AlphaTauri chce väčšiu nezávislosť a menej dielov od Red Bullu | Magazín F1 - F1online.sk

Bude sa monopost AT04 z dielne AlphaTauri líšiť od svojho predchodcu? Je dosť možné, že bude. Taliansky celok vyslal cez zimnú prestávku jasnú správu, že v roku 2023 túži po väčšej nezávislosti a od Red Bullu nechce odoberať toľko dielov.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/84730/alphatauri-chce-vacsiu-nezavislost-a-menej-dielov-od-red-bullu

Od AT bych tahle slova vůbec nečekal.

Letos byly použité vozy s ground efektem použité poprvé a proto měly béčkové týmy možnost jít vlastní cestou, nebo koncept který se někomu jinému nehodil. V tomto konkrétním případě muselo použít AT díly, které RB odhodilo jako nevyhovující a dost pravděpodobně za ně muselo AT zaplatit ani né penězi, jako spíše jejích prostorem v aerotunelu, nebo jinou cennou komoditou.

Nicméně si nemyslím, že osvobození od RB by se AT vyplatil. Pro pří■■■ rok můžou od RB dostat mírně poupravený letošní vítězný vůz a s tím by se už na konci pole nepotáceli.

V tomto konkrétním případě muselo použít AT díly, které RB odhodilo jako nevyhovující a dost pravděpodobně za ně muselo AT zaplatit ani né penězi, jako spíše jejích prostorem v aerotunelu, nebo jinou cennou komoditou.

Toto máš overené/niekto to niekde potvrdil alebo si treba lacno kopnúť do RB s vymysleným faktom?

I ve článku je napsáno, že je FIA povolené nakupovat díly od jiných týmů a přesně tak se tomu děje i ve vztahu nejen RB s AT, ale taky u jiných týmů.
Smutné je, že už i Williams si přestal sám vyrábět vlastní převodovky a začal je kupovat od Mercedesu. Haas kupuje od Ferrari vše co může, takže sám nevyrábí téměř nic. A na téměř totožnou kopii Astonu od Mercedesu se taky ještě nezapomělo.

netaraj hluposti. ja viem, ze ti kompletne chyba kriticke myslenie, uz vacsinou ani nereagujem, ale toto mi nedalo.

Kromě urážek bys nějaký argument nezvládl?

V článku je napísané, že od FIA je povolené nakupovať diely od iných teamov. Tzn. rôzne komponenty ktoré majú nejakú špecifikáciu.

TY tvrdíš, že AT nakupovalo diely ktoré RB vyhodnotilo ako “nevyhovujúce”.

V tomto konkrétním případě muselo použít AT díly, které RB odhodilo jako nevyhovující

Takže za prvé - Okrem AT v poli neexistuje žiaden team ktorý je niekoho Bčko (to že si Ferrari alebo Mercedes nárokuje sedačku lebo dodáva motory HAAS/Williamsu je úplne niečo iné ako Bčko)

Za druhé, tváriš sa, jak keby AT chodilo “na smetisko” RB a odtiaľ bralo diely. Také nič nie je písané ani v článku ani nikde. To že nakúpi AT komplet brzdový systém RB neznamená, že išlo o “nevyhovujúci dieľ” ako tu prezentuješ.

A na koniec, tu ideš prezentovať fakt, že AT ešte za tieto diely neplatí peniazmi ale prostorom v aerotunelu alebo “inou cennou komoditou” čo je taktiež totálny nonsense. RB asi tažko može využiť čas AT v tuneli, kedže majú totálne rozdielny koncept auta. A asi tažko nechá RB maketu a USBčko na stole, a AT bude testovať koncept RB v Aero zatiaľ čo na svoj sa “vvserú”. Duplom pri dnešnej kontrole dát a auditov a protokolov a neviem čoho všetkého zo všetkých možných strán. Navyše sme tu pri “Green Redbull” mali jednoznačne povedané, že ani samotný inžinieri a technici a dizajnéri a neviem kto všetko si nemožu zobrať domov prácu priamo z továrne.

Ak tu ale budeš chcieť položiť argument, že RB má dáta od AT na tieto komponenty tak si kopni aj do Mercedesu, že získava dáta od AM/Williams/McLaren a detto Ferrari od HAAS a AR - ale znova sa nejedná o nejaké “odpadné” diely ako to tu ty prezentuješ vzhľadom k tomu, že každý kúsok je v špecifikácii.

