Bottas sa chcel poistiť, rokoval aj s inými tímami | F1online.sk

DomovSprávyVýsledkyPilotiTímyKalendárPartneriLive
redakcia@f1online.skRSSZásady ochrany údajov© 2020 F1online.sk

Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/7263/bottas-sa-chcel-poistit-rokoval-aj-s-inymi-timami

13 mega za bottasa? …waw…aspon si nieco z toho vydoluje…musim im to fakt stat za ten klud

to ako sa mercedes sprava k bottasovi je velmi zvlastne, si nemapatam taku situaciu, ze by top tim so svojim jazdcom ktori robi presne to co sa od neho ocakava(lo) a robi to viac ako dobre, ze mu bude ponukat uz 5x v rade len jednorocny kontrakt

a tiez je zvlastne, ze ferrari nesiahlo po bottasovi ale zobralo si sainza, pritom bottas by bol idealny timovy kolega k ich udajnej vychadzajucej hviezde, je nekonfliktny, nepotrebuje aby okolo neho cely tim skakal a len vtedy dokaze podavat spickove vykony a hlavne vedeli by ako je na tom tak ich monacka hviezda. ak by bottasa monacan jednoznacne rozbil tak vedia, ze problem je v aute a maju buducu jazdecku hviezdu, ale ak by naopak vyhral bottas tak by vedeli, ze to auto nieje a ani posledne roky nebolo az tak zle, len mali zlych jazdcov :slight_smile:
so sainzom neziskaju nic, len jazdca ktoreho porazil hulk a ten pri vsetkej ucte nepatri medzi top

Bottas má kredit dvojky. Nic víc, nic méně. Nicméně je to drahá dvojka, Mercedes mohl pořídit i levněji.

Podľa mňa to také zvláštne nie je. Tým, že mu ponúkajú 1-ročný kontrakt, tak mu dávajú jednoznačne najavo, že síce je fajn dvojka, ale vedia ho veľmi rýchlo vymeniť.

Predstav si, že by mal 2-ročný kontrakt napríklad teraz. Možno by sa stalo, že sa v tej prvej zákrute na Silverstone nepototo a neuhne. A to Mercedes nechce, Bottas tam v žiadnom prípade nie je na to, aby bojoval s Hamiltonom. 1-ročným kontraktom si Mercedes poisťuje to, že nebude prichádzať hlúpo a zbytočne o body, ktoré by mohol stratiť, keby si nedajbože Bottas začal veriť.

Hlavně Bottas není taková hvězda, aby bylo nutné pojišťovat si ji víceletým kontraktem. Proč si zajišťovat něco, čeho je na trhu dostatek?

Presne súhlasím.

A navyše na to, čo sa pýta hore pm1, prečo ho nezobralo Ferrari. No môj osobný názor je, že keby mám na výber medzi Bottasom a Sainzom, beriem Sainza. Ja si myslím, že Bottas už dlhšie poriadne nepretekal. Dopredu to nejde, na Hamiltona proste nemá. A zozadu cíti tlak len od Maxa, ale povedzme si na rovinu aj keď je Max minimálne o triedu lepší ako Bottas, tak vďaka sile Mercedesu bez dávky šťastia nemá moc šancí sa dostať do súboja s Bottasom.

Kdežto Sainz jazdí stred poľa a je zvyknutý bojovať. Preto podľa mňa pre Ferrari v súčasnej situácii bol Sainz určite lepšia voľba ako Bottas. Aj keď môj názor je taký, že ani Sainz nebol správna voľba :smiley:

Taky si myslím. Bottas jezdí v takové vlastní “zemi nikoho”. Sainz je zocelenější. Nicméně až dostane příkaz “pusť ho”, Sainz uhne. Pro mě doslova ilustrace budoucích poměrů ve Ferrari: Štýrsko: Sainz beze slova pouští rychlejšího Norrise, Maďarsko: Sebastian si musí pozici vůči Charlesovi, kterému odcházejí gumy, vybojovat - a tým ani Charlesovi žádnou instrukci nedává.

Ferrari nemělo důvod zasahovat do složení jezdecké dvojice. Odejít měl Binotto.

Preco by mal Mercedes menit to co funguje? Bottas spolahlivo konci v top 5 takmer v kazdom preteku co nastupil za mercedes. to je to co si na nom merdeces ceni, pravidelne zbieranie bodov, bez zbytocnych strat

A s kým by takové auto nefungovalo?

A když to postavím jinak: mít takové auto a jen s ním sbírat body? Tituly pro Mercedes jsou zaručeny předem, tak kde jsou souboje Prost a Senna?

Ať se na to člověk podívá, jak chce, Bottas z toho nevychází dobře.

preco by niekedy este mali byt suboje Prost a Senna? nie je nic dobre na tom ked sa timovy kolegovia vyradia v zajomnom suboji alebo ked pri takom suboji stratia co i len sekundu. Kazdy kilometer ked auto netlaci sa prejavi na spolahlivosti niekedy v buducnosti. naposledy by o tom vedeli rozpravat fanusikovia Mercedesu ked sa jeho jazdci natahovali o narychlejsie kolo a pretazili pneumatiky.
Mercedes je tam kde je s naskokom aky ma aj vdaka tomu, ze si rozumne vybera jazdcov.
Hlavne sa konecne posun v zmyslani. Mercedes tu je na to aby maximalizoval body a vyhraval tituly a nie na to aby zabaval ludi, ktori sa nudia pretoze ostatne timy robia dva kroky vzad kazdu sezonu.

Presne to som chcel napisat :slight_smile: super koment tiez som nazoru ze si vlastne tym len Bottasa drzia na vodidku :slight_smile: takto bude Bottas poslusny, mozno sem tam vyhra ale majstrom sveta nebude nikdy… a Merc bude uplne v pokoji s Ham lamat vsetky rekordy :slight_smile:

1 Like

To víš, někdo očekává od formule 1 závody a někdo hladké plnění firemního plánu. Právě ty souboje tvoří sport, dávají mu nezapomenutelný náboj a povyšují sportovce na svého druhu hrdiny. To druhé jsou jen statistické zápisy.

az tak lahko ho nenahradia, lebo nie casto sa najde dostatocne rychly a nekonfliktny jazdec.
ono niekedy je tazsie najst tu dvojku ci uz pisanu alebo nepisanu ako jednotku :slight_smile:

Podle mě Bottas chápe že mistr nebude. Mohl by se začít litovat, ale hraje tu hru dál a Mercedesu to vyhovuje. Taky může skončit ve středu pole s mizerným platem, třináct melounů v eurech se rozhodně počítá!!!