Hamilton kritizuje vedenie: Snažia sa o vzrušenie, ale ľudí vystavujú riziku | F1online.sk

“Toto vôbec nebola Valtteriho chyba,” zastal sa svojho kolegu Lewis Hamilton, ktorý bol na reštarte hneď za ním a videl, že Bottas udržiaval stabilné tempo. “Je to tých, ktorí prijímajú rozhodnutia. Jasne sa snažia postarať o väčšie vzrušenie, ale dnes, nakoniec, ľudí vystavili riziku. Možno by to mali ešte premyslieť.”


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/11261/hamilton-kritizuje-vedenie-snazia-sa-o-vzrusenie-ale-ludi-vystavuju-riziku

V tomto musím súhlasiť s Hamiltonom. Ja osobne nie som z vedenia dnešných pretekov nijako obzvlášť nadšený. Na jednej strane zvláštna signalizácia safety caru (vždy, slovom vždy sa hlásenie safety car in this lap objavovalo na začiatku kola, nie na jeho úplnom konci, čo prispelo k zmätku a chumelici na cieľovej rovinke), na strane druhej podľa mňa zbytočné a nie nevyhnutné červené vlajky po Strollovej nehode (keďže bariéry neboli štruktúrne poškodené a jeho auto mohlo byť odstránené spoza nich, pričom pole mohlo krúžiť za safety carom). Tu mi to prišlo ako vyslovene silená snaha priniesť ďalšie vzrušenie prostredníctvom ďalšieho standing startu, no všetko dobré sa časom preje a záverečný šprint už vyslovene zobral pretekom punc Grand Prix. Nebyť šprintu v závere, mali by sme pravdepodobne Ricciarda na pódiu a Russella na bodoch. Ak boli rozhodnutia FIA naozaj ovplyvnené snahou o zatraktívnenie pretekov, potom si celá F1 dala akurát tak vlastný gól.

3 Likes

Taky mi přijde, že se vedení posnažilo a třetí červená byla zbytečná.

Lezu automobilkam hlboko do zadku, poprimaju antisportove pravidla, ktore maju za nasledok dlhodobu nudu a zachranovat to idu tym, ze budu niekomu zbytocne ohrozovat zivot.

Tak on zrovna ohrozeny nebol. Pravdu ma. U mna su preteky zaujimave ked je to vyrovnane, nie ked je to nepredvidatelne vdaka havariam.
Aj ked mozno nepriamo vystredil na Brawna a jeho snahu o obrateny rost.

Jak jste prisel na to ze Bottas jel dobre? Ham si celou dobu hlidal presne ten naskok jaky potreboval… Staci se podivat na posledni kolo, nebo dva, kde na to Ham slapne a je o dve sec na kolo rychlejsi nez Bottas. Za me je nejvetsi nudotvoritel v f1 prave Bottas, protoze jak rikali komentatori behem vysilani, na zavody staci dva auta, ale Hamilton opravdu nema s kym zavodit… Jinac souhlasim, ze nejakou miru rizika by meli byt schopni prijmout. Obycejni lide taky v praci prijimaji nejakou miru rizika a zalezi uz jen na kazdem jestli se rozhodne pro vetsi riziko a vetsi penize (napr hornik) nebo mensi riziko a mensi penize…

Plačko, čo ten vie o riziku, jazdiac roky rokúce na čele pelotónu…

Pekne si to napísal :+1:t3:

Dobre napísané… Tiež tomu nerozumiem o čo im šlo, pretekom to len ublížili a bolo to dosť zbytočné až by som povedala smiešne. Normálne nemávame červené vlajky ani raz za rok a zrazu 2x v jedných pretekoch. Prišlo mi to vyslovene silené rozhodnutie. To auto sa odpratať dalo (to co pri tom predviedli taliani nekomentujme)… Avšak urobili to v zmysle tak naposledy to pomohlo preteky to zatraktívnilo.
Dnes na 1x až tak nie tak dajme si to ešte raz. Len to malo opačný efekt. A pokazili preteky minimálne Russellovi a Williamsu a ako píšeš možno ozaj aj Renaultu. Minule som si vravela ako to Toto vedenie pretekov zvláda lepšie ako mnohí pred nimi… A chvíľu na to dajú toto.

Netusim o com toci rasista. Vsetko bolo uplne ok, ti vzadu to posrali, ked Bottas cakal az na uplne posledny mozny moment. Oni uz do seba narazali v momente ked on este len zacinal akcelerovat. Dovtedy viedol pole konstantnou rychlostou.
Dufam, ze piloti dostavaju ohladom safety-caru potrebne informacie od inziniera a nie len info o prepinani gombikov a teplotach pneumatik v zakrutach.

1 Like

Presne si to trafil… Umyselne ovplivnovanie zavodu a mala pomoc pre ferrari, aby sa Fetel dostal na body. :money_mouth_face::dizzy_face::clown_face:

Presne o to islo v talianskej 1000ej velkej cene. Aby sa aj Fetelove ferrari dostalo na body pred GR, na ktoreho uz nestihal. Za SC by mu zostali tie iste pneu a nemal by aj tak sancu, preto cervene, aby mohol prezut…
Umele ovplivnenie zavodu, tak isto minula VC ked dali neprimerane vysoky trest Hamiltonovi.
Ked si spomeniem na Baku2017 a to, ze dostal Fetel rovnaky trest za horsi priestupok, je poriadne nefer… Z toho len vyvodit jedno, aby nedokazal Hamilton dorovnat a preskocit legendarneho Schumiho na domacich tratiach ferrari… :nauseated_face:
Čistá komédia :carousel_horse::end::negative_squared_cross_mark::sos:

Mal by si sa dať vyšetriť :smiley: hahahah

Vidim, ze si sa registroval, aby si ma mohol hejtovat s tymi madarskymi vetami :kissing_heart:

To si mu slabo nacrtol, takto to nepochopi :blush:

1 Like

Ferrari má hanbu takú ako ešte nikdy pred tým stym vedením a autami sa nedá ovplivnit nič … a načo by to robili keď skončili 8 10 tak či tak je to hanba a veľký pruser

Stačí že ty očividne chápeš všetkému ale asi len tak isto ako hamilton tej jeho utláčanej a uplakanej americkej politike :slight_smile:

mna absolutne nezaujimaju tvoje psychicke vylevy a urevane dristy o mensinach a reciach mimo F1…
mna politika a behajuce opice po uliciach na opacnom kontinente nezaujimaju…
s takymito srackami si bez mudrovat na iny portal… toto je o F1…
jaaaaaaaaaaaj som zabudol, ty o F1 nemas co pisat, jedine mudrovat o tom, co napisali dalsi :smiley:

Jasne jasne haha :smiley: