Brundle očakáva, že Hamilton bude pokračovať: Môže získať aj desať titulov | F1online.sk

COVID a 50 mega je nič hej na 4 roky ? to je dokopy 200 milionov = Mercedes je veľká firma ale nie bezodná pokladnica. Takže je logické, že tlačia cenu dole. Najmä teraz keď je finančná kríza a aj pokles predaja tých áut asi poklesne …

A ak by LH pristál proste na to, že dostane 40 mega ako mal teraz a auto na tituly tak zmluvu by mal dávno (keď tak tvrdíš že pre nich nič nie je neprijateľné tak o peniaze ide každému), takže zjavne vymýšľal až to prekombinoval.
Ja dlhodobo tvrdím, že oni vedia že inam nemá kam a preto ho tlačia čo najnižšie a okrem toho mňa by neprekvapilo ani ak by order dostante sem GR prišiel z väčšej výšky ako od TW. Lebo vedeli že pozíciu LH to neohrozí ale jeho cenu môže stlačiť a tak sa aj stalo ver tomu že vyše 50 čo chcel už nedostane …iný náhradník ktorý by nezajazdil nič by im vôbec nepomohol.

Toto je hra o peniazoch nič iné a určite existuje niečo na čom sa nevedia dohodnúť inak by sa už dohodli. Okolo Mercedesu je v poslednej dobe toľko publicity a aj okolo LH, že rozhodne nepotrebovali viac. A práve táto je dosť negatívna pre LH lebo z neho robí človeka čo nevie kam by až položil požiadavky ako vysoko = či chcú alebo nie to je naratív čo sa šíri. A to dobré rozhodne nie je rovnako ako fámy a zhoršení vzájomných vzťahov. Práve ak by som to chcela uťať tak to podpíšem čo najskôr nie naopak.

Otázka je robil by tých chýb LH menej vo Ferrari a Vettel rovnako v Mercedese ? To nevieš a LH v Mclarene rozhodne nebol taký sebaistý ani bezchybný ani lucker ako je teraz…takže ďakovať môže aj autu a aj tímu.

a znova NIE VLASTNOU VINOU = na základe toho nemôžeš súdiť potenciál ani výkon jazdca, že mu domrvia boxy. Ale nie sorry zabudla som, že to platí to neštastie iba keď súdime ako ho znova mal VB. Iba on chudák má na lepšie výsledky a má len smolu :smiley:

1 Like

Kvôli komu stojí zmluva, kvôli počasiu ? Ty zas kam chodíš na svoje tvrdenia ? Hovorí sa o 4 ročnom kontrakte za 200 mega. Mercedes je automobilka nie banka. Myslím si že keby dilemou neboli peniaze zmluva je už dávno na svete a šuškalo by si niečo iné, nie to čo sa šušká momentálne.

Prosím ťa a komu okrem seba a Ježiša má ďakovať za 6 titulov v Mercedese ? Tebe ? Cítiš sa byť neocenený či… ?

Mne je šum a fuk čo povedal Montezomolo lebo to tiež nevedel povedať na 100%, tiež sa len domnieval. Tak ako ani ja neviem s určitosťou povedať že taký Kimi by mohol byť 3x majstrom sveta nebyť fuckupov McLarene, tiež sa len domnievam.Bol by to splnený sen, nuž osud a okolnosti to zariadili inak. Vieš také keby bolo keby, boli by sme všetci zdraví, pekní, bohatí…

Zároveň to neznamená že pri nárokoch Lewisa je ten jeho 8. titul pre Mercedes ako entitu psia povinnosť. Nezabúdaj 7 back to back konštruktérskych titulov pre Mercedes, pekná vizitka. Pri nárokoch ktoré Mercedes považuje za neprijateľné môže byť Lewisov 8. titul bezpredmetný. Preto som aj písal že karty rozdáva Mercedes, vždy rozdával Mercedes, lebo to boli ich inžinieri a ich peniaze. Lewis bol ten ktorý tú techniku využíval a to dosť majstrovsky avšak to automaticky neznamená že iný pilot by to nezvládol na takej úrovni. Nemôžem to však na 100 pro vedieť a ani ty.

V tomto jednom sa zhodneme :smiley: je to fakt.

