Brown: Keby sa Norris a Verstappen dostali do priameho súboja, tiekli by slzy | Magazín F1 - F1online.sk

Az to prijde tak zdrhne.

1 Like

Evap, Brown to povedal jasne a pravdivo. Úspech je súhra dvoch faktorov. Auta a pilota. Úspech Maxa ale nespočíva len v aute, ako sa tu snažia tvrdiť chronickí hejteri Maxa. Áno, RB má posledné 2 roky navrch, evidentne má tč. najkompaktnejšie auto. To sa nedá popierať. Lenže…
Max dokáže z auta vyžmýkať ďaleko viac, ako Checo. Checo má presne taký istý monopost ako Max (aj keď uznávam, že koncepcia pri vývoji auta može byť vyhovujúcejšia pre Maxa a evidentne mu viac “sedí”).
Perez dokázal Maxa v podstate poraziť len vtedy, keď mal Max technické problémy (nastavenie, porucha, poškodenie auta) alebo keď v kvalifikácii urobil chybu (ktorej sa nevyhne nikto). To je proste fakt.
To Markove “omedzovacie talčítko” pre Checov monopost je len trápny pokus niektorých duševných maloroľníkov šíriť nenávisť proti MV a RB. Nič viac.
Max na hlavu porazil Mazepina, Gaslyho aj Albona. A pritom najma Alex je výborný a rýchly pilot. Podľa mňa (a nielen mňa) je určite porovnateľný s LH, CHL a CS. Možno Lando a Fernando sú o niečo lepší ako tí traja - ťažko povedať a ťažko to dokázať.
Čo sa týka vývoja pretekárskeho monopostu je samozrejmé, že niektorý team je viac alebo menej úspešný ako iný. Je to proste súťaž, ktorá sa nazýva Pohár konštruktérov a tak to aj má byť.

1 Like

Vždyť jo, teď nevím, jestli se mnou souhlasíš nebo ne :smile: . Já přece Maxe uznávám jako vynikajícího pilota, který jezdí v úžasné formě, a o Checovi atd. tady nikdo nemluví. Pro jeho výkony je ale taky zásadní auto, takže je těžké s ním jednoznačně porovnávat jiné výborné piloty, kteří momentálně srovnatelné auto nemají. A taky je to jenom člověk, zrovna tak, jako jiní mistři světa.

2 Likes

Zatim neni duvod se domnivat, ze by se stalo co popisuje Brown. Lando a Max jsou typologicky jini. Max byl vzdy extreme silny v soubojich jeden na jednoho a temto soubojum se nevyhybal. Z toho plynuly vyhody i nevyhody, nehody a i chyby.

Lando je ve sve podstate jako stin. Ono i jeho prvni vitezstvi je takove. Zadny souboj, zadne predjeti. Max me tendence se revansovat za prikori. Proto sel podle me po Hamiltonovi 2021. Cela situace se jednoznacne zhorsila po Silverstone, kdy Max zjistil, ze Hamilton je ochoten ho zabit. Lando se proti tomu jevi jako imunni.

Rychlost jednoznacne Lando ma, a podle me i schopnosti. Ale vubec by me neprekvapilo, kdyby se v souboji o titul s Maxem zas tolik nepotkavali. Podle me by v primeme souboji kolo na kolo, Max Landa znicil.

Jenze Lando, podle me jezdi a premysli velmi komplexne. A vubec by me neprekvapilo, kdyby ty souboje probihaly, pres odlisne strategie, kalkulace na zisky bodu, eliminace ztrat a podobne. Lando podle me vic jako Lauda, Max je takovy Hunt. Nebrat doslova samozrejme.

Lando ma mozna schopnosti, diky kterym by mohl porazit Maxe, ale ma podle me jednu obrovskou nevyhodu. On neveri dostatecne v sebe sama. To je jeho nejvetsi slabina. Max ma neskutecnou sebeduveru, hranicici s aroganci. A to je alfa a omega uspechu.

Ale treba se pletu. Treba ma Lando mnohem vic sebeduvery, nez dava najevo.

