Eddie Jordan by sa s Hamiltonom toľko nenaťahoval: Ukázal by som mu dvere | F1online.sk

Už je to vyše päť mesiacov, čo sme z úst Tota Wolffa prvýkrát počuli, že rokovania ohľadom nového kontraktu Lewisa Hamiltona by mali byť skôr formalitou ako vážnym súbojom o podmienky zmluvy. Vec sa však má tak, že výsledky rokovaní stále nemáme. Tradične dobre informovaný Eddie Jordan hlási, že jablkom sváru majú byť požiadavky britského pretekára. Požiadavky, na ktoré by Jordan nepristúpil — vraj by Hamiltonovi radšej ukázal dvere.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/20654/eddie-jordan-by-sa-s-hamiltonom-tolko-nenatahoval-ukazal-by-som-mu-dvere

Nikto nedokaze pochopit, ze medak chce pokorit Schumacherove rekordy s Hamiltonom… a na com jazdi Hamilton ? Na medaku… takze reklama pre medak…
Co tu ludia stale omielaju, ako by sa zachovali… V prvom rade, by museli mat tu moc rozhodovat a byt na vrchole…
Vsetky temy na jedno kopyto… Nedat Hamiltonovi 8titul, aby bol Schumi stale nesmrtelny. Hlavne, ze prave Schumi vyhral svoj prvy titul vdaka podvadzaniu s Benettonom… Ukradol tak Seonnovi titul, tak isto ako rok pred tym Prost na elektrickom williamse/renaulte… To by mal Senna o 2tituly navrch, plus este ten co mu ukradol Prost v 89tom, vdaka svojmu francuzskemu kamaradickovi a jeho chorym pravidlam… Dnes by mal Senna mozno 5titulov… samozrejme keby sa nezabil, mozno by bol daleko pred Schumim…
Tym padom, by sa tu mozno oznacoval Senna za najlepsieho pretekara vsetkych cias…
Aj ked podla mna nim bol Juan Manuel Fangio :1st_place_medal: :argentina:

Přesně tak, poslat Hamiltona k šípku. :wink:Je to předražená primadona.

1 Like

Mercedes sa bude predávať s LH aj bez neho. Mercedes si nekupuješ kôli LH. Väčšina ľudí čo ho má matne tuší kto to je =tam ide o značku, roky kvality a dobre auto =imidž.

Ide len o to aby pokorili ten rekord a Mercedes sa stal vo všetkom najúspešnejšou značkou ever.

Ja by som ho vyhadzovať nesla=lepší ako on tu nie je.

Len by som začala podmienky diktovať ja =čo sa zjavne deje a preto nie je podpísané. A začala by som mu zmluvy dávať po roku max. 2, žiadne vyberanie si kolegu a sústredila by som sa aj na budúcnosť =či sa mu to páči alebo nie… FERRARI jasne ukázalo Schumimu že buď kolega ktorého mu výberu alebo dôchodok =on si vybral dôchodok lebo si myslel že tie rekordy ťažko niekto zdola… LH si asi vyberie pokračovať práve preto aby ho prekonal, žiadne podiely zo zisku, udavanie smeru značky a podobne hovadiny =podľa mňa Daimler ako taký už dosť dožral týmto =aj vzhľadom na krízu. Hovorí sa ze svoj plat dostane vyše 40mega ale len preto, že ho dorovná Ineos zo svojho. Aj LH vie že v inom time na to nemá…ta minca má dve strany. A jeho voľba bude jasná bez ohľadu na podmienky pokiaľ mu vedia dat dobre auto a to minimálne 2021 vedia.

A ja byť oni ozaj rozmýšľam o náhrade =lebo to kedy on sa rozhodne odísť nevedia ani oni =stačí ze mu niečo nesadne aj keby mal 1000 ročnú zmluvu. A stavať to ďalej len na ňom mne príde z cesty.

Navyše s tou dominanciou si osobne myslím že by vyhrali minimálne 3-5 iný piloti ten titul.

1 Like

Mercedes může být zcela v klídku, ten nemá co ztratit. Ten letos získá další titul i bez Hamiltona. A kdyby Mergl získal další titul s jiným jezdcem než s Hamíkem, tak jeho hodnota ještě více stoupne na ceně. Naopak hodnota Hamíkových výkonů by rázem klesla, proto by měl Hamík velice důsledně zvážit jestli skutečně chce docílit osmého titulu a stého vítězství ke kterému mu chybí už pouhé dva závody.

Schumacher žiaden titul Sennovi neukradol. Schumacher získal prvý titul v 1994, a to už bohužiaľ Senna o titul nebojoval…

2 Likes

Prosím historik aké podvadzanie v 94 bolo zo strany bennettonu a schumachera? A akože to v 93 a 89 ukradol prost titul sennovi? Ten elektrický Williams v 93 nebol o nič dominantnejsie auto ako mercedes od 2014 do 2020 (podľa tvojej jednuduchej logiky hamilton -6 titulov plus mclaren z 08 -1 keďže boli uznaný z podvadzania čiže vlastne má hamilton titulov 0?) mimochodom mclaren mal tie iste technologie vo svojom aute ako Williams v 93 a 89 myslíš to že prost by vyhral titul aj keby Senna nebol v suzuke diskvalifikovany. Že píšeš hlúposti vieme všetci ale tak p…vinu že pre teba je najlepší fangio? Koľko že pretekov si videl kde on pretekal? Och vytiahli ruku zo serblika…

