George Russell v klube negatívnych rekordmanov F1 | F1online.sk

Tým najznámejším je v súčasnosti určite Nico Hülkenberg. Ten drží smutný rekord, keď za 178 veľkých cien nevystúpil ani raz na pódium. To je o 50 viac, než druhý muž rebríčka, Adrian Sutil. Aj keby sa to Hulkovi ešte podarilo napraviť, dostane sa do čela tabuľky pilotov, ktorí na prvú „bedňu“ museli čakať najdlhšie. Tú momentálne vedie Carlos Sainz, ktorému sa pošťastilo až pri jeho 101. veľkej cene, keď po 27 rokoch „zosadil“ z čela Martina Brundla.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/11562/george-russell-v-klube-negativnych-rekordmanov-f1

Väčšinou sa po takýchto článkoch niečo stane. Možno v nedeľu ten bod získa :slight_smile:

Tak proč mu to nepřát? Je to sympatický kluk, tlačí na to, nevymlouvá se, bude fajn, když se mu konečně nějaké body podaří získat. Jen v tom monopostu to opravdu není jisté.

Po Mugellu na fóru slízl docela dost kritiky, a přitom v Power Rankings dostal třetí nejvyšší známku.

2 Likes

Tentoraz sa musím Russella zastať. Tieto štatistiky s narastajúcim počtom závodov behom jednej sezóny sú strašne skreslujúce. Stačí na začiatku kariéry stráviť 2 sezóny v tíme s ktorým nemáte šancu bodovať a hneď sa dostanete na čelo takýchto negatívnych štatistík. Ja nemám zatiaľ o Russellovi veľkú mienku, ale taký packal ako ukazuje tento článok, nie je.
Akurát mám obavy, že ak si Mercedes ponechá ďalšie roky Hamiho a Bottasa, tak na Russella neostane miesto v žiadnom tíme.

1 Like

Taky je nutné vzít v potaz, že sezóny mají čím dál větší počet závodů. V roce 2000 měla sezóna 17 závodů, dneska (když nechám bokem letošní anomálii) už přes 20. V mizerném týmu pak pilot nasbírá větší počet zápisů bez zářezů než v hlubší minulosti.

1 Like

Bodaj by si mal pravdu.

Tak niektorí už z neho robia 2 Nica Hulkenberga. To že šancu ukázať sa nemal v úvahu neberú. Tvoje obavy zdieľam ale stále dúfam že tentokrát si to Mercedes nenechá ujsť a kamsi ho posunie. S talentom a výsledkami v technike čo má by si minimálne šancu zaslúžil.

Aj ked mu prajem co najskor byt v super aute, tak tomu neverim. Kym je v Mercedese Hamilton tak si tam nesadne a v inych teamoch maju celkom dobre obsadenie do buducich sezon. Kedysi som si myslel ze najhorsie je byt v akademii Ferrari ale Mercedes ich v tomto prebehol.

Presne preto je inak mne Russell sympatický lebo robí čo má, nezhadzuje tím aj keď by bolo za čo, stojí za ním a vedie ho správnym smerom…nevyhovára sa, nie je arogantný a nemá veľkohubé vyhlásenia ako mnohí pred ním.

1 Like

To si tiež myslím, akadémiu Mercedesu momentálne neprekoná nič to je čistá tragédia. Už aj to )Ferrari šance ponúka aspoň tým ozaj talentovaným … Práve preto už do Mercedesu ani neberú ďalších mladých chalanov lebo to pochopili kam to vedie. Škoda že 1 už kariéru zničili jeden nemal ďaleko ( a nebyť Franúz už by bol v DTM) a ďalší má tiež nábeh.

Minule som čítala článok o tom prečo môže byť Russell ten ktorý na jednej strane môže vyzerať že je v najhoršej pozícií ale možno že aj práve naopak. Lebo práve po 8 titule môže šanca že zmena nastane prísť. A on môže byť ten, ktorý dovtedy nedostal “šancu sa zhovadiť”. Lebo všetci vedia že všetko iné ako 18-19 je v tom Williamse nadpriemerný výkon, body občas prísť potenciálne mohli ale nie je to niečo čo sa od Williamsu bezprostredne očakáva Mclaren či FI na to potenciál mali. Autor toho článku vyjadril aj názor že Russell bude buď najväčším zlyhaním Mercedesu (ak ho zakopú alebo ak od nich odíde) alebo ich najväčšia výhra. Buď Ďalší talent čo premrhali ( a môže im raz chýbať) alebo v horizonte 5-6 rokov majster sveta medzitým moc nič. Zároveň panuje aj domienka, že práve od úspechu akadémie môže závisieť aj zotrvanie Dailmleru v F1. Lebo pre nich zaplatiť ďalšieho týpka aby vyhrával tituly už nie je motivácia ( kľudne môžu po 8 odísť v histórií ostanú navždy) ale ich vlastný chlapec by mohol byť výzva ktorá by im dala aj nálepku ozaj značky ktorá budovala šport ako taký ( a aj omnoho lacnejšia alternatíva) a Russell je na toto momentálne ich jediná šanca. Takže ja by som šancu že to skúsia nezatracovala. Lebo stratiť nemajú čo lebo zaplatiť niekomu ak Russell zlyhá môžu vždy ( a rok toľko prežijú horšie ako Bottas to v tom aute moc nemôže byť) a ak budú kde sú tak sa o to miesto všetci pobijú. Ak sa ale chytí tak môžu mať budúcnosť vybavenú chalan 1-2 pobudne pri LH čosi sa naučí, dozreje , LH ešte pozbiera titula a keĎ odíde tak ho chalan už ako kompletný pretekár nahradí. Vybavené Win Win pre všetky strany. Ak nie a budú dominantný moc čo stratiť nemajú (lebo výkonnostne sú popredu o toľko že ani pár chýb ich nazabije (dokazuje to vlastne aj Bottas akurát on už lepší nebude Russell ešte môže byť ak ho zachránia z Williamsu. Takého ako Bottas nájdu určite kedykoľvek alebo tam môžu degradovať Russella ak sa neukáže ako materiál do budúcna, a ak by chceli to miesto obsadia hneď kľudne aj lepším ako Bottas. Ale ak v tej pozícií nebudú môže byť Russell ich najlepšia alternatíva aj ak by nebol MS.
Najreálnejšie ale asi je že odíde Bottas ( to už je asi aj nevyhnutné inak to keď to nebude mať historický význam v boji o 8 titul, začne byť trápne divadielko ešte viac ako teraz) a nahradí ho jeden z dvojice v Mclarene…a na ich miesto dosadia Russella. Rok dva pobudne a ak sa osvečí môžu sa stať 2 veci a) Hamilton odíde a šup do Mercedesu b) šup preč s 2-kou kt. nahradila Bottasa a na to miesto Russell ( po roku alebo 2 v Mclarene) ak sa ukáže k Hamiltonovi.
To si nemyslím len ja to takto reálne vidia aj mnohí iný ako najrozumnejší scenár a dosť možný lebo toto je komplex vecí ktoré sa zmenia po 8 titule. Podľa mňa sa na to treba pozrieť aj z tohto hľadiska, ktoré často prehliadate že pozícia LH a aj motivácia Daimleru sa dosť možno zmení po 8 titule. A mať mladého strelca ako Russell s týmto potenciálom im môže pomôcť aj vo vyjednávaní s LH tak aby boli podmienky pre nich výhodné ak na neho tlak nevyvinú bude si diktovať on a to nie je v ich záujme lebo ide o biznis. Takže povedala by som že všetko je dosť otvorené a paradoxne Russell môže mať z trojice Wehrlein, Ocon a on najväčšiu šancu dôjsť až na vrchol vďaka zmene okolností (ktorá tým dvom nepriala lebo za nimi bol vždy ďalší talent a 8 titul méta v nedohľadne lenže u Russella Ďalší talent v akadémií nečaká a 8 titul je na dosah)- a aj vďaka talentu lebo z nich 3 by mal byť aj najlepší pretekár a talent.