Gasly odišiel preto, lebo by mu Red Bull už príležitosť nedal, priznal Tost | Magazín F1 - F1online.sk

To, o čom sa dlhodobo hovorilo, teraz potvrdil šéf AlphaTauri Franz Tost. Rakúšan odhalil, že sa Pierre Gasly rozhodol „kývnuť“ na ponuku Alpinu po tom, čo mu bolo oznámené, že s ním Red Bull do budúcnosti nepočíta.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/86690/gasly-odisiel-preto-lebo-by-mu-red-bull-uz-prilezitost-nedal-priznal-tost

Gasly nemal velmi na vyber, v podstate velke stastie, ze ho Alpine chcel.

Bylo jen otázkou času kdy Gaslyho některý z velkých týmů přetáhne k sobě.

a ktory by to mal byt?

Kdyby to Hamík zabalil, tak klidně Mercedes. A Ferrari už taky nemělo Frantíka hodně dlouho.
Pro začátek je ale Renault moc Fajn. Kromě Ocona si nikdo jiný stěžovat nemůže.

No nevím Ferdo, taky pro Gaslyho vidím angažmá v Alpine jako velkou kliku protože jim najednou a nečekaně vypadl jak Alonso tak Piastri, a po loňsku mám pochyby že by to s ním chtěl Mercedes nebo Ferrari zkusit. Teď dostává šanci prokázat že má ještě na víc, ale já si myslím že výkonnostně bude někde u Péreze, což je solidní ale na lídra TOP týmu to tam není. No uvidíme co s Oconem, pak budeme moudřejší.

Netajím se, že nejsem překvapený Gaslyho sedačkou v Renaultu. Né že bych si myslel, že Renault o něj nebude mít zájem, ale tím, že Gaslyho Helmut pustil ze svých spárů o rok dříve.
Však víš, že jsem v Renaultu viděl zpátky Ricciho.
Loni AT nepostavilo dobrý vůz, proto ten propadák i u Gaslyho, ale se špatným vozem se vyhrávat nedá a nepomůžou ani trochu slušnější kvalifikace, když v závodě vůz nestíhá.

Ano, letošní ročník asi bude pro Gaslyho i Ocona kariérní záležitostí. Kdo z nich vyhraje, toho později může čekat lesk a sláva. Z toho druhého se nejspíše stane tuctovka po zbytek kariéry.
A kdo bude králem? Já sázím na Gaslyho.

Logické když mu fandíš, já takový optimista u Gaslyho nejsem :sweat_smile: No on Gasly chtěl z AT zdrhnout dávno, jenže nikdo ho nechtěl tak se opět upsal AT i na další rok :man_shrugging: Pro něj velké štěstí jak se to u Alpine semlelo, a vlastně jsem překvapený jak Oconovi nešli na ruku a nedali mu tam Micka jak chtěl, naopak mu tam dali Gaslyho jak nechtěl a ještě Ocona najednou začali umravňovat. Jako dva domácí jezdci nabízí opravdu hru kdo z koho, snad to promysleli ale přijde mi že ztrátou Alonsa si uvědomili že potřebují zkušenosti které u Ocona asi vidí jako neuspokojivé. No zápletka by to měla být dobrá :wink:

V době kdy mohl odejít jinam žádné slušné místo nebylo, tak holt musel prodloužit.
To že Alonso a Piastri pláchli jinam bylo pro Gaslyho skutečným požehnáním.
Ale i tak se divím, že se Renault rozhodl pro Gaslyho. Szafnauerovi možná Ocon moc nesedí, tak se rozhodl že si Gaslyho vyzkouší a tomu lepšímu nakonec předá palcát.
Na druhou stranu Szafnauer na výběr moc neměl. Možná by skutečně musel vzít za vděk Riccim, kdyby se RB Gaslyho nevzdal.

Taky se už nemůžeš dočkat prvních kilometrů v testech?
A závod se pojede už za měsíc, když je únor tak krátký. :upside_down_face:

Najednou se ro blíží velice rychle :smiley:

Houby rychle, furt se to vleče.

1 Like