Taktiež nejdem riešiť čo by bolo keby v AMG Mercedes sedel Alonso… no proste nesedel tam! Sedel v McLarene lebo mu bolo sľúbené $$$ a hlavne lebo v inom prominentnom týme voľného miesta nebolo. Peniaze boli lákavé, zmluva bola na svete, okrem iného všetci dúfali návratu legendárnych čias McLaren-Honda, Prost a Senna… Vieme ako to dopadlo… :smiley: McLaren sa z toho spamätáva dodnes a ešte nejaký čas sa bude.

V tomto bode si s tebou znova dovolím nesúhlasiť. Ako som už vravel: Či tam bude jazdiť Lewis alebo nie autá Mercedesu sa budú predávať tak či onak, pri kúpe ich áut nekupuješ lebo nejaký Lewis ale preto lebo sa jedná o brand s tradíciou siahajúcou do histórie nehovoriac o nemeckom inžinierstve a precizite. To že položili základy motorizácie dúfam že je každému jasné. To sú rozhodujúce faktory, mimo iné, nie Lewis. Predpokladám že keď si kupuješ auto rozhodujúcim faktorom je cena, spotreba, výbava… a nie daný pretekár ktorý závodí za automobilku pôsobiacu v F1.

:v:t2:

1 Like

Lewis nech si dáva pozor aby mu to celé nenarušilo vzťahy v tíme…
Stačí ak je len časť z toho pravda = bez vetra sa ani lístok nepohne

Tak Russell je dobry, raz sa do top timu dostane a tieto roky dole mu aspon utuzia psychiku… Ra bude bojovat s Leclercom, Ricciardom a Verstapenom o titul :yum:

Takto polozim otazku, ocakava niekto, ze Hamilton pokracovat uz nebude?

Utužia psychiku? Mal si pocit že to auto mu nejak psychicky pomáha? Lebo ja presne naopak a zopár krát sa to bohužiaľ aj ukázalo… Jeho evidentne hrozne zrážalo dole, že stále nemá body…
Mercedes trochu pomôže ale teraz sa nájdu ľudia, čo začnú tlačiť narativ ako nemá body s Williamsom a v Mercedese by ich mal každý aj keby ten Williams bol naďalej posledný… atď. Dokonca sú tu taky co sú schopný pomaly povedať ze Sakir nevyhral vlastnou vinou. Príde jedna chyba vo Williamse a uvidíš čo tu zase bude za cirkus…

Jazdcovi kvalít GR toto nepomáha okrem toho, že mal čas z naučiť sa zvládať všetky úkony okolo jazdenia a viesť tím =na to 3 roky sú až dosť.

Btw Čítal si tu to vyjadrenie ako sa tešil že mal vedľa seba Vettela? Prečo asi? presne preto že vie, že “preteky” s Haasom a Lattifim ho už nikde neposúvajú. A zrazu mal možnosť skúsiť si vlastne schopnosti voči 4x MS.
On v tom Sakire bol vysmiaty ako decko s novou hračkou… A hlavne dokázal, a to som tu už raz písala, najmä sám sebe, že si môže veriť. A určite mu to pomohlo. Ale 4-5 rokov v takomto Williamse= Pochybujem. Navyše Vettel už tam nebude a Haas pilotujú 2 mladíci. Pridaná mentálna hodnota ich predbehnutua bude teda aká pre neho? Myslíš si že chalan ako Russell si potrebuje dokázať že vie predbehnúť Mazepina? Asi nie čo ? Ak ten motor Ferrari nebude až taký superrýchly a Haas na nás nehrá hry o vývoji/nevývoji tak áno 2 nových v Haase musí poraziť, lenže uvedom si, že ani to mu nemusí stačiť na to aby získal aspoň bod v tom aute.

To že on to zatiaľ zvláda, pozerá na dlhšie hľadisko a berie optimistický, je jeho osobnostná kvalita. Ale evidentne mu to škodilo = a toho aby preto že bude hrozne chcieť konečne ukázať nerupol som sa ja bála najviac pred Sakirom môžeš si to nájsť v komentároch. Našťastie nestalo sa. Podľa mňa aj on sám očakáva/dúfa, že mu Mercedes vďaka posledným udalostiam z toho v dohľadnej dobe pomôže, práve v Sakire to bolo z tých vyjadrení vidno. A to ide buď skrze Williams vďaka nejakej užšej spolupráci alebo mimo neho. Ak sa ten Williams nedvihne po 2022 tak to celé bude už len kontraproduktívne.

