Alfa Romeo potvrdila, že Čou je stále v hre pre rok 2022 | Magazín F1 - F1online.sk

Valtteri Bottas bude v budúcej sezóne pretekať vo farbách tímu Alfa Romeo. Kto však bude jeho tímovým kolegom, zatiaľ nepoznáme. Špekulácie spomínali rôzne mená, ako napríklad Robert Kubica, Antonio Giovinazzi či Théo Pourchaire a Kuan-jü Čou. Práve posledný menovaný je stále v hre o miesto, čo oficiálne potvrdil aj samotný tím.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/42737/alfa-romeo-potvrdila-ze-cou-je-stale-v-hre-pre-rok-2022

Otázka je, či Alpine má záujem nechať si ujsť svojho “žiaka”. čou je ich odchovanec. a keď už majú v AR záujem loviť v cudzích vodách, prečo sa neskloňuje meno Oscar Piastri? Ten je podľa mňa najvačší talent, ktorý momentálne v F2 jazdí. A tiež je z Alpine. Navyše, ak vyhrá titul, a ono to tak vyzerá, bude potrebovať flek niekde inde. Tak prečo nie v AR?

O Kubicovi by som ani nepremýšľal. Ten už rýchlejší nebude. Ak to chce Frederik zahrať na istotu, tak nech si nechá Giovinazziho. Ten sa vcelku začína chytať, možno je to však len zo strachu, aby nedostal padáka. Ale ak hľadajú niekoho s kufríkom peňazí, tak rád by som prihodil meno Danil Kvyat. Ten by mal mať za sebou nejakých tých ruských mecenášov a má aj dostatočné skúsenosti. Hoci, jeho výkonnosť je ako na hojdačke. Ale pri nových pravidlách by sa hodil niekto, kto už má čo-to najazdené.

Piastri nema dost penazi. Alfa urcite nebude len tak investovat do juniora od konkurentov z Alpine. Bud mu da Alpine sancu priamo v tovarnom time alebo to holt bude musiet Piastri skusit vo Formule E. Aj Zhou je sice odchovanec Alpine, ale na rozdiel od Piastriho ma silnych cinskych sponzorov, ktorych peniaze su pre Alfu atraktivne.
A samotny Alpine miesto pre Zhoua v dohladnej buducnosti nema, urcite ho tam nebudu zbytocne drzat.
Ohladne Kvyata silne pochybujem, ze po dvojnasobnom vyhadzove z F1 ma za sebou nejakych silnych sponzorov. Kto by uz len investoval do trosky?

Myslim, ze Alpine bude o odchode Alonsa (niekedy o 2-3 roky) skor skusat ziskat Gaslyho.