Alpine potvrdil náhradu za Alonsa! Podľa očakávania je ňou Oscar Piastri | Magazín F1 - F1online.sk

Jako netušil jsem že je to tak zlé, ale to že to Alonso oznámil takovýmto způsobem napovídá že tahle se to chtělo a musí tam být domluva mezi nima (Alo Pia).

Tiež mi to príde divné, Alpine je dosť osamotený na 4. pozícií, lepšie finančné zázemie + je to továrenský tím.

1 Like

Spíš shoda okolností, že tak nějak počítali s Piastrim a ten se už upsal jinde.

Webberův mistrovský štych?

1 Like

Tak evidentne tam nie čo nie je v poriadku. Už za čias Abiteboula to nebolo dobré. Na to že to je továrenský tím. Zrušili aj nápis Renault aby nebola hanba.

1 Like

No nevím jestli zrovna mistrovský 55/45 je Alpine lepší. :smiley:

Nepamatuji si kdy, ale ALpine měla pod sebou Piastriho ale bez závodního kontraktu (takže s ním mohla manipulovat a proto ho i na začátku roku nabízeli McLarenu) jenže toho podle všeho využil McL a Piastri bez závodní smlouvy tam podepsal. Ricci dostal podle všeho padáka a bude vyplacen jako Kimi za 2010.

Posrala to Alpina na plné čáře a upřímně dobře jim tak. Alonso může ještě zrušit smlouvu s Astonem, pokud dostane protinabídku (kontrakty v F1 jsou zajímavá věc)

Možné to je, že Ricci out, došla jim trpělivost.

Což by možná byl i jeho konec v F1, protože míst ubývá a návrat do Alpine, bývalého Renaultu… no nevím, odchodem je dost zaskočil.

Prost spominal nieco o zlom vedeni ked od nich odchadzal. Alonso s Piastrim sedeli obidvaja pol zadkom na stolicke, mozno mali Alpine vydat jednoznacne vyjadrenie skor. Ani jeden v tom asi nevidel perspektivu. Ale aj tak cudne a za mna najlepsi highlight sezony

1 Like

Alpine chceli Alonsa aj Piastriho a nakoniec nemajú ani jedného. To je komedia :smiley:

2 Likes

Tak McLaren je pořád slavný tým - a mistrovské ambice u Alpine, kdo tomu věří?

Ale pro nováčka by Alpine byl skvělý vstup, napsal jsem to výše.

Tak u Piastriho by se dalo pochopit, že chce nějaké jistoty.
Ale u Alonsa? Však prachy má na 100 životů, slávu taky, co potřebuje? 2 roky smlouvy?

1 Like

Ricciardo by tam predsa len mohol prestúpiť. V Renaulte mu to šlo a rozhodne je to lepší jazdec než Hulk.

1 Like

Ano přesně to potřebuje, smlouvu na dva roky a to mu Alpine nenabdíla z nějakého nepochopitelného důvodu, hlavně, že Ocon má smlouvu na 3 roky

1 Like

Upřímně, vybavujete si v F1 podobnou situaci ohledně nováčka?

A to jsem si myslel, že Monishu v Sauberu netromfne nikdo.

Tak já to chápu. Ocon je mladý a už zkušený jezdec a frantík.
Alonso je super jezdec, ale je mu 41 a je asi příjemnej jak tchýně přes víkend.

3 Likes

Je otázka, co přesně podepsal Piatri Alpine - když říká “zveřejnili to bez mého souhlasu”.

Ty se s Alonsem osobně znáš? :upside_down_face:

Driver Academy contract

Jo, ale to by nestačilo - podle mě. Tam musí být nějaká klauzule typu “if” - a Alpine má asi za to, že ta podmínka právě nastala a z ní plyne důsledek, zatímco Piastri si to nemyslí. Ale každopádně když to Alpine oznámilo, měl jsem za to, že právě podepsali regulérní smlouvu.

Pilota přece oznámím na základě podpisu plnohodnotné smlouvy, ne nějaké klauzule v předchozí dohodě.