2 Likes

V celku souhlasím s drobným upřesněním - Lauda měl obrovskou sebedůvěru. To bylo to, co mu pomáhalo překonat všechno, od zranění k obchodním problémům, a taky bylo důvodem, proč se všemi šéfy od začátku jednal jako se sobě rovnými, včetně samotného Enza. Kromě jiného to podle mě pramenilo právě z toho, že byl od narození vychovávaný jako příslušník “horní vrstvy”, která rozhoduje, ne která se nechá ovládat. Lando mi připadá podobný i v tomhle, samozřejmě s určitou “opravou” - jiný člověk, jiná doba atd. Ale z jeho jednání je vidět, že vnitřně nevidí důvod, proč se bůhvíjak přizpůsobovat, stylizovat se, být přehnaně zdvořilý a tak. Uvidíme, nakolik se to přetaví ve výsledky, až bude mít opravdu šanci. Zatím ji měl teď a využil ji, Soči 2021 za šanci nepovažuju :slight_smile: . Myslím, že si proto i rozumí s Maxem, ale to už se zase opakuju :smile: .

3 Likes

@raptor22 suhlasim , hej prvu polovicu 2022 sme videli ako plakal, vytlacal Leclerca a bural do neho, a ako neunasal ze Ferrari je rychlejsie a on po vitaznej sezone 2x z prvych troch pretekov nedokoncil, a v dalsich ho Leclerc porazal na trati… uplne sa im rozvratilo kamaratstvo… a to si este predstavte ze Norrisa ma radsej… asi by s nim uz nikdy neletel…
Mne skor pride ze Brown nenapadne nadhadzuje Verstappenovi motivaciu aby v pripade ze bude odchadzat, uvazoval aj o Mclarene za namiesto Piastriho…

Ano, to co popisujes urcite dava smysl. Takhle jsem o tom neuvazoval. Spis jsem narazel na jeho vyjadreni, ze nej britsky jezdec je Hamilton. Ale jak jsem psal, klidne uznam ze to vidim spatne.

K Sochi. V tom s tebou nesouhlasim. Byla to podle me prilezitost. Sochi vidim na jedne strane jako veliky fail Landa a teamu, ale na druhe jako dukaz jeho schopnosti. Tohle bylo extra tezke a kdo umi takhle na vode, ten ma dalsi stripek do mozaiky po ktere se kraci k titulu. Za me Sochi, byl majstrstich. Tam ukazal (asi fakt budes mit pravdu s tim sebevedomim), cojones.

Lauda mel docela lehkou volbu, i kdyz se to zda na hlavu, kdyby neprislo destive Japonsko ktereho se vzhledem k dusevnimu stavu musel vzdat titul by ziskal. Mohl zustat doma a brecet, radeji sel a jezdil dal.

Já se snažím najít online ze Soči, ale už je to dávno, tak se mi to nedaří. Já si to pamatuju tak, že Lando vedl a když začalo pršet, tým zavolal Hamiltona na přezutí dřív a tím se jim podařil undercut (říkám to dobře :smile: ?). V tu chvíli měl Lando jedinou šanci na vítězství, snažit se to dovézt bez přezutí. Pokud by šel hned po Lewisovi taky přezout, dosáhl by celkově lepšího výsledku, než jak to nakonec dopadlo, ale nevyhrál by - ta výhoda z dřívějšího přezutí byla během jednoho kola moc velká. Takže chyba jedině týmu, ale celkem běžná - ani nevím, jak to bylo s deštěm na které části trati a kdo kdy kde byl, na tom taky záleží. Pak už si všichni pamatujeme, jak Landa volali a ten je posílal někam, ale to už bylo v podstatě hotovo. Ale možná si to pamatuju špatně, už jsem starší člověk :smile: .

To jo, ale on dal ten návrat neskutečně psychicky, a takový byl celou kariéru. Na to musí být povaha. V Japonsku to bylo celé složitější, ale ani to, že odstoupil a stálo ho to titul, ho psychicky nepoznamenalo. V další sezóně úplně jako třídu zlikvidoval Reutemanna, který ho měl přitom nahradit, a šel si pro další titul. V tomhle on byl neuvěřitelné monstrum (to nemyslím špatně).

