Andrettiho odkaz Hamiltonovi: Nedá sa nariekať donekonečna, treba to akceptovať | Magazín F1 - F1online.sk

Nevím, co přesně na té situaci bylo unikátního, mně připadala standardní vč. řekněme tří možných způsobů řešení. Bohužel bylo použito řešení čtvrté, které pravidla neobsahují (jedině to je unikát). Vedení FIA veřejně přislíbilo celou záležitost přezkoumat a s výsledkem by měla také veřejnost seznámit. Zatím se to nestalo a blíží se nová sezóna, takže se někteří fanoušci včetně mě dožadují slíbených závěrů, někdo by si zbytečně mohl myslet, že FIA doufá, že se na její slib s blížící se sezónou zapomene. V čem je problém :-)?

1 Like

Ako tie preteky ovplivnil riaditeľ pretekov :thinking:

Zem je doska, prípadne kocka a včera som stretol marťanov🤣

Hlavne že všetci píšu a oslavujú Max Masiho titul a se.ú na Hamiltona😅

Zkusil bych se vžít do Masiho situace. Nehoda těsně před závěrem závodu (nevyhnutelné důsledky: pole se sjede, taktické šachy v boxech) a do toho otázka, zda se stihne nebo nestihne ukončit bezpečnostní procedura. Hodně se zapomíná na to, že kdyby závod skončil za SC, Masi by pro změnu čelil kritice, jestli nepromarnil čas, jestli udělal vše tak rychle, jak se dalo. A třeba by se našli i takoví, kteří by řekli: tím, že to celé zdržoval, daroval titul Hamiltonovi. A následně: neudělal to schválně? Nerozhodl se dát titul Hamiltonovi? Nebyl zmanipulovaný? (Koneckonců už v dané sezóně posoudil některé důležité situace tak, že to Mercedesu výrazně pomohlo - Bahrajn, Silverstone.)

Prostě Masi se ocitl v situaci, v které by byl kritizován tak či tak.

Dost možná kdyby ho Horner a Wolff nechali na pokoji, stihl by odvolat SC dokonale podle protokolu a to poslední kolo by se odjelo a nikdo by nemohl říct ani ň.

Napadlo třeba někoho, že tím kostrbatým řešením se pokoušel odčinit to zaváhání v úvodu po Latifiho nehodě (na kterém měli svůj podíl i šéfové týmů)? (Nepoukázal na tu prodlevu i Alonso?)

Navíc takto by teoreticky mohla vzniknout praxe, že šéf týmu, kterému v podobné situaci vyhovuje, aby SC zůstal co nejdéle, bude přes telefon zdržovat ředitele závodu, aby nestihl to, co by jinak stihl?

Jak říkám, ta situace není čistá, ale právě proto není jednoznačná.

3 Likes

Bolo by asi choré ešte aj mesiac po oslavovať akúkoľvek udalosť. Či u teba oslava napr. narodenín trvá mesiac? :rofl: Kto chcel, určite oslávil ešte v ten deň. Ako napr. Wolff a Bottas. :wink:

Čo tu zase fabuluješ, ak by sa dojazdilo pod SC, tak by nikoho o nič neukrátil a dojazdilo by sa podľa pravidiel a nikto by ho nemal prečo obviňovať, že to urobil naschvál - veď všetci, vrátane komentátorov predpokladali že sa aj za SC dokončí, pretože sa to podľa pravidiel ani stihnúť v inej podobe nedalo. Lenže tým že odpratal len jazdcov o kolo späť medzi lídrom preteku a druhým v poradí a ešte aj tak SC stiahne skôr ako pravidlá diktujú, tak ho z úmyslu snáď ani nejde neobviniť.

2 Likes

Tento klaun je hanbou motošportu. Jeho matka musí byť na neho patrične hrdá keď sa takto promenáduje v sukničke zo závesu. :man_facepalming:

Prostě by to minimálně chtělo ředitele, který se nerozsype ve složitější situaci, umí rozhodovat předvídatelně bez “odčiňování” a nepodléhá nátlaku šéfů týmů. Má-li vedení FIA pocit, že takového člověka nelze najít, je to spíš o jejich (ne)schopnostech, jsou to normální požadavky na jakéhokoli arbitra, aspoň mně to tak připadá.

Tady už nějaké informace asi mají.