Nie… Normálny a realistický človek tu taký určite nie je. Lebo všetci vieme že bude pokračovať nech média píšu hocičo. Ako to súvisí s komentárom hyeny?

A ešte taka otázka akú veľkú výhodu budú mať Max a Charles oproti nemu po rokoch jazdenia v top tíme alebo aspon v strede poľa, keď on tam ešte len príde? Podľa mňa veľkú, tie skúsenosti nenaberies vo Williamse. Ak bude Williams znova na úrovni AT, Renault =mlcim nemám žiadne námietky aby tam ostal. Ja proti timu ako takému nemám nič. A ani proti tomu ze si TW myslí že je lepšie dat mu čas ako dat scenár RB a nechať ho vybuchnúť. (k tomu mi pomohol aj dnešný Eisking keď som si uvedomila co už nastváral pilotom RB). Ale posledný Williams je z dlhodobého hľadiska proste opačný extrém…A ostáva len veriť že TW vie čo s ním robí a ma teda nejaký jasný plán ktorý len my nevidíme alebo o ňom ešte netušíme že by bol reálny.

V druhej polovici s tebou výnimočne súhlasím. A som rada že aspoň trochu utíchli tie reči ako Russell nezvládne lepšie auto a ako je jazdec ďaleko od ich úrovne, len talent bez jasného obrázka(nemyslím teraz priamo u teba ale tak všeobecne sa to dosť šírilo). Lebo obrázok kde by sme mohli raz byť sme myslím dostali konečne aj tí čo o GR nevedeli pred F1 vôbec nič. A v HD kvalite. A naďalej som presvedčená, že ako jazdec a talentom je lepší ako VB (a bola som aj pred Sakirom)

porakcovat bude, ale podla mna po 8tituloch pride presne zlom a medak skonci v F1 a lujzo pojde do ferrari :smiley:

Prepac, ale pises prekliate dlhe komenty a nechcelo sa mi to vsetko ani citat, ale ocenujem tvoj zapal pre Russella, dufam, ze sa s nim raz osobne stretnes a spravite si fotecku :heart_eyes:

Tak ti to zhrniem do 4 otázok a skús na ne odpovedať.

1.akú výhodu získavajú Max a Charles keď jazdia na čele poľa alebo aspoň v strede o body a pódia… Kým Russell je na chvoste. Ak sa aj raz ocitnú v podobnom monoposte a budú musieť všetci zvládať jazdu na čele. Dáva ti tie isté skúsenosti Williams?

  1. Ako mu zotrvanie vo Williamse mentálne pomáha?. Potrebuje si on dokázať že vie predbehnúť Mazepina? Ako mu pomôže byť ďalej na konci ak by to trvalo ešte 2 nedaj bože 3 roky? Nemáš dojem že ho to skôr mentálne ničilo lebo ja som mala že ho to ťahá dole (Imola je príklad za všetky)

  2. Prečo myslíš ze bol asi tak rad že mohol bojovať s Vettelom? Nie je to tým ze mal konečne súpera s kt.sa dalo reálne pomeriť pre jazdca jeho kvalít?

  3. Myslíš že by som mala problém s Williamsom a že tam ostáva keby ten jazdil aspoň úroveň AT, Renault?

Niekto musí keď mu každý zvyčajne nakladá. :joy: A Sakir alebo nie čakám že to tak najneskôr v 3 pretekoch mame tu znova ako na to nemá = stačí nejaká mala chyba :woman_facepalming:

Nechajme sa prekvapiť. Môže to skončit podpisom alebo nie. Iné vychodisko nevidím.

Tak niečo snáď podpíše, minimálne Williams podľa mňa určite.
Či Mercedes to nevidím moc reálne pri tých článkoch ako LH neustále obhajuje VB ako je to najsilnejší kolega co mal a ako je mentálne silný atď.

Ten sa mu v posledných týždňoch snaží robiť také PR ako nikto.

