Budeme aj naďalej počuť komunikáciu medzi tímami a FIA? Seidl je proti… | Magazín F1 - F1online.sk

Uplynulú sezónu nám televízne prenosy spestrovalo vysielanie útržkov komunikácie medzi tímami a FIA. Dozvedeli sme sa množstvo zaujímavostí či miestami kontroverzií, ako napríklad o návšteve Tota Wolffa u komisárov počas červenej vlajky v Silverstone. Mnohé odvysielané komunikácie však boli vytrhnuté z kontextu. Aj preto silnejú hlasy po zrušení tejto novinky.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/54081/budeme-aj-nadalej-pocut-komunikaciu-medzi-timami-a-fia-seidl-je-proti

Mali by zakazat aj vysielacky jazdcov. aj tak je to fanusikmi pokladane len za vyplakavanie. tak naco?

Mně se vysílačky líbí, jen škoda, že to režie úmyslně vytrhává z kontextu a dělá ze všech blbce. Ale tak show must go on.

Podľa mna je dobré mať “live” názory jazdcov. A nie vždy je to vyplakávanie. Niektorí ale vyplakávajú viac (alebo stále) ako ostatní. A podľa mňa to pekne odzrkadluje mentalitu a povahu daných jazdcov, resp. môže to niečo naznačit. Tsunodove fuckovanie bez zábran, Norrisove “zrútenie sa” v Sochi ked kričal na tím alebo samozrejme Hamilton a jeho legendáre “My tires are gone, man”.

Vysielacky medzi Masim a tímami som si celkom užil a dúfal som, že takto aspoň tímy sa budu krotiť s vedomím, že ich všetcia môžu počuť, ale súhlasím, že to vytvára zbytočný tlak na Masiho.

Jednoznačne nechať, ale nech sú k dispozícii aj prepisi celých rozhovorov. Teda ak ide niečo do telky tak je niekde mimo aj kontext.

Ponechat a zjednosmernit komunikaciu iba smerom FIA -> timy.

Co ma s tym mentalita? 90% tejto komunikacie od jazdca k timu (a vlastne aj od timu k raditelovi) su viac menej negativne veci a vzdy budu. A to z roznych dovodu. Vzdy je co vylepsit, aby isli rychlejsie. Jazdec nema prehlad o celej situacii. Safty car je pomaly lebo teploty. Adrenalin funguje tak ten druhy bude vzdy “fuc*ing idiot”. A ziskanie vyhody z kazdej situacie, cize volanie trestu pre supera.

Za posledne roky mam velmi jasnu predstavu o co tam ide. Ale tie podclankove kometare fanusikov o vyplakavani, su nieco co kazia celkovy dojem z toho a ak sa clovek chce zapojit do komentovania tak sa im neda vyhnut. Pre pokoj vo svete treba zrusit.

vysielanie do eteru je podla mna uplne spravne. je to trend v kazdom sporte.
Brawn ma pravdu v tom, ze “ovplyvnovanie” vedenia pretekov je nepripustne. Malo by to fungovat tak, ze vedenie pretekov moze kontaktovat pitwall v pripade, ze citia potrebu, ale nie naopak.
Iste su aj situacie, kde najma z hladiska bezpecnosti je potrebne a ziaduce aby stajna kontaktovala vedenie pretekov. To ale nemusi smerovat priamo na riaditela pretekov.

Bud nech to zrusia uplne alebo nech su k dispozicii cele prepisy lebo rezia si to vzdy bude strihat ucelovo aby bola show.

S tym suhlasim ze hra velku rolu adrenalin. Ale je rozdiel opakovat jednu a tu istu vec dookola alebo mat aspon trochu konstruktivne nadavanie na nieco. A ked aj neberieme do uvahy to nadavanie ako take, tak vzdy to prinesie nejaky pohlad ze co je zle/dobre v ramci nejakeho preteku daneho jazdca. Nemusi to byt len stale vyplakavanie o tom istom :slight_smile: vtedy to je otravne, to ano. Napriklad ked Vettel nadaval do vysielacky v kvalifikacii v Belgicku 30s pred Norrisovou nehodou ze tam nie je bezpecne jazdit tak to rozhodne prinieslo uzitocny pohlad.

1 Like

Vidis, toto je podla mna chyba v zmyslani a tvojom usudku a pricina toho, ze to potom vyzera tak ako to vyzera. Je to trochu komplikovanejsie tak mi dovol vysvetlit preco. Zacnem asi takto. Pre takeho Vettela je stale vsetko nebezpecne, hlavne ked prsi. Hamilton stale bude rozpravat o gumach, pretoze tam vidi najvacsi casovy zisk. Rosberg stale od inziniera potreboval pozitivnu motivaciu a chvalenie ako dobre mu to ide a ako moze dokazat, pretoze to mu pomahalo urobit najlepsi cas. Atd, atd, atd.
99% fanusikov nikdy nepochopi, ze to o com stale rozpravaju ma nejaky dovod. A potom sa majstri klavesnice spravaju v diskusiach spravaju ako spravaju a sikanuju (ano inak to nenazvem).
A potom samozrejme rezia vybera stale tie veci o ktlrych sa najviac rozprava a este k tomu vytrhnute z kontextu.
Príklad je tak isto komunikacia s riaditelom. Je tu od kedy pamatam. Tim mal vzdy jednu osobu, ktora na to mala pravo. Teraz su dve a tam pridali aj sefa timu(ktory kludne mohol byt ta poverena osoba aj predtym) a postili do eteru a hned fanusikovia robia bordel. Doteraz fakt nikoho nezaujimalo co sa tam hovorilo…

Cize suma sumarom. Aby ludia ako ty nemuseli stale pocuvat “to iste” , tie vysielacky treba vypnut, pretoze ti isti jazdci budu v zavale adrenalinu nadalej rozpravat o tom istom ako do teraz. To ze prideme o niektore uzitocne informacie je smutne, ale ked fanusikova nevedia zachadzat dobre s “darom”, ktory dostali, tak sa neda nic ine robit. Pokoj vo svete je dolezitejsi.