Claire podpísala veľmi dobrý kontrakt, hovorí o svojej zmluve Russell | Magazín F1 - F1online.sk

Už-už sa zdalo, že George Russell zostane „zaseknutý“ vo Williamse ďalšiu sezónu. Britský mladík strávil na chvoste štartového roštu tri roky a jeho prestup do Mercedesu mal podľa mnohých prísť už skôr. Sám George však hovorí, že to jednoducho nebolo možné. Jeho prvý kontrakt poslal všetky esá do rúk Williamsu.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/53680/claire-podpisala-velmi-dobry-kontrakt-hovori-o-svojej-zmluve-russell

Stále je mladý a verí, že lojalitu, ktorú Mercedes prejavil Valtterimu Bottasovi, dostane aj on

Uff, tak v toto hádam nedúfa. Alebo chce dostávať každý rok len ročný kontrakt? To by asi nebol najšťastnejší.

Russell už ma viacročný deal

Ale on asi myslel loyalitu že nejednali ako RB.

Nejednali ako RB? :smiley: a to akoze ako?

Samozrejme ze uz ma viacrocny kontrakt. Avsak hovorit o lojalite v pripde vztahu Mercedes -> Bottas je uplny vtip.

Tak nekopli ho do riti keď nepodával výkony tento rok a po Spa si to vedeli krásne odôvodniť a mnohé veci by mali teraz ľahšie.

Takisto ho nikdy za ne nekritizovali po minule roky. Ale držali ho vždy.

Áno dostal ročnú zmluvu ale zase nedá sa povedať že mu cielene ubližovali a za prvý zlý výkon by letel ako Gastly, Sainz atď atď

Tak je rozdiel jazdit za Mercedes ktory dominoval a nemali problem s Bottasom ked vyhraval vsetko tak či tak, ako jazdit za RB kde sa nikto na Verstappena nechytal ale zaroven to museli hrotit aby sa dostali dopredu. Ano, Mercedes mohol vymenit Bottasa a Russella v priebehu sezony a myslim si ze by to aj bolo lepsie pre Hamiltona. Avšak toto rozhodnutie by som neskrýval za lojálnosť voči Bottasovu ale skôr úplne konzervatívny prístup Mercedesu, ktory sa potvrdil aj v Abu Dhabi.

Ja si myslim ze ten RB bol aj vinou tímu.

Výsledok Práve toho čo Mercedes neurobil.