Clovece s tvojou prvou vetou do bodky suhlasim. :+1:

Masiho jedinym previnenim v celej tejto kauze je ze nemal gule poslat Wollfa a Hornera (Wheatley-ho) do prdele a plne sa sustredit na svoju pracu. Cely cas ho len obtazuju, posielaju maily, urcuju kedy nasadit SC, ci ako sa ma ta-ktora zakruta prechadzat. Totovi aj Christianovi (resp. Johnatanovi) treba v novej sezone prelepit huby paskou a ruky sputat za chrbat a bude po akychkolvek kontroverziach.

3 Likes

Zjevně se o tuto pozici nikdo nehlásí, jakkoli je dobře placena.

Proč asi?

Massiho hnevalo to ze sa nechal ovplyvnit wollfom ked mu pred tym krical sc nie prosim sc nie. Co myslite ako to vyzeralo v massiho hlave po tom ako nedal sc??? Citil sa previnilo a potreboval opravit chybu cize tak ci tak by vyhral MV kebyze nobola situacia ovplyvnena. Suhlasim s nazorom f11. Ak by siel bez pozvania sef timu za tiaditelom svojvolne 50 bodov dole. Ak daval sef timu rozkaz massimu 50 bodov. Ak ma niekto problem nech to riesi urceny clovek ktory pozna pravidla a nie tam hukat do vysielacky kedy co a ako ma urobit massi. Nepaci sa to redbullakom ale mercedesaci tento nazor zmietaju zo stola pretoze redbullak nema pravdu

No zajímavý článek od pana autora, ale já jsem absolutně nikde nenašel ani náznaky toho, co píše.
Zatím je to výplod fantazie.

Ale zaujal mě závěr od Teda Kravitze.

Jako kdyby některým kritikům nedocházelo, že jejich ideální Masi by:

  • penalizoval Hamiltona v Bahrajnu za systematické porušování limitů trati - a vítězem závodu by byl Max

  • v Silverstone nevyvěsil red flags, ale nechal Verstappenovo auto odklidit v režimu SC - a vítězem závodu by byl Leclerc + Hamilton, než by dojel do boxů a tam mu dali auto do pořádku, by ztratil tolik, že i s Mercedesem by byl rád za pár bodů na konci první desítky

  • a v Abú Zabí, kde by se už o nic nejelo, protože Max by byl s předstihem zaslouženým mistrem světa, by poslal Wolffa i Hornera do (tři tečky), SC zajel zpátky předpisově v předposledním kole a - závod by opět vyhrál Max.

A oni toho dobráka, bez jehož přispění by Hamilton v Abú Zabí jel od prvního tréninku jako poražený vicemistr, chtějí vyhodit. :wink:

3 Likes
  • tak to by nesmel pred pretekmi v Bahrajne sám zrušiť direktívu, ktorá mala kontrolovať limity trate
  • v Silverstone by ťažko niekto pod SC opravoval bariéru, ktorú ty pri svojej malinovkovej zaslepenosti prehliadaš
    nuž a keby pes nekadil, tak ho roztrhne a ty k tomu tiež nemáš ďaleko

To mercedesaci nevidia a necakaj reakciu od nich. Vedia ze je to pravda a nepotvrdia ti ju :face_with_hand_over_mouth:

Hamilton bol upozorneny za limit a sam hamilton to priznal ze ano pol zavodu jazdim

1 Like

Bariera sa dala opravit pri sc tak ako aj pozametat pri sc aj asfalt vymenit… sc urcuje tempo prejazdu

1 Like

To ale nemá být přinejmenším na mě a Hogara, že ne? Ostatní si zase tak nepamatuju, ale přinejmenším my dva toho naprosto zmateného veskrze neužitečného pána kritizujeme skoro od začátku sezóny. A za sebe můžu říct, že pokud by od začátku rozhodoval konzistentně a vyhrál Max, tak je mi to úplně jedno, můj skalní oblíbenec není ani jeden z nich a naopak mi ani jeden nijak nevadí. Co mi vadí je brutální ovlivnění šampionátu, to je vše.

1 Like

Asi jde o trochu převyprávěný článek na bbc.com/sport/formula1, ale podle mě to tam není takhle striktně a jednoznačně uvedené, spíš jsou to předpoklady. Uvidíme, hlavně ať jsou závěry konkrétní a vyargumentované. Já si fakt myslím, že jsem docela skromný člověk :-)!