Bottas o tom, že v Mercedese končí: Ľudia si vymyslia kadejakú bájku… | Magazín F1 - F1online.sk

V priebehu posledného týždňa sa na pretras dostala budúcnosť Valtteriho Bottasa. Viaceré zdroje hlásili, že Fín sa môže postupne začať lúčiť s Mercedesom, pretože ho už od budúcej sezóny v tíme nahradí George Russell. Bottas to však vo štvrtok na tlačovej konferencii poprel.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/32999/bottas-o-tom-ze-v-mercedese-konci-ludia-si-vymyslia-kadejaku-bajku

Tak teraz neviem. Buď klame Bottas alebo všetok ten dôveryhodný bulvár.

No a ked ho konecne na buduci rok nepodpisu, Valteri nas zahrnie dalsimi recami a recami preco k tomu doslo a ze hlada vyzvy do buducna a vsetko je otvorene a tak.

Tak zase nepovie teraz len tak na rovinu, že sa niečo deje a že na sedačku v Mercedese pre ďalší rok môže zabudnúť. Zo zakúlisia určite pozná pravdu a nepovedal by som, že mu je bohvieako naklonená jeho budúcnosti. Už keď aj Coutharld ti naznači, že Bottas v tíme končí, tak to o niečom svedčí.

Istotu rozhodne nemá, to je jasné. Po rokoch konečne začal niekto Mercedesu riadne prikurovať a Bottas to tak schytáva z každej strany. Keď Perezove vystúpenie z Baku nebolo iba jednorázovka a bude naďalej odvádzať skvelú prácu a porážať Bottasa, tak Valterimu potom zvoní v tíme konečná.

1 Like

Ja sa teším na to, že Bottasovi nasledujúce 3 závody výjdu a zrazu budú všetci tí kecálkovia typu Coulthard tvrdiť, že Bottas je späť a Mercedes by s ním mal predĺžiť zmluvu. :smiley:

oznamit bottasovi ze konci uz takto skoro v sezone by bolo podla mna pre mercedes nelogicke, lebo od toho momentu mozu zabudnut, ze bottas bude pomahat lujzovi a prepusti mu miesto ako sa to stavalo po ine roky, lebo bottas bude uz musiet v prvom rade hladiet na svoju karieru a nie na to ci lujzo ziska alebo neziska titul

a ak mercedes rozmysla len nad russellom tak naco sa ponahlat? russella im nevyfukne nikto a prinajhorsom williams podpise ineho jazdca, ale to predsa pre mercedes nieje problem, lebo ak ho chcu do mercedesu tak ich to nemusi trapit a ak ho do mercedesu nechcu tak naco mu platit dalsi rok vo williamse?
proste nedava to velmi logiku, ze preco by tak rychlo sa pripravili o pripadnu bottasovu pomoc pre lujza, jedine ze by chceli byt korektni voci bottasovi, ale tomu neverim, lebo take slovo wolff ani nepozna a nie aby vedel co znamena :slight_smile:

Uvidíme, rozhodne ale budú tie tri závody kľúčové pre jeho ďalšiu budúcnosť.

Lenže Williams chce Russella za predpokladu ze ho nevezme Mercedes. Tam je ten drobný problém.

Navyše oni ak chcú poslať VB kade ľahšie tak určite ho nepodrazia tak aby nemal šancu nikde podpísať :woman_facepalming:

@Lacike82 No lebo inak by nám to on aj Russell určite povedali, že? Prvé čo na tlačovke :joy: jasné že aj ak by vedeli tak nikdy nepovedia a budú mlčať spolu s oficiálnou líniou. Koniec koncov aj Russell to len profesionálne odbil. A to isté zajtra urobí Wolf.

Perez tiež zahmlieval a len pomaly posielal bomby smerom k RB nenápadne.

@PerryKAT Osobne si myslím že to že dokáže jazdiť ak autu vyhovujú podmienky nie je pred zmenou pravidiel žiadna vyhra a neviem si predstaviť čo musí urobiť aby mu to pomohlo.

Aký problém? Chce Williams Russella? Tak si bude musieť počkať na rozhodnutie Mercedesu. Žiadny problém.

Ak neveríš, čo nám hovoria piloti, tak načo vôbec sleduješ, čo hovoria? Nie je to pre teba strata času?

Nie ja netvrdím že nevravia pravdu. Podľa mňa podpísane nemajú nič ale obaja môžu minimálne veľa tušiť.
A Russell je kľudný ako Matka Tereza :joy:

Len reagujem na to tvoje že teda media sa automaticky mýlia.

Ak im povedia aby držali ústa tak obaja proste budú =F1 je diplomacia. A ani jeden si to nemôže dovoliť vypustiť bez oficiálneho oznámenia.

