Hamilton: Ľudia by nemali mať v bankách miliardy, kým iní hladujú | Magazín F1 - F1online.sk

co znamena jeden z najvacsich
asi az taky velky nieje ked ma majetok 800mega(nie 300 ako je v clanku), takze vela toho nerozdal

ak ma clovek taketo nazory, ze miliardarom by mali majetok zobrat celosvetovym zakonom tak by mal ist sam prikladom a vacsinu majetku by mal dobrovolne venovat na charitu

Je o ňom známe že je jeden z najväčších donorov, ale nemá potrebu sa tým chváliť, najskôr si to naštudujte, potom odcudzujte, pekný vecer :slightly_smiling_face:

Mozem ta ubezpecit, ze tu nikto nic nekradne. :grinning:

Tak za rok 2022 je v prvej 5 medzi donormi vo Veľkej Británii (a to je športovec, ktorý je zamestnancom korporátu), ale o to nejde, pýtam sa kde sú ľudia, ktorý vlastnia tie korporaty? Samozrejme sú tam, ale nie všetci, čo je smutne, lebo do hrobu si tie peniaze nikto nezoberie … žijeme v zvrátenom svete, kde bohatí naďalej bohatnú a chudobný ešte viac chudobneju … a tomu hovoríme demokracia, sloboda, veď sme otroci spoločnosti, technológii a vlád, v ktorých rozhodujú jednotlivci, aký je v tom rozdiel oproti tomu, ako žili ľudia v stredoveku?

1 Like

Dobrý postreh :sweat_smile::sweat_smile:

Nie každý pomáha, hoci by mohol. Stačilo by prispieť na charitu, Dobrému anjelovi, utečencom, bezdomovcom, alebo hoci len zakúpením Nota Bene, či krmiva do útulku. Kto chce pomôže, ale hlava mi neberie, že ak niekto kto cca 10% svojho ročného príjmu dá na pomoc chudobným a ešte je za to napádaný, tak to je priveľa. Začnime preto každý najskôr od seba.

1 Like

Tak ani v športe nerozdavajme body a nepocitajme úspechy, predsa že máš talent a pracuješ najviac nieje dôležite nech su si rovní všetci.

Zjistil jsem, že se vždy k velkým penězům dostanou nesprávní lidé.
Platí malé daně, dávají malé platy a rozdávají málo majetku…

Snad nastane den (a všem vám to přeji) kdy se k penězům dostanou i tak laskaví a rozdavační lidé jako je 80% tohoto fóra.

Přetákající státní rozpočty, lidi nebudou stíhat utrácet prachy a z charit budou nejbohatší instituce.

Škoda, že na světě není více takových lidí… hned by bylo všem veseleji.

Na daniach by platil 45% zo svojho prijmu, takze svojim prestahovanim do Monaka si na ukor chudobnych este vzdy nahrabal ovela viac, nez rozda na charitu. Preto si nemyslim, ze Hamiltonova charitativna cinnost si zasluzi akekolvek uznanie. V lepsom pripade snaha utisit vlastne zle svedomie, v horsom pripade obycajna sebaprezentacia.

6 Likes

To je zase moudro, proč prostě nezačne u sebe a neřekne si že nebude mít víc jak 100 mega? Jako zastropovat to až těm co maj miliardu? To se hodí :sweat_smile: Fascinující jak s takovým majetkem a příjmem budí iluzi že jeho se ty rozevřené nůžky netýkají.

Přesně tak. Navíc charita je právě ten “argument” elit, kdykoli někdo vytáhne kartu vyššího zdanění hyperbohatých (1%, které vlastní cca 75% veškerého světového bohatství, jistě v důsledku bilionů hodin tvrdé práce každý rok, jak tu naznačil @PUFF). My dáváme na charitu, takže všechno je OK. A svět je tam, kde je. Podle nejnovějších odhadů Oxfamu 860 milionů lidí krutě strádá hladem, z toho 60% žen a dívek, další jsou těsně nad touto hranicí a hrozí jim, že spadnou pod ni, ale majetek miliardářů se každý den zvýší o 2,7 miliardy dolarů. (Jistě tím, jak tvrdě pracují, jak naznačuje @PUFF) (Promiň, Puffe, ale jsi mimo). A zprávy tohoto typu se opakují rok co rok. Takže superbohatému Hamiltonovi nevěřím ani ň, dokud nezačne aktivně pracovat na tom, aby prosadil to, co hlásá. Může začít globální peticí zákonodárcům a zveřejněním svého daňového přiznání.