  1. Ziskavaju akurat body a podia do statistik, nic viac… ake skusenosti nabera Verstapen, ked kruzi daleko za medakmi a daleko pred zvyskom sveta ? :smiley:
  2. Pomaha to v tom, ze aj ked ma najslabsie auto, bojuje s tymi pred sebou a v buducnu v boji o titul, ak bude sediet v slabsom aute, pomoze mu prave ta psychika. Ako Senna, ked bojoval proti Williamsu s elektronikou, alebo proti Schumimu v Benettone… Netvrdim, ze vyhra, ale poda lepsi vykon, ako by sa ocitol v boji o titul a potom sa rozplace, ze vsetko je proti nemu… Psychika robi svoje, pozri na Fetela 2017/18 ked bolo ferrari na “pred” urovni medaku.
  3. Rad bol preto, ze Fetel je majster a neni to taka hanba, ako bojovat proti Grosjeanovi, Latifimu ci Magnusenovi. Dokazal si tak, ze aj na slabsom monoposte sa dostane viac hore a neni to hanba jazdit v zadu “v strede pola”, ked tam jazdi aj Fetel na ferrari.
  4. Williams ma problem sam so sebou, ale kazdy musi padnut na dno, aby siel potom hore… Vid McL/honda… Williams mal svoje hviezdne roky, tak ako ferrari ci Mcl, renault… Kazdy sa ocitol uplne hore aj uplne dole, je to v poriadku, je to prirodzene… Ani medak nebude vzdy hore…
  1. No na trati žiadne (lebo je tam často dosť sám= Peréz by ho mohol konečne aj popreháňať), ale zase vie pracovať vo veľkom tíme a jazdiť na čele. …Russellovu nevýhodu trošku eliminuje, že Mercedes pozná a bol tam roky a že mu to zjavne celkom páli/je adaptabilný.
    Za mňa mu to ale veľmi škodilo a tie 3 body mu môžu veľmi pomôcť----bolo na ňom vidno ako ho to štve že je no points George a aj tie vtipy od ostatných prijal síce s úsmevom, ale bolo mu ľúto. A to ho doviedlo aj tam kde bol v Imole že rupol lebo hrozne chcel = trošku som z toho mala nervy aj pred Sakirom. Tu sa ale ukázalo, že ak má dôveru v to auto tak sa mu to nedeje.
  2. Áno to som napísala aj v tom prvom príspevku = buduje to charakter ako sa správať keď veci nejdú tak ako chceš. a
    Charlesovi sa to deje teraz = nakladá sebe. Max v tej situácií tak celkom nebol nikdy =často ale nakladá ostatným.
  3. No veď to presne ti vravím…Mať tam Latifiho, Schumiho (čo každý spochybňuje) Mazepina, a Gia asi nebuduje sebavedomie u chalana ako Russell čo vie že predbehne asi aj lepších ako oni nie ? (aj to sme už videli). Predpokladám ale že ani Ferrari a ani Vettel tam už ďalej nebudú. Takže aký prínos to má ďalej ?
  4. To všetko je pravda…len som narážala na to že ja nemám problém s Williamsom ako takým ani tým že nesedí v Mercedese rovno a začínam súhlasiť s TW že nebolo dobré ho 1/2 rok posadiť do top auta (ako v RB kde letia jeden za druhým). Ide o to že podľa mňa pilot kvalít GR nemá jazdiť v poslednom aute o 15 a 18 miesta, ale aspoň okolo 10, aby sa ozaj posúval ďalej. A dúfam ze Williams to 2022 dokáže lebo asi nas to čaká aj naďalej.

K bodu s plakaním by ti istý uživateľ tohto portálu napísal, že veď sa rozplakal a hral divadielko po Sakíre (nesúvysí to celkom s debatou ) ale pobavilo ma to že si to napísal zrovna pri tejto téme :smiley:

Mozno pojde Williams hore co ty vies… staci trafit dobre aero a motor ich potiahne…
Russell je dobry, neboj sa vedia to viaceri majitelia stajni… ani nevies a mozno prebieha viac jednani, mimo nas… On sa nestrati neboj sa, talent ma a rok navyse ho nespomali, ani nezabije :wink:
Este sa pobavime na jeho zavodeni… myslim v dobrom, ma dost casu… staci jeden zlom tam hore, ako odchod Rosberga a hned je tam… navyse medak uz neni plnym vlastnikom, takze o vsetkom rozhodovat Toto nebude :wink:

1 Like

Rok nie ale 3 by mohli …a ak Lewis podpíše 3 tak boh vie.
No hore snáď aspoň trochu pôjde = dole sa úprimne moc už nedá :smiley: :frowning:

1 Like