Bottasa som nevidela ale Russell už má na toto nacvicenu odpoveď ako to nie je v jeho rukách bloody bloody blah :joy:

K tomu Williamsu =určite budú tlačiť na verdikt najneskôr v lete aj Capito to povedal. A defacto aj Russell X krat že do leta potrebuje odpoveď.

A keďže Gwen Lagru potvrdil ze obaja Ocon aj Russell v F1 budú tak je zjavne, že buď to bude Williams alebo Mercedes iná možnosť nie je.

A Williams môže mať väzbu na Mercedes koľko chce ale hlúpy aby čakali donekonečna nie sú. A ak by čakali dlho tak začne byť aj zjavne že Russell v Mercedese bude a nebudú to vedieť poprieť.

Bottas nebude prvý kto by takto odišiel ak by dostal pokyn poslúchať a nerobil to majú páky ako ho dostať aj z F1 takže skákať nebude. A ak sa bude chcieť ukázať a ešte na to má ta im paradoxne môže este pomôcť k PK viac ako momentálne.

Navyše pri zmene pravidiel aj tím (oba) potrebujú vedieť na akého pilota robiť auto. Ci na dvoch rovnakých alebo s výškovým rozdielom atď atď.

Najneskôr po Silverstone sa to všetko spustí to je 5 pretekov =do konca augusta to pôjde von. A ci už to pustia o preteky skôr alebo neskôr je úplne jedno. Aj tak to nebude ani polovica sezóny keď to musia dať von. Keďže neovplyvňuju len seba tak ako minulý rok tak do konca roka čakať nemôžu.
A ak by nedaj bože spôsobili scenár Ocon tak to bude veľmi zle PR pre značku. Najmä ak Williams ma záujem úplne evidentne

Ja som nikde nenapísal, že média sa automaticky mýlia. Máš evidentne problém chápať text.

Chce Williams Russella? Tak bude proste musieť počkať na rozhodnutie Mercedesu bodka.
Vyššie ti to dokonale vysvetlil mp1.
Ja chápem, že pre Williams by bolo dobré vedieť odpoveď čo najskôr, ale ak ho chcú, tak proste budú musieť čakať. Čo iné im ostáva? Žiadne páky na to, aby donútili Mercedes rozhodnúť skôr nemajú.
Takže buď ho nezoberú, alebo ak ho fakt chcú, tak ti tretíkrát opakujem a snáď to už aj ty pochopíš, že Williams bude musieť počkať na rozhodnutie Mercedesu. Nič iné im neostáva. Chápeš to už konečne?

to je ale problem williamsu a nie mercedesu. mercedes nic netlaci aby uz teraz podpisal russella, lebo najhorsie co sa moze stat je, ze williams podpise ineho jazdca ale to bude potom problem russella nie mercedesu :slight_smile:
ak by nastala aj situacia, ze williams podpise ineho jazdca a bottas si najde ine miesto tak predsa pre mercedes to nieje nic tragicke a jednoducho tam posadia russella

proste mercedes sa nema preco ponahlat a prinajhorsom co sa moze stat je, ze budu mat russella :slight_smile: aj ked by mozno chceli bottasa :slight_smile: to je ten najhorsi scenar, tak preco uz teraz sa pripravit o pomoc zo strany bottasa?

o tom nepodrazeni bottasa rozpravaj niekomu kto nevie ako sa mercedes a konkretne wolff spravali cely cas k bottasovi. uz to, ze mu predlzovali zmluvu vzdy len na jeden rok bolo nehodne top timu a vykonom ktore bottas predvadzal a ako pomahal lujzovi k titulom
ja si fakt nespominam ktory tom tim toto svojej dvojke robil, ani vo ferrari neboli taki hajzlici a vzdy dvojky mali viac rocne zmluvy
takze si odpust take reci, ze mercedesu ide aj o to aby si bottas nasiel miesto, lebo ako ide mercedesu a wolffovi o bottasa ukazal wolffik po monaku kedy chybu mechanikov hodil na bottasa

Je jasné že na základě výsledků nadcházejících tří závodů bude Wolff rozhodovat o pilotech ještě tento rok, vzhledem k tomu že Ocon podepsal Alpine, nabízí se switch Russell - Bottas, uvidíme.

Tým chceš povedať, že po týchto troch závodoch už musí byť rozhodnuté? Prečo? Čo ich k tomu tlačí? Čo keď Hamilton podpíše zmluvu až začiatkom budúceho roka ako sa to stalo naposledy? To tiež dosť ovplyvní situáciu. Mercedes sa nemusí s podpisom pilotov nikam ponáhľať bez ohľadu na ostatných pilotov.

To tvrdíš ty.

