Alonso sa nezaprel, nad súpermi získal výhodu už počas prehliadky jazdcov | Magazín F1 - F1online.sk

Jediný co si přejeme je aby Alonso měl konečně čistý víkend. Tahle podmínka byla negována už v kvalifikaci Sainzem a je to škoda, podle mě v Miami nejel špatně, start byl na jedničku, srazila to špatná a špatně provedená strategie. Když to vemu v kombinaci s vozem, který vypadá, že na rovince nedá žádného soupeře, tak se vůbec nedivím, že se Alonso rozhodl jet v určitých momentech velmi agresivně - jistá frustrace tam po 5 závodech, s nespravedlivými dvěma body, být zákonitě musí.

No a to je to. Nepamatuji si že by Vettelovi někdo vyčítal že skončil v závodech za tím či oním, ale nadávalo se na chyby kterých se dopustil. Alonso v roce 2012 nemohl ukázat o moc více než ukázal a stejně se najde jak jeho výkon srážet, vlastně to bylo asi běžné. S takovým rychlostním deficitem kdy musíš riskovat se vyhnout bodovým srážkám jako se to tehdy povedlo Alonsovi vidím jako bezprecedentní. No moje obhajoba na to skončila, už jsem se setkal i s názory že Vettel 2018 předvedl co Alonso 2012, na to už jsem příliš unavený :smile:

1 Like

Chlape, keď už píšeš totálne nezmysly, tak si aspoň neodporuj. Najprv sem napíšeš, že Hamilton získal všetky svoje tituly len vďaka dominantnému autu a hneď na to napíšeš, že v roku 2018 mal Vettel najlepšie auto. Zase raz vyzeráš ako idiot.

To si akoze odporuje ?
Lewis aj keby sedel vo ferrari, tak v 2018 titul ziskal.
Najrychlejsie kary 2018 boli ferrari a mercedes.
Tieto auta boli dominantne.
Tak ako tento rok ferrari a red bull.
Vettel mal dominantne auto v 2018 a titul neziskal.
Ziskal ho Lewis v cca podobne silnom aute.
Zjednodusil som to, vyvoj pocas sezony bla bla.
Vsimni si, ze ja sa k Tebe spravam slusne.
Za to Ty sa spravas ako …

Podľa tejto tvojej chorej logiky každý majster sveta získal titul v dominantnom aute.

Možná by podle některých fans bylo lepší, aby se mistr světa volil hlasováním :-). Šampion ve F1 je ten, komu nejlíp sedla kombinace jezdeckého umění, aktuální formy, formy auta, výkonů týmu a nezbytného štěstí. Komu se to nejlíp sejde, ten je mistr světa a bývalo vždycky zvykem říkat, že byl v tom roce “ten nejlepší”, ale můžeme mu říkat “nejúspěšnější”, stejně je to nakonec jedno. Vždycky to tak bylo a vždycky to tak bude, pro tenhle sport je to typické. Ne, nikdy nejezdili jezdci ve stejných autech, aby se opravdu ukázalo, vždycky hrály velkou roli peníze a další podpora toho kterého jezdce, vlastně nikdy to nebylo spravedlivé… A to je ta krása a krutost F1!

1 Like

Vettel se v r. 2012 nestal šampiónem proto, že ho před sebe pustil Schumacher, nepotřeboval to. Vyhrál by i tak, ale jenom o bod.

Je aspoň jedna veta, ktorú Chroustal napísal, ktorá by nebola lož? Na žiadnu si nespomínam. :wink:

Já nevím, zrovna tohle je jednoduché počítání v malých číslech :-), a přitom se to pořád opakuje. Vždycky pak někdo upozorní na to, co teď já, že Seb by vyhrál i bez toho, a stejně při další debatě zase někdo zopakuje, že Vettel vyhrál díky tomu, že ho Schumacher pustil před sebe…

U Hamiltona zas bude ľudia donekonečna tvrdiť, že vyhral prvý titul, lebo ho pustil Glock. Pritom Glock bol rád, že vôbec udržal auto na trati.

Chudák Massa, to opravdu trhalo srdce… Pro mě byl dost velký lapsus, že u Ferrari jako by Glocka a celou situaci kolem něj vůbec nesledovali, přitom se rozhodně nedalo vyloučit, že to Ham ještě stihne (a toho měli sledovat jako oko v hlavě). Začali křepčit a Massu vůbec neupozornili, že ještě nic nemá jisté. Možná se z toho poučili u RB a v 2010 zaznělo památné: “We have to wait, but it looks good…”

Jasne tak preto Newey vo svojej knihe pise, ze bol nervozny z toho ako sa Vettel musel dostat pred Schumiho a v Red Bulle sa bali ze Schumi ho nepusti a Seb titul neziska. OK, nebudem sa v tom uz brblat, Adrian vie o com pise. Principom je ze jeden jazden sa rozhodol ze sa bude miesat do majstrovskeho boja a druhy sa rozhodol presne naopak. Zhodou okolnosti to v oboch pripadoch bolo v neprospech Alonsa.

281-278=3, 8(za 6.místo)-6(za 7.místo)=2, takže by měl Vettel pořád o jeden bod víc (Schumi dojel 7., to už kopírovat snad nemusím). Proč byl Newey nervózní a v RB se báli nevím, třeba toho, že spolu budou bojovat a můžou kolidovat, i když je to z hlediska celkového výsledku šampionátu zbytečné. To by nám musel vysvětlit Newey sám.

Alonsův manévr na Hamiltona po startu nakonec F1 označen jako “Overtake King of Miami” :grinning: Sám se musím ptát jestli Miami opravdu více nenabídla tak je to s ní hodně zlé. Možná už fanoušci berou cokoliv kde není DRS :wink: