FIA definitívne rozhodla, nad Hertom neprižmúri oko | Magazín F1 - F1online.sk

O Coltona Hertu je v posledných týždňoch obrovský záujem, no po piatkovom večeri je zrejmé, že žiaden z tímov Formuly 1 ho v najbližšej dobe nebude môcť nasadiť. Medzinárodná automobilová federácia totiž zverejnila oficiálne stanovisko k žiadosti o udelenie superlicencie pre mladého Američana, a síce zamietavé.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/77090/fia-definitivne-rozhodla-nad-hertom-neprizmuri-oko

Správne,ak by to dovolili,ako by sa na to pozerali mladý piloti v nižších súťažiach,ktorí poctivo zbierajú body,ale vidím, že silou-mocou tlačia Ameriku do toho športu,nikdy nič dobrého z USA neprišlo- myslím to všeobecne,oni miesto mozgu v hlave, majú doláre,

bezpečnosť, skúsenosti a výkon.”.
taky Latify, Stroll, Cunoda sa do F1 ako dostali, ved z tych troch atributov subjektivne nesplnaju ani jeden?:man_shrugging: jedine co splnaju su atribut - peniaze.
takze aj argument ze Herta tam mal ist pre peniaze je irelevntny.
zrusit superlicenciu, alebo vyrazne zmenit.

lol :smiley:
kto nema dolare v hlave? :))))

mi na to odpovedz :smiley:

Ty nebudes naojstrejsia ceruzka v peracniku…

Mohli dat vynimku. Keby pohorel tak by aspon FIA mala naboje, ze hej, nas bodovaci system bol predsalen dobry a keby sa Herta chytil tak by mali rok cas ten system lepsie premysliet. Teraz zabuchli americanom pred nosom dvere potom ako sa ich snazili do F1 nalakat a este aj ostala pachut neferoveho pristupu.

Neviem čo môže byť viac fér, než držanie sa platných pravidiel…

1 Like

pre koho to je fer? Kedysi c​ernoch nemohol ist do autobusu, bolo to pravidlo, ktoreho sa ludia drzali…

Pre všetkých tých, ktorí sa nedostali do F1, lebo nemali superlicenciu a neboli zrovna amíci :wink:

a kto napriklad sa nedostal do F1 napriek tomu, ze bol v F1 ziadany, bol rychly, skuseny, ale nemal dostatok licencnych bodov? menuj mi aspon jedneho…

ludia velmi casto naivne interpretuju dodrziavanie pravidiel ako spravodlivy pristup. Pritom je to skor naopak.

A kto je podľa teba žiadaný rýchly a skúsený zároveň ? lebo Herta isto nie, ani rýchly ani skúsený čo sa týka monopostov F1,2,3 a žiadaný z 95% kvôli vlaječke pri svojom mene… Rovnaký hype ako pri supertalentovanom Tsunodovi a výsledky žiadne

ale ved to je relativne. Hertu porovnavame s Drugovichom, Cunodom, Schumachrom, Piastrim ci Doohanom. Herta je skusenejsi pretekar ako ktokolvek, kto je momentalne v F2. Zatial zo strany FIA je to iba protekcionizmus, nic ine. Ja som s tym uplne OK, vadia mi iba tie taraniny o ferovosti a pravidlach “pre vsetkych”

Akoze tlacia? Ved im to zamietli :joy::joy: keby tlacili Ameriku silou mocou tak Herta superlicenciu dostane.
Ale to zjavne nedokazes mentalne spracovat.

A potom si otvoríš kalendár 2023 a vidíš tam 3x VC USA. Btw prečo nie je taký hype okolo O’Warda ? Však ho 2 sezóny po sebe porazil a v 2020, o ktorú sa tu každý opiera a ospevuje Hertu, zaostal za ním o 5 bodov. Jááááj, vlastne on je len Mexičan…

Je v ramci pravidiel, ze mu to nepovolili. A je to tak dobre.

Este lepsie by bolo prehodnotenie systemu. Hertovi skoncila sezona a mal by pol roka zoznamit sa s prostredim. Ak si je Marko taky isty investovali by do neho zdroje. Neodpisoval by som ho.