Osobne si myslím že isté korektne vzťahy majú aj oni záujem zachovať.Aj voči Williamsu ktorý ešte môžu potrebovať aj do budúcna ak by nič iné. A myslím si že aj oni majú nejakú dohodu medzi sebou ako toto funguje. WILLIAMS im vždy vyhovel keď potrebovali.
A 1000X ich vlastný manažér sa vyjadril že Ocon aj Russell v F1 budú takže ozaj určite nebudú čakať do februára. A akokoľvek je Russell pod nimi tak určite nebude čakať do nekonečná. Plus obaja sa vyjadrili že do konca leta by to malo byt jasne. Takže asi spolu hovorili.

A aj voči Bottasovi neverím, že by mu toto urobili.

Nehovoriac o tom že aj oni robia nové auto a medzi Bottasom a Russellom je 14cm a to robí rozdiel. Potrebujú to vedieť úplne rovnako.

Zaroven dosť pochybujem že Hamilton to bude takto dlho ťahať. Myslím ze sa vyjadril jasne ze sam to v lete plánuje vyriešiť.

Dlhodobo sa smiali do ksichtu RB za ich akadémiu ak by zopakovali Ocona tak sú taky istý. Najmä ak o Russella na rozdiel od Ocona záujem je. Chápeš to už ty?

A aj Bottas určite bude tlačiť na vyjadrenie. Mercedes ozaj neriadi celú F1 a všetci naokolo nie sú nekompetentny, hlúpy debili.

Boli 2 ktorým 2 roky dopredu povedali ze dovi (Couthard) a fungovalo to ďalej lebo aj on bojoval o miesto inde a nemohol si dovolit aby ho tím sabotoval.

Okrem toho Bottas hra hustého ako nepomáha už teraz takže how can be that worse?

Ale Toto dobre vie ze LH podpíše a určite sa o tom s nim predtým bude baviť.LH ostať chce a z Mercedesu neodíde inam. Toto bude jasné vedieť na čom je skôr ako to oznámi.

A ak sa Bottas nepamätá tak už duplom. Navyše mi nepríde že ta nestabilita mu robí 2x dobre takže dôvodov majú dosť.

On ozaj nie je imbecil ten Wolf.

Naposledy ss to stalo lebo bojoval o titul a nebola letná prestávka ako iste vieš.

A áno myslím si úplne rovnako že po týchto 3 Toto už bude vedieť aké rozhodnutie chystá (ak to už nevie) aj ak by ho verejné neoznámil…

Do augusta to bude musieť dat von ci sa ti to paci alebo nie.

A okrem týchto 3 pretekov sú už dovtedy len 2 z toho 1 určite Mercedesu nesedia tak ako RB.

Okrem toho aj Toto ma svojich šéfov.

Povedala som to už a poviem to znova… Tak veľmi sa bojíte toho Russella že stále nájdete argument proti?

Doteraz že isto tam nepôjde a keď to teraz vyzerá ze Bottasovi ozaj prihara tak nejaké hlúpe výhovorky ako prestane potom poslúchať atď atď :joy::woman_facepalming: Bottas bude robiť čo má a ak nie zničia mu kariéru úplne a on to vie debil tiež nie je.

Toto už je až bizarné.

Karhas ľudí čo všetko nechápu a pritom kopec veci nechápeš ty.

P. S taka otázka ak by išiel kade ľahšie teda Hamilton vo Februári tak to nebude risk spoľahnúť sa na Bottasa ako lídra s mladíkom? A akú inú možnosť momentálne majú? Moc veľa jazdcov na trhu nie je. Ozaj myslíš ze z Bottasa urobia lídra tímu? :joy: Ak by to tak bolo ze LH skončí a je aspoň šanca ze skončí tak ak vychádzame z vašej teórie ako Ocon od nich stále zavysi a ako stále je lepšia voľba ako Russell tak ho nenechajú podpísať Alpine. :joy:

Čo mi to zase podsúvaš za hlúposti? Ako si prišla na to, že ja sa bojím Russella? Kde píšem, že Russell prestane poslúchať Mercedes? Nepomýlila si si ma s niekym alebo ti už nadobro preskakuje?
Fakt máš problém s písaným textom. Skús nové okuliare. Ja sa na situáciu nepozerám z pohľadu toho, čo by som ja chcel, ale snažím sa chápať jak rozmýšľa Mercedes. Zato ty máš zahmlený pohľad
Russellom a nenávisťou k Bottasovi.