Nejprve si přečti mé příspěvky výše. Tam jsem už napsal, že týmy mají povolené nakupovat některé díly od jiných týmů.
Taky po mě nemusíš opakovat, že i další týmy třeba AM/Williams/McLaren a detto Ferrari od HAAS a AR, to už jsem taky napsal. Nemusíš to ode mne opisovat.

Jestli AT není Béčko Red Bullu, tak co tedy jsou, když oba týmy vlastní jeden majitel?

A taky jsem nenapsal, že AT kupuje od RB šrot, ale díly, které RB nevyhovují. To znamená, že se už vydali jinou výhodnější cestou. A to že AT dědí mnoho dílů až v dalším roce je zcela běžné a vlastně i nutnost.
Pokud by oba týmy vyjely v jednom roce s téměř totožnými vozy jak už se stalo u Astonu, tak by se dostaly do křížku s FIA.

Tiež nemusíš po mne opakovať že AT je Bčko Redbullu tak ako som písal. Stačí čítať s porozumením keď už teda ideš rozprávať mne ako mám čitať poriadne :slight_smile:

A taky jsem nenapsal, že AT kupuje od RB šrot, ale díly, které RB nevyhovují

Nie, napísal si nevyhovujúci diel - to je taký ktorý je evidentne nesedí RB do konceptu.
Nakoľko prišlo k zmene pravidiel, asi tažko RB vyprodukoval XY “nevyhovujúcich” dielov ktoré mohli AT zúžitkovať a použiť do svojho konceptu. RB evidentne niečo vyprodukoval (napr. brzdy) a AT dostalo rovnaké akurát je problém, že ich dostane o XY týždnov/mesiacov neskôr a teda nemajú k ním relevantné dáta - čo sa inak popisuje aj v samotnom článku a rovno ti rozbíja argument o tom, že AT poskytuje nejaký aero čas Redbullu lebo by predsa sami tie dáta získali a vedeli neskôr použiť čo sa evidentne nedeje.

A to že AT dědí mnoho dílů až v dalším roce je zcela běžné a vlastně i nutnost.

Takže tento rok zdelili čo? Asi prd makový a evidentne majú buď rovnakú špecifikáciu dielov ako má RB alebo si to vyrobili sami…

Proste tu prezentuješ svoje domnienky o nejakom zdieľanom čase v Aerotunneli a nejakých “druhotných” dieloch od RB ako fakt napriek tomu, že to je to totálny nonsense kedže sa menili pravidlá.

A na záver

Pokud by oba týmy vyjely v jednom roce s téměř totožnými vozy jak už se stalo u Astonu, tak by se dostaly do křížku s FIA.

K tomuto sa dávno už RB/AT vyjadrili, že kľudne mohli prísť s veeeeľmi podobným monopostom ktorý by si v pohode obhájili ale rozhodli sa, že vývoj AT a RB bude rozdelený resp. každý stajna si pôjde svoje. A to paradoxne vtedy ( a trvá to snáď do teraz) živí nejaké “rumors”, že by RB AT predal.

najpr daj ten tvoj a nie len taraninu vycucanu z prsta.

podla mna si podvodnik ty.

1 Like

prepac, nadobudol som dojem, ze aby som niekoho oznacil za podvodnika nepotrebujem ziaden dokaz. podobne ako ty.

3 Likes

nemas, klames, a vidis, predsalen si podvodnik.

nemas - nemas nikde dokaz, ze islo o podvod,

klames - redbull sa nikdy nepriznal k podvodu

3 Likes

Všetkým je jasné že Alpha Tauri je dojná krava Redbullu !
Čiže všetka ta špinavosť čo RB v F1 robí tak na to dopláca hlavne Alpha Tauri.

ako kazdy bambus aj ty si mylis pojmy a dojmy.

Podvod podľa definície može byť iba úmyselný, dopredu “plánovaný”.
Netreba ďalej rozoberať, išlo o porušenie pravidiel, nie o podvod tak ako si už niekoľkokrát vysvetlil ale niekedy ani to nezaberie :slight_smile: