nemcov výkon len chválil.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/16607/hamilton-o-jazde-za-vettelom-nie-a-nie-ho-predbehnut

Jarno Trulli by bol hrdý :slight_smile:

1 Like

Ahoj Masi, tu je Toto Wolf.
Lewis nedokaze predbiehat, nemozes aktivovat DRS ?
Potrebuje to.
OK Toto, do dvoch kôl vam to pustime, bud bez obáv.

zapnut drs v takychto podmienkach bola hlupost, ti predbiehani nemali ani najmensiu sancu sa branit

Tak myslím že jeden lepší výsledok za takýchto špeciálnych podmienok ešte reputáciu moc neopravý a chcelo by to zopakovať.

Veď práve to bolo v ťažkých podmienkach. Tým pádom autá sa až tak nelíšili (teda hlavne moc nezáležalo na výkone motora). To znamená, že odviedol dobrú prácu, nespravil žiadnu chybu, a ukázal, že stále vie jazdiť. Čo viac ešte chcete oka dôkaz?!?

Myslim, ze predbiehanie je trochu Vettelova slabina. Casto je netrpezlivy a zvykne robit chyby.

No v braneni patri medzi najlepsich v startovom poli. Predbehnut Vettela je pomaly tazsie nez predbehnut Trulliho a to uz je co povedat.

Marv neopraví s í nie s y. Práveže v takýchto podmienkach sa ukážu schopnosti jazdcov a oddelí sa zrno od pliev. Sám si videl, pokial nespustili DRS tak jazdci bojovalia to sú tie preteky, čo chcú ľudia vidieť. Ani Ham nemal nato obehnuť Seba, preto si ľudia viac vážia titulov Schumachera, Hakinena atd, lebo to bolo sakra tažké obehnúť súpera bez DRS, trebalo ukázať majstrovstvo, nie len stistnúť gombík.

Nehovorým že neodviedol dobrý výkon, akurát dva-tri posledné slabé ročníky podľa mňa neodčiní nenapraví jedným pódiom.

1 Like

Presne tak :+1: :clap: :v:

v turecku to nebolo lahke ani s DRS a to vdaka novemu asfaltu, ktory bol mimo jazdnej linie este celkom slusne mastny. boli to velmi netradicne mokre preteky. v normalnych mokrych pretekoch casto byva lepsi grip aj mimo idealnej stopy.

Vyhovaranie sa na trať je hlúpe. SnáĎ mali všetci rovnaké podmienky nie ? Všetci vedeli ake su podmienky o tom su preteky. :slight_smile: Tu sa mal každy ukazať čo vie a koľko riskovať.

nikto sa nevyhovara :slight_smile: a ja uz vobec nie kedze som v Turecku este nikdy nebol. :smiley:
to je iba suche konstatovanie faktov, ze za slabym predbiehanim nebola absencia DRS, ale skor novy asfalt.

Ja som v Turecku bol ale to je irelevantné, proste všetci išli po tom istom asfalte a vedeli ake su podmienky. Jedine čo hralo rolu boli šoférske schopnosti a skúsenosti. Proste zrno sa oddelilo do pliev. Čítanie porvchu, danej situacie, skusenost čo v danej chvili spravit, zariskovať nezariskovať atd. Taky Ham mohol 100x Vettela obehnuť ale nepravil to, lebo vedel, že by mohol skončiť v bariere alebo pod, tak jazdil za nim a vedel, že raz musi isť do boxov, tak si pravim naskok neskor.