Ještě to poslal z tratě do Běloruska.

Ale to už bylo za deště, ne? To je jasné, byla to v podstatě ztracená bitva, ale na druhou stranu jediná šance na vítězství, i když malá.

To už asi bylo pozdě. Tým byl měkkej a Lando tvrdohlavej.

Ja mam F1 tv, takze jsem si to pustil nekolikrat. :grinning:. Pamet mam taky mizernou, ale blbosti si pamatuju. Nakup ne, ale tohle jo, byt asi nebudu uplne presnej.

Popisu ti to jako film, jsem strasne literarne zdatnej. :smile:

Zapletka: Max ma trest, kazdopadne start z 10 pozice. Myslim ze Lando na vode kvalda za Maxem, treti Ham.

Edit : Lando ma pole. Max do kvaldy nanastoupil, Hamilton ctvrty. Kvalda na mokru.

Dej: Max se dostane na pate misto, dal nemuze. Hamilton se vozi za Landem na suchu, ale na predjeti to neni. Lando jede skvele.

Krize: cca 5 kol do cile zacina krapat. Max sviha do boxu mezi prvnima a zacina zbytek totalne demolovat. Cca 3 kola do cile. Hamilton a Lando jsou oba tvrdohlavy a odmitaji jet do boxu.

Katarze: Konec tretiho kola. Bono zarve na Hamiltona at maze do boxu a ten sklopi usi a jede. V teto chvili uz Merceses podle me neresi Landa a vitezstvi, ale riticiho se Maxe. Inzenyr Landa udela to same, akorat ne tak durazne a Lando ho posle do perdele a pokracuje. Preposledni kolo. Lando beznadejne klouze, predjizdi ho Ham, a par zatacek pres boxy i Max a dalsi.

Konec: Lando neni schopen zatocit v presposlednim kole do boxu a prejizdi bilou caru v najezdu do boxu. Vysledek Ham prvni, Max druhej, vysledej Landa nikoho nezajima, vsichni se ptaji zda Lando dostane trest. FIA mu ho promiji.

Landova chyba je jasna, ale mnoho lidi si klepe na celo, vcetne Josefa Krale, proc McLaren nezarval na Landa, jako Bono na Hamiltona. Dalsi argument je ze Gianpier, by tohle nedovolil ani Maxovi.

Pouceni: Od te doby se zda, ze boxova zidka ma u Landa vetsi slovo, nez driv. Tusim ze ted nedavno, neco strategicky McLaren nezvladl a zavolal Landa do boxu i kdyz Lando nechtel a on jel. Ja to pricitam prave Sochi 2021.

Takze tak. :wink::grin:

4 Likes

Urcite se to da oznacit jako zivot na hrane. Na tu dobu to muselo byt pusobive, predstava ze byla jen TV a tisk.

Lando mal v soči pole.

Už to mám, tady je to:
https://f1sport.auto.cz/clanek/gp-ruska-2021-zavod
Asi máme trochu pravdu oba :smile: . Celé se to odehrálo 3 kola před koncem, Lewis šel do boxů v 50. kole z 53. V tuhle chvíli je vždycky ve výhodě ten vzadu, ale asi máš pravdu v tom, že měli být v boxech důraznější. Pak bylo drama 2 kola, Landovi chybělo 1 kolo a jeho rozhodnutí by se ukázalo správné… Vlastně si ani nepamatuju, že to bylo až takové drama. Ale ok, Lando neměl pravdu a já taky ne :slight_smile: .

1 Like

Ano Max do kvaldy nenastoupil. Mel trest za motor a za kolizi. Diky.

Zacit dest o ctyri minuty pozdeji. Ale na to se nehraje. :grin: . Ale souhlas ze ten prvni to ma tezsi. Nekdy.

Ted si to vynahradil. Udelal dobre s tim ze zustal u McLarenu. :+1:

2 Likes