2 Likes

To povedal ten Jordan, ktorý ukázal dvere istému mladíkovi z ktorého sa vykľul sedemnásobný majster?
Radšej nech toľko nekecá.

v f1 nieje vacsieho pokrytca medzi jazdcami ako lujzo, pred par mesiacmi blabotal, ze nerokuje o zmluve lebo sa mu to v tej situacii ked ludia prichadzaju o pracu nezda vhodne :slight_smile: samozrejme to bola len jeho PR poza co sa ukazuje aj teraz

3 Likes

Mercedes má všecky páky, tak to je. Bylo by velmi hloupé kdyby Hamilton doplatil na své ego teď když se s Mercedesem vyhrává tak snadno. Možná si chce vynutit Bottase i na příští rok a bojí se že mu tam dají Russella. Ono Russellova pozice pro Mercedes určitě sílí.

Ale vždytˇ nekecá. Jak píšeš, vyhodil budoucího sedminásobného mistra. A teď říká, že by vyhodil dalšího, už sedminásobného mistra. Já v tom vidím konzistentnost. Nevidím důvod, proč mu nevěřit. :wink:
A pokud jsou ty důvody, jak udává (a z toho, co víme to může být klidně pravda), tak s ním souhlasím.

Jordan si asi taky jen zahejtil když si dovolil prohlásit že Aston Martin udělal s Vettelem chybu a že jeho výkony byly mizerné :wink: Měli zůstat s Checem, ale alespoň teď z něho bude profitovat Red Bull.

To že, Aston Martin angažoval Vettela je správna vec. Chyba je len to, že to bolo na úkor Pereza a nie mladého Strolla. :wink:

Ztráta Strolla nikdy nebyla ve hře, díky němu to totiž všechno je.

V niečom s tebou suhlasím ale nie vo všetko :slight_smile: Ja ma mieste Mercedesu by som dal sovje podmienky a ked prijmeš tak oki ked nie bereieme ineho. Ked vraviš, že predlžovať alebo davat LH zmluvu na 1 rok ? Ved to by Hamiltonovi vyhovovalo, to on chce :slight_smile: Ako zamestnavatel ma Mercedes vyhodu proti LH.
1, Mercedes vyhra tiltul s LH aj bez neho.
2, Mercedesu ide o pohar konstruktérov nie o titul jazdca.
3, Mercedes nepotrebujem vyhral 8. titul, to chce LH tak by sa mal prisposobit.
4, Keby bol LH Nemec tak by možno skor pristupili na take podmienky.
5, Kvalita LH pojde už len dole a može už len stratiť.
6, Šmahom ruky možu hneď zobral napr. Rusella a vo Williamse by hned našli niekomu miesto.
7, Ak vyhra s MErcedesom tilul niekto iny ako LH tym by prestíž Mercedesu ešte stúpla.
atĎ atĎ. BuĎ by prijal oje podmienky alebo na každom dašom rokovani by som niečo ubral aby si nemyslel, že može vyčuravať s chlebodarcom :slight_smile: Ak nie može isť :slight_smile: Všetky tromfy ma v ruke Mercedes.

1 Like

A preto si Eddie v F1 dopadol tak ako si dopadol. S timom balancujucim na pokraji krachu, s mnoho osobnymi spormi s vlastnymi pilotmi a tak dalej. Pretože ty si si myslel, ze to ty si to hlavne meno v time.

Hamilton je obrovsky marketingovy pojem v dnesnom motorsporte. A v Mercedese si to velmi dobre uvedomuju. A aj ked sa mi to akokolvek nepaci a stve ma to, toto spojenie je momentalne velmi tazko zdolatelne. A vitazenie je ako droga na ktorej su jak Merc tak Hamilton zavisly.

Eddie je ve formulovém světě dodnes velkým pojmem a není v tomto malém světě člověka, který by měl nárok ho urážet, že jako majitel týmu svůj tým prodal. Dyť skončily i silnější značky. Naopak, těchto lidí si jejích okolí váží.
Hamilton sice pojmem je, ale ani přes jeho rekordy moc fanoušků na svou stranu nezískal. Všichni sice uznávají jeho umění, ale fanouškovské srdce jsou na bodě mrazu.

Kazdy ma svoj nazor na vec.

Chápem, kam tým mieriš, ale myslím, že Mercedesu ide tiež o to, aby mal Lewis ďalší titul. Oni chcú byť tí, ktorí prekonajú Schumachera. To je pre nich zaujímavejšie než nechať vyhrať jeden titul povedzme Russella, keďže toto bude zápis do histórie.

No ved to si myslím aj ja budúci rok OK ale ja by som išla do ročnej zmluvy. A nebavila by som sa s ním o niektorých veciach vôbec.

A hlavne by som obmedzila jeho pocit že rozhoduje on… Šéfom je stále Daimler a asi by neboli na škodu trošku mu z toho komfortu ubrať hoc aj vo vzťahu k VB =žiadne James a dristy. A už vôbec by som ho nenechala rozhodovať o tom kto bude dvojka, ako sa ma uberať moja firma alebo že on chce podiel zo zisku.
Jasne nie všetko z toho je asi pravda z tých rummors, ale niečo asi bude keď sa to ťahá tak dlho. A ak by takto trucoval mne ja by som mu netolerovala nič z toho. Najmä ak je jasné že pre rekord to nakoniec určite podpíše. Teraz majú pozíciu ako nikdy.