Mercedes samozrejme má záujem o korektné vzťahy s Williamsom a určite im nebude robiť nič napriek, ale v prvom rade ich zaujíma ich vlastná situácia. Možno že už sa Toto vnútorne rozhodol o tom, koho angažuje na budúcu sezónu ako nosiča vody pre Hamiltona. Ale neverím, že už o tom povedal Bottasovi. Veď by mu tým psychicky uškodil. Pritom ho práve teraz potrebuje. Preto si myslím, že aj keď s ním nepodpíšu, tak mu budú dávať nádej, aby mal lepšie výsledky.

S tým, či akadémia Mercedesu funguje alebo nie to máš riadne pomýlené. Akadémie tímov tu nie sú na to, aby pilota dostali do top tímu, ale na to, aby top tím mal k dispozícii dobrého pilota.
V tomto smere akadémia Red Bullu posledné roky zlyhávala. Striedali tam jednu dvojku za druhou, aby nakoniec zaplatili Peréza.
Na druhej strane má Mercedes v zálohe podľa tvojich slov megatalentovaného Russella. Takže pre budúcu sezónu majú 2 miesta a troch dobrých pilotov. Majú si z čoho vyberať a nemusí ich zaujímať situácia u ostatných a kľudne sa môžu rozhodnúť aj na konci roka, koho vyberú.

Nemôžu lebo jedného z nich by potom zničili a vedia to. A co sa týka akadémie presne do rovnakej situácie ako redbul by sa dostali =vyzerali by ako debili ak by pilota 2 za 2 roky nechali vypinknut z F1 aj keď je všeobecne uznané že na ňu ma a duplom ak miesto pre neho mali ak by neboli ako idioti. Ozaj nemyslíš vážne že si myslíš ze toto dopustila že nie?

A problem je že ja si o jednom dávno nemyslom že úroveň Mercedesu dosahuje a ukazuje to v plnej nahote poslednú dobu. A áno majú vychovať špičkového pilota aby ho mali keď ti co tam sú nerobia co majú =ta chvíľa ozaj nastala a toho pilota majú. To je uznané napriec F1.
Takže prišiel jej čas.

Bottas je všetko nie v pohode už teraz :joy: a toto ozaj nevyzerá že mu plánuje robiť psychológa. Inak by ho nezmyselné obhajoval a chválil ako doteraz. Nerobí to a dokonca aj v Imole sa ho odmietol jednoznacne zastať :joy:

Ak aj s nim nepodpíšu Williams to musí vedieť rovnako ako Russell =teda rozhodnúť sa musí a rozhodne aj keby to nepovedal a ten deadline je leto ci sa ti to paci a ci nie. A ak áno jeden tím nič neoznámi tak Bottas nie je debil aby nepochopil aj sam. Rovnako ako nie je debil aby čakal do decembra asi bude tušiť že ak chceli dali by ku zmluvu nie? Ci co je idiot? A AJ BOTTAS BUDE CHCIEŤ ODPOVEĎ KYM MA ŠANCU NAPR AJ NA TEN WILLIAMS.

RB už má aj Pereza a koncept aura sa robí nanovo kým RB vie na akých jazdcov ho robí a Mercedes nevie = ozaj to potrebujú vedieť. A to okolo leta. Povedal to sam Wolf takže asi vie aké má plány.

Nerob z nich všetkých komplet idiotov. Mercedes nemá právo na čokoľvek a tiež nie sú hlúpy.

Nie adresované to bolo presne tebe.
Zjavne máš obavy ze ohrozí niekoho koho tam chceš kto to je ja neviem =Hamilton, Max alebo kľudne Bottas.
Lebo toto začalo paradoxne presne v momente keď to malo prestať. V momente keď GEORGE dostal šancu ukázať co vie.

Je pekné, že už si uznala, že to nebolo adresované mne. Tak teraz mi ešte povedz niečo čo ja neviem. Koho teda v tom Mercedese podľa teba chcem, lebo mne je to úplne jedno. Mercedes mi sympatický vôbec nie je, takže by sa tam Russell dokonale hodil.

Keď ma tak dokonale poznáš, tak skús napísať komu vlastne fandím. To som zvedavá koho napíšeš.

Tvrdíš, že Toto na Bottase prdí a neplánuje mu robiť psychológa alebo sa ho zastávať? Tak v tom prípade ak už je rozhodnuté, že tam pôjde vetroplach, tak aký má dôvod to pred Bottasom alebo verejnosťou tajiť? Nejak si odporuješ. Pekne si sa do toho zamotala. :smiley:

To kedy je deadline uvidíme podľa toho kedy nám oznámia kto s kým podpísal. Ja som trpezlivý, takže nečakám, že sa to dozvieme v najbližšej dobe, ale ty asi z toho nekonečného čakania chytíš riadne nervy. To chce kľud. Všetko dobre pre teba a vetroplacha dopadne. Toto si povedz stokrát pred spaním a možno sa vám to splní. :slight_smile: