Autosport: McLaren pracuje na predčasnom ukončení Ricciardovej zmluvy | Magazín F1 - F1online.sk

Ja budem vychadzat z toho, ze Vettel uz je mimo hru a nema zaujem vracat sa, urcite nie do timu ako Alpine.

Inak by podla mna skutocne bol najlepsie volba, co pri vsetkej ucte k Vettelovi len podciarkuje, v akej zufalej situacii sa Alpine nachadza. Uz dlho nebol jazdecky trh tak slaby ako teraz a aby toho nebolo malo, ich novy lider ma byt Ocon, ktory podla mojho nazoru patri k tomu slabsiemu, co startove pole ponuka.

1 Like

Lenze ked nie Gasly alebo Ricciardo, tak kto?

1 Like

Neumím si představit důvod, proč by Ricciardo podepsal ukončení smlouvy. Možná, kdyby mu nabídli odstupné za celou sezónu 2023 a zároveň podepsal s Alpine…, nebo odchod do Indy. Ale to by už musel být poslední fail od McLarenu, pak už jen postupný krach a zapomnění. Zároveň mi není jasné, proč zůstává Norris… Jediné logické vyústění tohoto kvízu je dohoda s Audi. Ale bohužel McLaren už dlouhá léta nedělá logické kroky.

ale však to kludne môže byť win-win situácia, ak by Ricciardo odišiel z McLarenu. Ten ich ošklbe o dobré peniaze a prejde do Alpinu, ktorý nie je výkonostne tragický. nevyzerá to že by mal Ricciardo uspieť v McLarene a ten tiež asi na titul nebude mať v ďalšej sezóne.

Na to je jednoduchá odpoveď = Lord Mahaveer :smiley:

Norris zůstává protože je loajální a je mu tam v McLarenu dobře, alespoň prozatím. No a získání Piastriho pro McLaren je velmi dobrý a výhodný krok, jestli se ten kluk opravdu ukáže tek dobrý jak se čeká tak to bude za rok, dva fantastická dvojice.

3 Likes

Chápu tvůj argument ale díváš se na to z pozice Mclarenu z pozice Norrise to logiku nedává. Všichni jeho vrstevníci budou za dva roky o mnoho dále a McLaren na tom bude hůře a hůře. Pokud nepřijde Audi, pak by to smysl dávalo.

1 Like

Kdo si chtěl počíst v odkazu je stará uniklá verze, dost toho bude stále platit… The 1997 Concorde Agreement - [PDF Document]

… promiň já zapomněl že jsou mezi námi jedinci co všude byli a všechno vědí :crazy_face: Pro někoho je loajalita stále významnou veličinou a může to být spojeno jednoduše s tím že nemají rádi změny. Až přijde co přijde (a to nevím zda a co přijde) tak třeba už přestane v McLaren tolik věřit a zaprahne po úspěchu jinde, zatím mi to s McLarenem jde do hromady a neodepisuji je v cestě vzhůru. Letos zakopli, no uvidíme.

OK, tak pardon, na to nebudu reagovat. Je blbý, jestli to tak působí…

V poho, trochu si na tebe člověk musí zvyknout což už jsem poznal takže to neberu s příliš velkým egem :grinning:

Hele, možná máš pravdu, na radění jsem si založil většinu svého byznysu, tak s tím můžu být postižený a nesnesitelný. Nejsi první :sweat_smile:

No já to beru tak že Ricci alespoň již definitivně ví že ho McLaren hází přes palubu a má ještě čas si něco najít. Alpine teď pro něj je asi jediná šance a když se tam spolkne trochu hrdosti na obou stranách je to docela reálné. Gasly by byl možná lepší ale je upsán a s Oconem to nejde moc dohromady. Bottas je taky upsán, Hulkenberg už asi ne, prostě nejsou možnosti. Možná ještě ten Mick pokud by ho z Ferrari uvolnili, moc tomu ale nevěřím.

Netusim, kto to je.

Edit: Tak uz viem (Google). To by bola zaujimava volba.

1 Like

Prisiel k zabyvanemu Hulkenbergovi a porazil ho. A to sezona 2019 nebola z jeho strany bojvie co, len si na auto zvykal.

Nemyslim, Vettel uz na rozdiel od Ricciarda davno stratil vitaznu mentalitu. Tak ako Kimi. Myslim, ze vo ferrari sa v nom nieco zlomilo a odvtedy je z neho stredopolovy jazdec.

1 Like

Tohle asi napadlo snad každého, Seb a Szafnauer měli nadstandardní vztahy a je známo, že Szafnauerův odchod nesl hodně nelibě. Ale doopravdy se to na 99% nestane :slight_smile: .

To byl Ricci v extra formě o které teď po McLarenu pochybuji.

1 Like

Mozno mu pomoze zmena. Z nejakeho dovodu si nevie nastavit auto tak ako to vedel v TR, RB a v Renaulte. Proste mu McLaren nesedi.
Asi ako ked Gasly nevedel nastavit RB ale v TR podaval lepsie vykony ako v o triedu lepsom aute.

Alpine momentálne nemá nič v rukách. Piastri im ušiel, pričom mal byť ich priorita. Prestrelená zmluva s Oconom ich stála budúcnosť. Nejazdí síce zle, ale na ňom sa stavať nedá, to už skôr na dôchodcovi Alonsovi.