5 Likes

Kdepak to naznačnuju? :slight_smile:
Faul.

Hned mám lepší náladu.

Nějak jsem v tom tvém příspěvku vycítil ironický postoj vůči kritice dnešní meritokracie…

Nesouhlasím s Hamiltonem a ani s 80% příspěvků.
Ale jsem rád, že jednou 80% v podstatě souhlasí s Hamiltonem. :slight_smile:

Hamilton je komunista ?? On by moc rad hovoril ako ľudia majú žiť timnarazam na jeho ekologické napadi pak by chel regulovať ľudom koľko majú peňazí samé super veci a sranda taký je že tak ako komunisti vodu kazí výnos pije tak je to aj u hamiltona ekológia je jasne a peniaze jasne človek co ma majetok cez 300M je oprávnení hovoriť ostatním že majú veľa peňazí na účte ešte nech povie že vlasne ľudia by mali zarábať nejakú jednotnú sumu a je vymaľované

Ja som taktiez bretnix za ferovejsie danenie ale za uspech trestať nie. To sa potom na to všetci vyprdnime. Kapitalizmus je stále najferovejsi systém.

Jakmile Hamilton začne za svou ideu skutečně bojovat + pochopí, že sám patří do cílové skupiny (majetková elita), začnu mu fandit. Smrtelně vážně. A jinak, že bych zdanil superbohaté včetně pilotů F1 - včetně Sebastiana Vettela - jsem napsal už několikrát, takže jsem konzistentní. Hamiltonovo vyjádření by bylo sympatické, kdyby neexistovalo vážné podezření, že jde jen o verbální gesto.

1 Like

Ale to není trestání úspěchu. Kdysi ostatně byly daně elit mnohem vyšší. I v USA. Švédské daně 80. let, tečka. Vybavuje se mi, jak jeden z těch dvou kluků v Abbě kdysi v jednom rozhovoru prohlásil, že Abba platí v daních 50% svých zisků, ale tak je to správně, protože z toho existuje stát, nemocnice, silnice, všechno, co potřebuje společnost. A nezdá se mi, že by členové Abby nějak strádali, nemohli si dovolit, co chtějí… ani že by je to odrazovalo od další tvorby a koncertů. Když zdaníš Hamiltona nebo Vettela i těmi 50% (o kterých nikdo ani neuvažuje), pořád budou žít v hyperluxusu až do konce života. To, co máme dneska, je, že elity fakticky platí ze svých příjmů na daních v průměru cca 3,5 procenta. To je šílenství. A když nevědí, co s těmi nedaněnými penězi, vrhnou se na nemovitosti a obyčejný člověk jen zírá, jak jejich poptávka (prostřednictvím nemovitostních fondů) šroubuje i byty v panelácích tak vysoko, že na to nevydělají do konce života a liberální ekonomové uvažují o dvou nebo třígeneračních hypotékách. Naprosto chybí smysl pro vyváženost, jako kdyby existovaly jen extrémy.

5 Likes

Lewis je 5 sportovec z GB vo vyske sumy za charitu.
Klobuk dole.

Státy ani nejsou schopny (nejsou páky), aby se prodané zboží zdanilo ve státě, kde se prodalo.
Duševní vlastnictví někde na Kajmanech a daní to tam.

Systém vytvořený bohatými. Bohužel.

Ostatně státy jsou jen další nástroj elit.

Ještě pro @lukas_wildner dodám, že se opravdu bavíme o danění extrémních příjmů, ne o běžném podnikání. (Nechám teda bokem situaci v ČR, kde podnikatelé skrze výdajové paušály platí disproporčně menší daně než zaměstnavatelé.)