Bottas sa v Hamiltonovom šasi cíti fajn, Hamilton nemá dobrý pocit | Magazín F1 - F1online.sk

Strieborné šípy v druhom piatkovom tréningu obsadili druhé a tretie miesto. Spokojnejšia však bola Bottasova strana garáže. Nielen, že Fín skončil pred Lewisom Hamiltonom, ale podarilo sa mu to dokonca i na tvrdších pneumatikách. Vo Francúzsku sa Bottas cíti oveľa lepšie, nuž všetkých automaticky zaujímalo, do akej miery za to môže výmena šasi.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/33195/bottas-sa-v-hamiltonovom-sasi-citi-fajn-hamilton-nema-dobry-pocit

takze rozpoctovy strop predsa len sposobuje top timom problemy a to je dobre

vymena chassis Bottas - Hamilton mi pride ako tento bradaty vtip:

vojaci, rotmajster nariaduje, ze vojaci maju byt cistotni a trenky sa musia menit aspon raz za tyzden.
… o dva tyzdne, rotmajster…
fuuj to je smrad, preco sa tu nedodrzuju rozkazy?!!
pan velitel, nedali ste rozpis, ze kto s kym bude menit…

preco vtip? z pohladu jednotlivca je to dost podstatny psychicky rozdiel. U Mercedesu sme videli ako sa vymenili komplet cele strany garaze ( tusim v sezone ked vyhral Rosberg). V hokeji vystriedaju brankara aj ked za goly nemohol. Hokejisti ak citia ze sa im nedari tak zoberu druhu hokejku, aj ked je identicka s tou co mali predtym. Niektori tenisti nezoberu na druhe na podanie tu istu loptickou, ktorou spravili prvy out a aj ked ju uz maju v ruke tak vypytaju novu.

Facinujuce je najma vyadrenie di Restu, ktory naznacuje zeby ti malo Hamiltonovi ako kandidatovi na titul ublizit… aj ked su rovnake tak taka vymena dokaze jazdca rozkyvat jednym alebo druhym smerom.

zas nemusis okolo toho napisat sloh. je jasne, ze to je koli rozpoctovemu stropu nie preto, zeby snad nemali nato urobit chassis nove, alebo zeby sa im do toho nechcelo. Obe chassis by mali byt rovnake, ak sa ukaze, ze to “Bottasove” ma problem aj na druhej strane garaze, tak asi budu nuteni vyrobit nove.

kvoli rozpoctovemu stropu to nebude, nakolko je to chassis z minuleho roku. je to divne riesenie, ktorym podla mna chceli ukazat Bottasovi dvere

No, tymto krokom nejdu PROTi Hamiltonovi…

Perez je silna dvojka, a Medak pochopil, ze ak Bottas nebude o poziciu za Hamiltonom, Hamilton sam titul neziska :slight_smile:
Takze, oni okrem vykonnosti a rychlosti auta LH musia najprv riesit, aby tam mal kryjucu dvojku :slight_smile:

Mohli sa kludne pred sezonou rozhodnut pre Pereza, s ich prefarbenym autom jazdil celkom slusne. Tato moznost do buducna ostava stale aktualna pokial by po sezone skoncili obaja jazdci Mercedesu.

blbost. voci Bottasovi nemaju ziadne povinnosti. Ak ho tam nechcu tak jednoducho nepredlzia zmluvu. je predsa uplne jedno, z ktoreho roku je chassis. Bottas sa nan stazoval a namiesto vyroby noveho to skusili takto. Jednoznacne islo o setrenie.

maju ich 6… a rotuju ich, nakolko nemaju dost najazdene aby ich odpisali, Wolf sam povedal, ze nove chassis maju, ale nevidel dovod preco ho nasadit, ked maju 6 z minulorocnej varky, ktore presli kontrolami… chcel ukazat Bottasovi, ze ho daju Hamiltonovi a ziaden problem s tym nebude…

Wolff Bottasovi nemusi nich dokazovat ked s nim nechce predlzit zmluvu.

presne tak, a uz vobec mu nemusi davat nove chassi, ked mu ich v garazi sedi hned zopar, takze blbost je najskor poznamka ze Merc chce setrit peniaze na niecom, coho ma viac nez dost, nakolko sa pravidla v tejto oblasti menili minimalne a z minulorocneho monopostu vyuzivaju ovela viac dielov ako v predoslych sezonach

preco by to bola blbost? najjednoduchsie a najlacnejsie je ich vymenit. vsetky naklady sa rataju do stropu. a vsetko maju rozplanovane. Bottasova nehoda v Imole tiez nieco stala.

takisto ich aj vymenili - medzi pilotmi, takto najskor uvidia ci je problem so chassis v priamom porovnani s kolegom. alebo Bottas ma len “spatny vikend -dva” alebo je za zenitom (ci uz mentalne alebo len vykonovo)… v kazdom pripade mi to pride ako logickejsi krok pri otazke setrenia